Акрилове покриття для ванни своїми руками

Знос будь-якій поверхні - це неминучість, особливо якщо на неї впливає безліч чинників. Так відбувається і з покриттям будь-якої ванни. Через якийсь час, залежно від матеріалу і умов експлуатації, поверхня втрачає свої властивості, стає менш привабливою, більш жовтуватою і пошкодженої. Що робити в такому випадку?

akrilovoe-pokrytie-dlya-vanny_6

Найпростіше на перший погляд рішення - замінити виріб. Однак це пов'язане з великими витратами як тимчасовими, так і фінансовими. І тому багато власників старих ванн воліли б уникнути такого способу виходу із ситуації. Залишається лише дві альтернативи: використовувати акриловий вкладиш або ж нанесення акрилового покриття. І той, і інший варіант може бути здійснений своїми руками, ми ж розглянемо інструкцію по другому способу.

Переваги

Якщо запитати у професіоналів, то більшість з них дадуть відповідь, що найефективнішим способом оновлення покриття чавунної або сталевої ванни є застосування технології «наливна ванна», в якій застосовується рідкий акрил. У складі цього матеріалу є два компоненти: затверджувач і напівфабрикат акрилової емалі.

akrilovoe-pokrytie-dlya-vanny_1

Матеріал має ряд переваг:

 • тривалий термін служби - якщо дотримати певні умови, можна отримати покриття на п'ятнадцять років;
 • склад застигає за тридцять шість годин, виключаючи шлюб;
 • при експлуатації після застосування акрилу не народжуються плями;
 • оскільки матеріал не виділяє шкідливих речовин, майже не пахне, виконувати процедуру можна без застосування засобів індивідуального захисту дихальних шляхів, але рукавички і одяг все одно будуть до речі;
 • утворення бульбашок або патьоків в покритті виключено, оскільки склад розтікається рівномірним шаром;
 • матеріал добре перемішується, тому неоднорідність рідини виключена;
 • поставляється в надійній ємності, що виключає можливість протікання.

akrilovoe-pokrytie-dlya-vanny_2

Інструкція

Почнемо з інструментів:

 • сам акрил;
 • уайт-спірит;
 • інструмент для перемішування;
 • гумовий шпатель;
 • дриль або болгарка з наждачним насадкою.
akrilovoe-pokrytie-dlya-vanny_3

Спочатку потрібно зайнятися обробкою поверхні:

 • необхідно видалити старе покриття, використовуючи болгарку або дриль з великої наждачкою;
 • чистка та знежирення поверхні;
 • потрібно отримати чисте і сухе покриття;
 • слив потрібно закрити, щоб у нього не потрапляв склад.

При невиконанні хоча б одного пункту є ризик відшарування майбутнього покриття вже дуже скоро.

Далі потрібно зайнятися акрилом. Для цього ретельно перемішуємо акриловий напівфабрикат. Акуратно і малими дозами додаємо до нього розчинник. При цьому суміш потрібно регулярно помішувати. Якщо не приділити цьому етапу належну увагу, є ризик отримати нерівномірну суміш, що негативно позначиться на експлуатаційних характеристиках акрилового покриття.

akrilovoe-pokrytie-dlya-vanny_8

Далі додаємо барвник. Чим більше буде додано колера, тим насиченішим вийде колір. Якщо барвник не використовувати, ми отримаємо молочно-білий склад.

Потім потрібно дати складом відстоятися - до двадцяти хвилин. Цей час залежить від температури повітря: чим вона нижча, тим більше час витримки і тривалість нанесення.

akrilovoe-pokrytie-dlya-vanny_7

Процедура нанесення складу

Коли підготовчі заходи будуть закінчені, настане час переходити до найважливішого етапу з оновлення покриття ванни - до нанесення акрилу. Починати потрібно з верхньої частини стінок, рухаючись по периметру. Поспішати не потрібно. Слід впевнено і поступово виливати акриловий склад на бортики ванни, щоб створювалося рівне і однорідне покриття.

akrilovoe-pokrytie-dlya-vanny_5

Далі суміш потрібно коригувати, використовуючи гумовий шпатель. Якщо є зайва рідина, її можна видалити через слив. До речі, цій зоні при нанесенні і розподілі матеріалу слід приділити особливу увагу, щоб отримати рівномірне покриття без дефектів.

Дно потрібно формувати відразу, поки суміш не почала тверднути.

Чому не варто використовувати вкладиш?

Найважливіша причина - досить складно відшукати для старих виробів нові акрилові вкладиші необхідної форми. Це робить неможливим застосування такого способу реставрації ванни.

akrilovoe-pokrytie-dlya-vanny_4

А якщо навіть вкладиш підходить за розмірами, встановити його своїми руками якісно - досить непросто. Є великий ризик отримати нещільне прилягання вкладиша до основи, а значить, вся робота буде виконана марно. Так, зовнішній вигляд стане краще, проте експлуатаційні якості такого виробу стануть гірше.

Робимо оновлення правильно!

Рідкий акрил дозволяє добитися саме того ефекту, який очікується напередодні реставрації. Ми отримуємо таке ж однорідне і гладке покриття, немов від виробника. Для цього варто уважно ознайомитися з наведеною інструкцією, додатково можна подивитися відео на цю тему. Бажано, звичайно, спочатку потренуватися, щоб не зіпсувати чистову поверхню.

А коли якісний результат буде досягнутий, можна дочекатися висихання, щоб прийняти знову приємну ванну в усіх відношеннях.