Вибираємо низьку ванну для літніх людей

Якщо мова заходить про літніх людей, то всі розсудливі люди намагаються говорити і діяти шанобливо по відношенню до віку цих людей. І це має стосуватися не лише того, щоб поступитися місцем у громадському транспорті, наприклад, а й того, щоб робити життя цих людей простіше. Адже їм, немов дітям, складніше взаємодіяти з багатьма навіть звичайними речами. Зокрема, з ванною. Адже ванна кімната - це об'єкт підвищеної небезпеки для людей похилого віку. І до її облаштування слід підходити уважно, якщо в будинку є люди похилого віку.

Вибір для літніх

vanny-dlya-pozhilyx-01 vanny-dlya-pozhilyx-02

Для цієї категорії ванна повинна бути особливою. Звичайно ж, в першу чергу вона повинна бути низькою. Адже найскладніше для літньої людини - переміщення, а тим більше подолання перешкоди у вигляді стінки конструкції. Це стосується і варіанту, якщо встановлена ​​не ванна, а душова кабіна з дверцятами. Її піддон також повинен бути низьким. При цьому бажано взагалі використовувати таку конструкцію з дверцятами, яка не передбачає поділу підлоги і дна душовою на рівні. Тобто слив знаходиться в підлозі, таким чином, літній людині можна дуже просто прийняти душ, без сторонньої допомоги.

Додаткові пристосування

Обладнана спеціальними нековзними килимками, додатковими ручками на стінах, які дозволять заходити і виходити з ванни більш безпечно. Поручні потрібно закріпити на бортику конструкції або над нею. При цьому повинен враховуватися вага і звички дорослої людини. Це означає, що поручні повинні розміщувати в місцях, які будуть зручні для людини, а також будуть надійно закріплені.

vanny-dlya-pozhilyx-03 vanny-dlya-pozhilyx-04 vanny-dlya-pozhilyx-05

Якщо ванна знаходиться дуже високо над рівнем підлоги, тоді варто подбати про додаткові сходинках, які мають неслизьку поверхню, включаючи і підстава. Адже сама конструкція також не повинна переміщатися по підлозі, а надійно стояти на одному встановленому місці. Для цього часто такі сходинки оснащені гумовими накладками. А на підлозі також має бути нековзне покриття. Адже ванна кімната - це середовище підвищеної вологості. Особливо багато води на підлозі може бути як раз, коли приймає ванну літня людина, це слід враховувати.

Сидіння

Іноді таким людям навіть складно просто стояти, тому в таких випадках буде актуальним сидіння. Вони можуть бути зі спинкою або без. Звичайно, краще вибрати модель зі спинкою, це не тільки зручніше, але і безпечніше.

Не завадить використовувати спеціальний табурет. Такі конструкції найчастіше виконані з алюмінієвого каркаса і міцного пластику, а на ніжках є протиковзкі гумові наконечники.

Якщо ж встановлена ​​душова кабіна, тоді необхідно встановити спеціальний стілець.

На підлозі повинен бути не тільки гумовий противоскользящий килимок, а й поверхню слід обробити спеціальним складом проти ковзання.

Безпека води

Також літні люди не здатні в деякі моменти або взагалі уважно і усвідомлено здійснювати дії, тому варто подбати і про їх безпеку при користуванні водою. Отже, необхідно встановити обмежувачі на змішувачі, які допоможуть запобігти, наприклад, ошпаріваніе гарячою водою.

Елементи в оточенні

Не варто забувати і про ті речі, якими літня людина буде користуватися при процедурі. Йому знадобитися мило, шампунь, рушник. Тому всі ці речі повинні знаходитися в зоні досяжності. Інакше людина може тягнутися до них, а це загрожує падінням і травмами різного роду тяжкості.

vanny-dlya-pozhilyx-06 vanny-dlya-pozhilyx-07 vanny-dlya-pozhilyx-08

Також слід подбати, щоб бабуся чи дідусь не міг закритися зсередини. Адже за ними повинен бути постійний нагляд. А в разі чого, повинна бути можливість оперативно виявитися у ванній кімнаті.

Висновок

Головне, всі рекомендації потрібно робити з любов'ю і продумано, для цього можна використовувати приклади з фото, тоді все буде виконано на вищому рівні, а літні люди будуть у повній безпеці навіть у цьому небезпечному приміщенні.