Причини «гудіння» труб у ванній кімнаті

Нещодавно виконаний ремонт, ванна кімната виглядає красиво, так приємно в ній перебувати і приймати гігієнічні процедури. Проте в якийсь момент може статися те, що порушить спокій - гудуть у трубах. Причин такого неприємного явища може бути декілька, розглянемо ж їх докладніше.

Всьому виною змішувач

gudenie-trub-01

Якщо труба деренчить і шумить, коли ви відкриваєте змішувач у ванній кімнаті, тоді, найімовірніше, вам доведеться ремонтувати кран. Найчастіше подібні проблеми супроводжують експлуатацію кранів букс. У них, наприклад, досить часто виходять з ладу гумові прокладки. Але найбільш ймовірні такі недоліки у напівоборотні кранів. У одноричажних ж знос, що викликає гул, зустрічається вкрай рідко.

Гаряча вода передавлює холодну або навпаки

gudenie-trub-03

Іноді зустрічається і така проблема. При профілактичних відключення гарячої води мешканці можуть забути закрити вхідний кран гарячої води, включаючи водонагрівач. Тоді вода потрапить в стояк гарячої води. Таке може бути і тоді, коли зворотний клапан не працює. Коли централізована гаряча вода знову подається, відкривається вхідний кран гарячої води. У разі якщо тиск холодної води перевищує тиск гарячої, вона рине в гарячий стояк через водонагрівач. Тоді, якщо вентиль НЕ кульовий, в ньому починає деренчати п'ятак. Якщо ж вентиль кульовий, то по стояку вода буде текти холодна замість гарячої. Спостерігати таке можна, якщо на водонагрівачі не функціонує скидний клапан. Може бути й навпаки, гаряча вода опиниться в стояку холодної.

Витік

gudenie-trub-04

Часта причина гудіння труб у ванній кімнаті - свищі, течі в них. Для усунення доведеться шукати місце дефекту і усувати його, тільки тоді труби перестануть гудіти. Звичайно, самостійно усунути таку проблему буде досить складно, можна лише випадково наштовхнутися на джерело проблем. А в більшості випадків рекомендується викликати майстра, який все усунути і перевірить. І якщо з часом проблема з'явиться знову, ви будете знати, до кого звернутися.

Недостатня прохідність

На якомусь з ділянок водопроводу може спостерігатися тимчасове звуження або перешкода. У результаті виходить «ефект свистка». Шум виникає при проходженні потоку через маленький отвір. Так, якщо кран у квартирі пропускає 50 літрів води за хвилину, а напіввідкритий вентиль - всього 10, то він і буде гудіти. Допоможе заміна на новий кульовий вентиль з поворотом ручки на 90 градусів.

Висновок

Так чи інакше, але проблема зводиться до ефекту турбулентності. Завдання лише з'ясувати, на якій ділянці вона з'явилася, і усунути, замінивши кран, прочистив трубу і так далі. І дуже часто це відбувається у ванній кімнаті, оскільки саме в цьому приміщенні відбувається більшість водних процедур в будинку.

gudenie-trub-02

Єдине, проблему гудіння труб не завжди виходить усунути своїми руками, і тоді на допомогу краще викликати сантехніка. Оскільки в таких справах велике значення має досвід.