Як почистити трубки в гідромасажною ванні

Купуючи який-небудь предмет, особливо що має механізм, слід уважно поставитися до експлуатації подібних речей. Джакузі або гідромасажна ванна - досить поширене явище. І дуже цікавить питання про чищення даного виробу, тому як несвоєчасні процедури можуть призвести до швидкого зносу деталей, а головне, до несправності, як одного елемента, так і всієї системи в цілому.

chistka-trubok-vanni_4

Чистимо резервуар

Для того щоб процес очищення був простіше, джакузі слід промивати після кожного прийому процедур. Для цього можна просто споліскують або протирати м'якою ганчіркою з миючим засобом. До речі, рідина повинна бути максимально щадить, не містити кислот та інших агресивних компонентів. Можна використовувати спеціально створений розчин для чистки джакузі. Це буде ідеальним варіантом, тому як воно сильно не піниться і не забиває трубки в гідромасажною ванні, про чищення які піде мова пізніше. Проте використання розчинів кожен день не рекомендується.

chistka-trubok-vanni_3

Основну чистку та профілактику варто робити раз на місяць. Для цього спочатку потрібно наповнити резервуар водою. Причому вода повинна покривати всі форсунки системи. Після цього у воду необхідно додати трохи дезинфікуючого розчину. Він є у вільному продажу або його можна приготувати самостійно. Для цього достатньо буде вилити в резервуар слабкий розчин хлору, приблизно 10-15 мл на літр води.

Після цього необхідно включити систему. Насоси повинні пропрацювати буквально кілька хвилин. Потім вони вимикаються, і вичікують час протягом 20-30 хвилин, після чого воду можна зливати. Але це ще не все, потім необхідно набрати таку ж кількість чистої води і повторити процедуру.

Частка трубок і фільтрів

Тут треба враховувати модель джакузі, тому збереження інструкції з експлуатації обов'язково. У ній розповідається, яким чином можна зняти фільтри. Те ж стосується і трубок в гідромасажною ванною. Адже зсередини вона являє собою ціле хитросплетіння трубок різного діаметру. Найчастіше використовуються гофровані полімерні вироби, тому що вони більш гнучкі, що необхідно для форми резервуара. Ці трубки, завдяки гладкому внутрішньому покриттю, не збирають наліт і бруду всередині, проте їх потрібно періодично прочищати.

chistka-trubok-vanni_2

Отже, для того щоб прочистити трубки якісно своїми руками, необхідно їх зняти, в тих місцях, де це можливо. Але, знову-таки, без інструкції, а іноді і фото доповнень до неї, самостійно щось чіпати настійно не рекомендується, тому як неправильний демонтаж і з'єднання можуть призвести до поломки, яка буде достатньо відчутною в ремонті.

Після того, як деякі труби вдалося зняти, їх можна прочистити під напором води, навіть без застосування спеціального засобу. Єдиний момент, напір повинен бути досить сильним. Та ж процедура здійснюється у випадках, якщо вони забилися. Хоча варто відзначити, що це велика рідкість, а при правильній експлуатації резервуара і зовсім малоймовірно. Якщо вода не допомагає, можна скористатися довгою щільною дротом з намотаною марлею. Це цілком можна зробити своїми руками.

chistka-trubok-vanni_1

Профілактику трубках слід проводити не частіше 1-2 рази на рік. Цього буде цілком достатньо. До речі, про це потрібно подбати на етапі установки ванни. Тобто, якщо рішення брати гідромасажну ванну остаточно, потрібно не тільки виділити під неї місце, а й забезпечити доступ до самої системи, тобто тим же трубках і насосу. Для цього можна закрити їх спеціальним екраном під ванну, який дозволить добре приховати все непотрібне, але при цьому забезпечить зручний доступ до «серця» гідромасажною ванни.

Що стосується способів, як прочистити трубки в гідромасажною ванною, у разі якщо немає можливості до них дістатися, можна скористатися спеціальним миючим засобом і знову вдатися до методу з включенням насоса. У цьому випадку система сама очиститься, а спеціальний розчин допоможе прибрати забруднення, вивівши його через форсунки в резервуарі.

В підсумку ...

Якщо жодна з наведених засобів не діє, наприклад, в силу дуже поганої води (що іноді трапляється), краще проконсультуватися з фахівцем і використовувати ще й кошти для пом'якшення води.