Як самостійно пофарбувати ванну емаллю

Хороша ванна - це завжди приємне купання і прекрасний естетичний зовнішній вигляд. Але кожен розуміє, що з плином певного часу біла красуня втрачає свій лиск. Емаль стирається, на ній з'являються плями, наліт, надколи, тріщинки і дрібні дефекти, які в кращому випадку псують вигляд, в гіршому - ще й відчуття від процедури.

Тут стає логічне запитання, що робити? Можна піти декількома способами, перший з яких - купити нову ванну. Чудово і чудово, але варто відзначити, що навіть самий «дешевий» варіант - сталевий резервуар - не варто так вже дешево. Це не кажучи про акрилі або чавуні.

А як бути, якщо основна частина купелі відмінно збереглася, резервуар в прекрасному стані, а ось внутрішні місця варто оновити, зробити більш красивими і акуратними? У такому випадку так само є два результати.

У першому варіанті можна скористатися новими технологіями і спробувати метод наливний ванни. Купується спеціальна суміш, яка готується самостійно в домашніх умовах. Після чого рідкий акрил наливається в резервуар і рівномірно розподіляється по всій поверхні. Далі дається час на висихання і купіль сяє новизною.

emalirovanie-vanni_1

Однак тут слід зауважити одну важливу деталь. Сам рідкий акрил далеко не в такій вільному продажу, як про це можна почути з тематичних відео або прочитати на сайтах. Найчастіше своїми руками подібні роботи не пропонує виконуватися, а вимагають найму фахівців. Як підсумок, вартість такої радості обійдеться лише на 3-5% нижче, ніж покупка ванни.

А ось другий спосіб, більш-менш підійде як для роботи своїми руками в домашніх умовах, так і для легкого косметичного ремонту ванної та гарного настрою від усвідомлення зекономленої кругленької суми. Цей спосіб називається фарбування.

Емаль, що це?

Те, що ми бачимо на сталевий ванній всередині (найчастіше біле і гладке) і є емаль, яку наносять в промислових умовах при виготовленні резервуарів. Спеціалізована емаль для сталевих, чавунних ванн також продається на будівельному ринку або супермаркеті. Вартість її буде куди нижче, ніж рідкий акрил, а й нюанси також є. Причому їх бажано не прогавити, для того щоб роботи були проведені якісно, ​​а результат перевершив очікування. По суті, процес реставрації ванній своїми руками емаллю - це та ж фарбування з певними умовами.

Розглянемо по порядку варіант приведення купелі в хороший стан.

Для цього спочатку варто визначитися з рівнем зношеності і «побитости» ванни.

Якщо ми говоримо про дрібних дефектах - це одне, у випадку з великими відколами знадобляться додаткові роботи.

Отже, фарбуємо ванну в домашніх умовах своїми руками. Для цього на самому початку нам знадобиться кутова шліфувальна машина (болгарка) з наждачним кругом. Перш за все, потрібно буде видалити стару емаль і максимально вирівняти поверхню. Якщо цього не зробити, результат роботи буде плачевним, а подальша експлуатація недоречною.

emalirovanie-vanni_7

Після цього резервуар необхідно промити, висушити, поверхня знежирити.

Фарбу варто розводити частинами. До будь-якої емалі для ванної йде спеціальний затверджувач. Він допомагає покриттю швидше сохнути і бути більш довговічним, витримуючи механічні навантаження і перепади температур, що, до речі, важливо. Коли фарба буде розлучена, використовувати її необхідно максимально швидко. Її придатність йде на хвилини. У цьому випадку, особливо, якщо роботи будуть проводитися своїми руками вперше, нехай навіть з фото або відео порадами, розводити фарбу краще частинами. Розділити склад на три або дві частки. Таким чином, можна вберегти хорошу частину матеріалу, якщо щось піде не так, як заплановано. Готувати емаль необхідно відразу перед нанесенням і не залишати на тривалий час.

Повернемося до питання про підготовку. Перед тим, як знімати залишки старої фарби, поверхню ванни слід добре почистити, для цього цілком підійдуть абразивні порошки побутової хімії. Тільки після цього можна переходити до зачистки ванни.

Безпека

Зазвичай цей пункт все пропускають, вважаючи, що безпека - справа житейська, що особливої ​​уваги даному пункту віддавати не треба. Це зовсім не так. Почнемо з того, що працювати доведеться з хімічної пилом від старої емалі. У разі надмірного попадання на легені, це може викликати дуже серйозні проблеми зі здоров'ям. Те ж і з фарбою. Безумовно, сучасні матеріали менш токсичні, але шкоди здатні принести досить багато. До того ж, говорячи про пилу, варто сказати про безпеку зору. Тому, взявши до уваги дані аспекти, можна сказати, респіратор і окуляри знаходяться на першому місці з безпеки робіт. Потім же варто подумати і про рукавички.

До речі, при змивання водою буде помітна ступінь знежирення поверхні, краплі води не повинні скочуватися. Тому, якщо поверхня недостатньо знежирена, можна використовувати порошковий очищувач ще раз.

А як висохне, гарненько пропилососити, бажано ручним потужним апаратом, для видалення зайвих частинок.

Для фарбування знадобиться кисть від 6 до 8 см. Після розведення фарби емаль наноситься на ванну зверху вниз від бортиків до дна. Причому обидва шари наносяться без тривалої перерви.

emalirovanie-vanni_4 emalirovanie-vanni_6 emalirovanie-vanni_5

Потім дається невеликий час на перевірку патьоків, як правило, це 15-20 хвилин. У разі якщо вони утворилися, необхідно провести кілька разів щіткою вгору і вниз. Після повної забарвлення сторін емаль наноситься на дно ванни.

http: http: //www.youtube.com/watch? v = pdjK_BdgAm8

Якщо через годину або півтора видимих ​​дефектів немає, можна залишати резервуар висихати. Тут є ще один нюанс, про який говорилося. Ванна, покрита емаллю, буде придатна для експлуатації не раніше, ніж через 5-7 днів після процедури.

emalirovanie-vanni_2