Ховаємо труби - робимо короб

Не буває житлових приміщень без труб у ванній кімнаті. Вони потрібні для повноцінного проживання, однак дуже часто через них страждає зовнішній вигляд приміщення. Тому багато мешканців вдаються до простого рішення цієї проблеми - зашивають їх у короб. Є кілька варіантів реалізації цього завдання своїми руками, однак найпоширенішими є два: за допомогою гіпсокартону або пластикових панелей. Як це зробити, існує безліч матеріалів з відео та фото, проте ми розповімо в подробицях, як усе має відбуватися.

Будуть потрібні:

  • рулетка;
  • монтажна піна;
  • наждачний папір;
  • клей;
  • плитка;
  • пластикові панелі;
  • гіпсокартон;
  • саморізи;
  • ніж;
  • металеві профілі для гіпсокартону.

Робимо короб з гіпсокартону

Починати потрібно, звичайно ж, з замірів. Далі слід зробити каркас, що складається з металевих профілів для гіпсокартону. Якщо труби вертикальні, то і профілі встановлюються вертикально, а потім вирізаються шматки і встановлюються між ними, з'єднуючи за допомогою саморізів. Робимо все так, щоб короб згодом закривав всі основні труби. Також варто не забувати, що між каркасом і трубою має бути деяку відстань. До речі, поперечний профіль не повинен проходити в місці, де є лічильники або необхідний буде періодичний доступ, адже в цьому місці буде передбачена дверцята.

процес виготовлення короба нанесення клею на ребро приклеюємо кріплення до короба

Коли каркас у ванній кімнаті зроблений, можна переходити до обшивки гіпсокартоном. Слід відміряти потрібні шматки гіпсокартону і вирізати їх. Після цього отримані шматки потрібно прикладати до каркаса і прикріпити за допомогою саморізів з невеликою відстанню між ними. Якщо вийшло так, що деякі частини гіпсокартону виступають за межі профілю, їх можна зрізати ножем. Можна використовувати звичайний канцелярський, якщо немає спеціального для гіпсокартону.

Краї можна відшліфувати наждачним папером. Між гіпсокартоном і трубами будуть щілини, які можна залити монтажною піною. Після її повного висихання надлишки пінки можна також видалити ножем. От і все, короб з гіпсокартону готовий.

korob-dlya-trub-04 монтаж каркаса прикріплюємо до стіни korob-dlya-trub-07

Залишилося тільки додати йому більш красивого зовнішнього вигляду. Для цього можна включити фантазію. Якщо ванна кімната обкладена плиткою, то і короб варто покрити такий же плиткою: такого ж кольору, розмірів і структури. Тоді буде спостерігатися певна гармонія в дизайні інтер'єру ванної кімнати.

Доступ до труб - необхідний аспект при облаштуванні короба

Не потрібно забувати, що труби доведеться рано чи пізно ремонтувати, знімати показання лічильника і так далі, тому повинен бути забезпечений зручний та оперативний доступ до них. Для цього в коробі має бути передбачено отвір. Його розмір повинен бути достатньо великим, щоб користуватися було зручно.

Отвір можна закрити спеціальним люком. Благо в сучасних магазинах з будівництва вистачає таких конструкцій різних розмірів, кольорів і модифікацій. Люк можна прикріпити за допомогою магнітів.

Можна також використовувати жалюзі. І нехай це не всім до вподоби, але таке рішення дозволяє дістатися до труб за лічені секунди, при цьому вони будуть мати якусь вентиляцію. До того ж люк може бути оброблений декоративними матеріалами. Наприклад, його можна обклеїти шпалерами, в тон до плитки.

Пластикові панелі - другий варіант

Короб з пластикових панелей - це хороша альтернатива. Вони не особливо поступаються тій же плитці, яка стала традиційним оздоблювальним матеріалом. За ними можна зручно доглядати: їх легко мити, позбавляючись від плям бруду і жиру, вони не реагують на перепади температур (що властиво такому приміщенню), до того ж монтаж панелей - досить простий і швидкий процес.

Вибираючи короб з пластикових панелей для ванної кімнати, ви позбавляєте себе необхідності вирівнювати стіни. Панелі встановлюються так, як і ламінат - за типом пазла. Установка може зайняти кілька годин. Не варто також забувати про усадки нового будинку. Якщо це відбудеться з плиткою, вона може зруйнуватися, а панелі же стійкі до деформацій.

Перевага пластикових панелей ще й у тому, що ні коштують набагато дешевше керамічної плитки. Адже, укладаючи плитку, крім неї самої потрібні ще: клей для плитки, затерла, куточки, вирівнювання стіни і так далі. З панелями всі ці елементи не потрібні. До того ж плитка може побитися, тоді її заміна - справа досить проблематичне, а при пошкодженні панелі її легко можна замінити.

Не забудьте тільки в місцях кріплення панелей промазати силіконовим герметиком. Це запобігатиме потраплянню води в стики, а значить, конструкція прослужить максимально довго.

Який би варіант обробки короба своїми руками не був обраний, важливо лише те, щоб він повністю виконував покладені на нього функції: закривав некрасиві труби, дозволяв до них зручно добиратися при необхідності, а також мати гармонійний із загальним дизайном ванної кімнати зовнішній вигляд, як це можна бачити на безлічі фото і відео в Мережі.