Чим закрити низ ванни

Отже, представляємо собі закінчення ремонту у ванній кімнаті. Ось, зроблена стеля, покладений прекрасний керамограніт, кахель або інший оздоблювальний матеріал. Все чудово і прекрасно, крім одного. Ванна! Сам резервуар. Погодьтеся, якщо це не мармурова купіль і не чавунний варіант на позолочених ніжках, вигляд у ванни буде не зовсім естетичний. І деякі елементи треба б заховати подалі від людських очей.

niz-vanni_5

Дійсно, важлива частина загального зовнішнього вигляду резервуара - правильно закриті внутрішні елементи. Для цього можна піти декількома шляхами, залежно від стилю кімнати або власного бажання. Розглянемо більшу частину найпопулярніших видів обробки низу ванній.

Гіпсокартон

Взагалі, чудова універсальна річ. З цього матеріалу виготовляється багато різних елементів оздоблення та інтер'єру. Завдяки гіпсокартону можна отримати різні полки, ніші, стіни, перегородки та багато іншого.

Не оминув цей варіант і ванну кімнату. Гіпсокартон чудово закриє резервуар в будь-якому місці: збоку, знизу, спереду. Неважливо, головне - правильно вибудувати конструкцію обрешітки, вибрати правильний матеріал.

niz-vanni_8

Чому на останньому зроблений акцент? Все просто. Ванна - місце перепадів температур і підвищеної вологості. Купивши стандартний гіпсокартон для внутрішніх робіт, через якийсь час матимемо великі проблеми, тому що матеріал може розбухнути, роздутися або піти хвилями. Тому для вологого приміщення, щоб перегородка вийшла не тільки красивою, але і практичною, варто використовувати водостійкий гіпсокартон. Його легко визначити за кольором, зазвичай він блакитний або бірюзовий, в той момент як стандартний має сірі сторони.

niz-vanni_7

Самі ж роботи не займуть багато часу і особливих інструментів. Як згадувалося вище, досить поставити правильно обрешітку, це, до речі, можна подивитися на фото або відео прикладах. Після на гіпсокартон можна покласти плитку, якщо цього вимагає дизайн або інший обробний матеріал. У цьому випадку з будь-якого ракурсу: знизу, збоку, ззаду, все буде виглядати бездоганно.

Важливо! Закриваючи місце під ванною гіпсокартоном, варто пам'ятати про спеціальному віконці. Необхідно забезпечити доступ до труб і іншим важливим елементам системи водопостачання.

Екран

Чудо сучасних матеріалів - екран під ванну. Його функція саме і полягає в тому, щоб закрити непривабливі місця фронтально, ззаду, спереду або збоку. Складається він, як правило, з рейок і ПВХ-панелей, які їздять в різні боки, подібно шафі-купе. Це досить зручно, так як під ванну, де знаходяться труби, завжди буде доступ.

niz-vanni_1

Екрани бувають різних кольорів, фактур і розмірів, тому їх досить просто вибрати і встановити.

niz-vanni_6

ПВХ-панелі

Ще один нескладний спосіб закрити ванну. На фото можна подивитися приклади, які цілком задовольняють, як з точки зору загального зовнішнього вигляду, так і практичності. Візьмемо спочатку другу частину питання. Треба сказати, що водостійкі властивості пластика відомі добре. Крім цього, він не є місцем для розвитку мікроорганізмів (грибків і плісняви).

niz-vanni_4

Цей матеріал чудово миється побутовою хімією. Він не виділяє токсинів і прекрасно себе веде у вологому приміщенні навіть при перепадах показників. Існує дуже велика різноманітність ПВХ, причому і за розмірами теж. Крім цього, панелі просто ріжуться, зручно укладаються, утворюючи рівну поверхню.

niz-vanni_3

Є навіть такі види, які виглядають як імітація дерева або дорогих тканин. Також можна знайти ПВХ з фото малюнком. Все залежить від особистих уподобань.

На закінчення хочеться відзначити ще кілька матеріалів. Це може бути вагонка, причому як пластикова, так і дерев'яна.

niz-vanni_2

Або, якщо дозволяє стиль, вологостійкий ламінат. Всі ці матеріали також прекрасно закриють ванну ззаду, збоку або спереду.