Що краще вибрати: акрилова або чавунна ванна?

Вибір ванни пов'язаний з певними складнощами, які виникають в першу чергу через величезного асортименту продукції: самих різних розмірів, форм, матеріалів, кольорів і виробників. Тому іноді потрібно все розкласти все по поличках, щоб вирішити, який варіант буде найбільш оптимальним.

Зокрема, досить часто дилема з'являється через потребу вибрати між акрилової і чавунною ванною. Розберемося і ми в цьому питанні, наведемо як приклад фото та відгуки, щоб розгляд було максимально об'єктивним, що дозволяє відповісти на питання, що краще.

akrilovaya-chugunnaya-vanna_7

Види

І для початку подивимося, якими взагалі можуть бути ванни, враховуючи матеріал виготовлення:

Сталь. Цей матеріал досить міцний, легкий. Вироби зі сталі коштують недорого. Недоліками можна вважати низьку корозійну стійкість, гучність при експлуатації, погано утримується тепло.
Чавун. Відмінний варіант, який користується гарним попитом. Має велику вагу, тому виріб виходить дуже стійким, хоча це і пов'язане з певними складнощами при транспортуванні і монтажі. Чавун відмінно утримує тепло, тому вода швидко не охолоне. Володіє безліччю інших корисних якостей, про які буде сказано трохи нижче.
Акрил. Такі ванни з'явилися на нашому ринку відносно недавно, але за такий короткий період їм вдалося здобути більшу популярність. Це пов'язано з доступністю матеріалу і його відмінними експлуатаційними властивостями.

Далі більш детально розглянемо чавунні і акрилові зразки, орієнтуємося на відгуки і характеристики, щоб розібратися, яка краще ванна.

Чавунні

Про цих виробах трохи сказано вище, тому розкриємо їх якості більш докладно, запропонувавши плюси і мінуси.

akrilovaya-chugunnaya-vanna_8

Переваги

Значний вагу. Це суперечливий параметр, оскільки його можна віднести і до недоліків. Адже 120 кілограмів (саме стільки приблизно важить чавунне виріб) - це досить багато для переміщення і установки. Однак велика вага робить виріб більш стійким, несхильною вібрацій.
Корозійна стійкість. Матеріал відмінно протистоїть корозійного руйнування.
Вода остигає в чаші дуже повільно. Таким чином, приймати ванну можна комфортніше, ніж, наприклад, в сталевій моделі.
Потік води не створює шуму при ударі об дно. Тому відкривати воду можна і вночі, не створюючи гучних звуків.
Простота установки. Якщо не брати до уваги велику вагу, то з монтажем проблем немає. Виріб може встановлюватися на спеціальні ніжки або інший матеріал, наприклад, цегла.
Легкість догляду. Для залицяння за поверхнею не потрібно спеціальних засобів. А якщо сталося забруднення, його можна легко усунути губкою з миючим засобом.
Широкий асортимент. Незважаючи на обмежені можливості чавуну для виготовлення різних форм, сучасні технології дозволили істотно розширити асортимент чавунних ванн.
Привабливий зовнішній вигляд. Матеріал розкритий емаллю, що створює особливий візуальний ефект і блиск.
Довговічність. Термін служби виробів, за різними оцінками, може становити 15, 25 років і більше.

akrilovaya-chugunnaya-vanna_5

Недоліки

Крім зазначеного вже великої ваги, можна виділити ще один недолік чавунного матеріалу - досить висока вартість. Також, як підтверджують відгуки, можливі пошкодження емалі, що загрожує необхідністю відновлення або заміни ванни. Це дещо стримує попит на продукцію. І дає суттєву пору більш новому матеріалу - акрилу.

akrilovaya-chugunnaya-vanna_4

Акрилові

Такі моделі останнім часом є самими популярними. Адже вони мають масу переваг, про які й піде мова далі.

akrilovaya-chugunnaya-vanna_6

Переваги

Великий асортимент. У цьому аспекті акрилові вироби виграють у чавунних, оскільки матеріал дає можливість отримувати дуже незвичайні форми, не кажучи про кольорах і розмірах. Тому вибрати є з чого.
Матеріал приємний на дотик. Вироби не дають відчуття холоду, як у випадку з металами.
Відмінно зберігає тепло. Набравши теплу або гарячу воду в чашу, можна розраховувати, що вона буде охолоджуватися повільно. Тому комфортні відчуття будуть максимально тривалими.
Емаль не пошкоджується, тому що це може статися з чавунними зразками.
Простота догляду. Матеріал легко миється, після чого потрібно витерти поверхню насухо.
Привабливий вигляд. Дизайн акрилових ванн помітно перевершує зразки з чавуну і сталі.
Досить великий термін служби - близько 20 років при правильній експлуатації і помірних навантаженнях.
Доступність. Якщо вимірювати по нижньому ціновому порогу, то акрилові моделі явно виграють у змаганні з чавунними.

akrilovaya-chugunnaya-vanna_1

Недоліки

Вплив високих температур негативно позначається на властивостях, виріб може деформуватися, якщо використовується ванна економ-рівня.
Механічна крихкість. Виріб вимагає використання спеціального каркаса, але і це не завжди допомагає уникнути «хитань». До того ж падіння якогось важкого предмета здатне викликати пробоїну. Звичайно, дефект можна закрити, проте приємного в цьому мало.
Чутливість до хімічних засобів, що змушує вибірково купувати побутову хімію. В іншому випадку можна отримати втрату кольору, блиску, численні подряпини.

akrilovaya-chugunnaya-vanna_2

Порівняння

Підіб'ємо підсумки. Розглядаючи переваги і недоліки кожного виду продукції, дивлячись на фото, ми вже провели невелику порівняльну характеристику за кількома параметрами. Так, ми з'ясували, що акрилові вироби можна придбати набагато дешевше, правда, на високу якість розраховувати не варто. Хоча по факту, звичайно, акрил виходить доступніше. По міцності, безумовно, лідирує чавун, який не схильний деформацій від високих температур і здатний витримати падіння значних за вагою предметів.

akrilovaya-chugunnaya-vanna_3

З естетичної точки зору має перевагу акрил, оскільки він дозволяє створити більш різноманітні моделі. При цьому транспортування і монтаж відбувається легше, враховуючи невелику вагу акрилових ванн. Але менш вибагливим матеріалом при догляді є чавун. Він здатний прослужити довше, ніж акрил.

Як бачимо, однозначно відповісти на питання, яка краще ванна, неможливо. Кожен варіант хороший чи поганий по-своєму. Що це означає? Потрібно визначити для себе пріоритетні критерії, за якими й оцінювати вигляд. Це дозволить підібрати саме ту модель, яка буде виглядати гідно, зручно експлуатуватися і виявиться прийнятною за ціною, словом, вибрати оптимальний варіант.