Прокладка і монтаж труб у ванній кімнаті

Що-небудь робити своїми руками не завжди може бути тільки приємним заняттям, іноді це вимагає зусиль і знань, яких немає, тоді процедура стає проблематичною. Так цілком може бути з прокладкою і монтажем труб у ванній кімнаті. Ця процедура дуже многозадачная і складна, проте цілком реалізовується своїми руками. Розберемося, як все можна зробити, приводячи в приклад фото та відео матеріали.

prokladka-i-montazh-trub_2

Засоби індивідуального захисту

Звичайно ж, почати потрібно з цього: потрібно підготувати всі необхідні засоби для захисту свого здоров'я. Мова йде про екіпіровку, яка допоможе запобігти травми, а можливо, навіть зберегти життя. Тому дуже важливо користуватися такими засобами індивідуального захисту:

 • головний убір;
 • окуляри;
 • респіратор;
 • закритий одяг і взуття;
 • зручні і міцні рукавички.

Всі ці речі допоможуть уникнути значних або дрібних пошкоджень.

Інструменти і матеріали

Коли засоби індивідуального захисту підготовлені, можна подбати про наявність необхідного інструментарію і матеріалів. І тут слід врахувати, що сучасна технологія, яка найчастіше використовується для прокладки труб у ванній кімнаті, на увазі використання пластикового матеріалу. Він надійний, практичний і досить простий у монтажі. Словом, знадобляться такі інструменти та матеріали:

 • апарат для зварювання труб;
 • різак для нарізування пластикового матеріалу;
 • болгарка;
 • дриль ударного типу або перфоратор;
 • ФУМ-стрічка;
 • розвідні ключі;
 • запірні крани;
 • фітинги;
 • пластикові труби.

Детальніше про процедуру

Для того щоб все зробити якісно, ​​перш ніж приступати до прокладання та монтажу труб, слід намалювати хоча б приблизний план того, що ми хочемо отримати в результаті. Це дозволить не тільки розуміти етапність процесів, але і дасть можливість більш точно підрахувати, скільки буде потрібно витратних матеріалів.

prokladka-i-montazh-trub_4

Важливим моментом є рішення, як буде здійснюватися прокладка: прихованим або відкритим способом. Якщо вибирається перший варіант, тоді його потрібно співвіднести з вибором способу обробки стін. Наприклад, якщо використовується гіпсокартон, труби можна просто кріпити на кліпси, якщо ж буде використовуватися керамічна плитка, в цьому випадку краще робити канавки для труб.

prokladka-i-montazh-trub_8

Важливі нюанси:

 • водопровідна система повинна містити мінімальну кількість з'єднувальних елементів і зон;
 • труби і фітинги повинні бути виготовлені з одного і того ж матеріалу;
 • щоб труби не запотівали, їх краще обмотати теплоізоляцією;
 • потрібно забезпечити подальший доступ до місць розташування з'єднань, фільтра і лічильників.

prokladka-i-montazh-trub_7

Демонтаж

Далі потрібно перекрити подачу води, зайнятися демонтажем старої системи. Також слід подбати, щоб нічого не заважало у ванній кімнаті виконанню всіх подальших операцій. Тому рекомендується все зайве винести.

Стару систему можна демонтувати, використовуючи болгарку. Замуровані в стіну ділянки слід вилучити, використовуючи перфоратор. Звичайно, можна застосувати зубило та молоток, але така процедура займе багато сил і часу, що недоцільно в сучасних умовах.

Після від'єднання сантехніки необхідно замінити вхідні вентилі. Якщо таких немає, доведеться зрізати трубу, зробити різьбу і встановити на холодну і гарячу воду.

Прокладка і монтаж

Після установки вентилів слід подбати про монтаж в трубопроводі фільтра грубої очистки, а також лічильників. Перший встановлюється на трубу з холодною водою, а другі - на обидві труби.

prokladka-i-montazh-trub_6

Виконуючи установку лічильників, слід передбачити їх розташування таким чином, щоб надалі можна було зручно знімати показання.

prokladka-i-montazh-trub_5

Пластикові труби з'єднуються між собою за допомогою спеціальних елементів, а також із застосуванням зварювального апарату, який ще називають паяльником. Все відбувається так. Для з'єднання двох деталей, їх потрібно нагріти до певної температури (близько 260 градусів). Для цього в апараті є спеціальні насадки, на які надягають сполучаються елементи. Попередньо на пристрої задається необхідний рівень температури, який залежить від складу матеріалу. Шматки труби потрібної довжини можна отримати, використовуючи спеціальний різак. Якщо після різання залишаються задирки, їх можна видалити гострим ножем.

Слід зазначити, що для отримання якісного з'єднання просто необхідно використовувати чисті деталі, інакше це неминуче призведе до дефектів. Також рекомендується точно слідувати інструкції по використанню зварювального апарату. Адже утримувати виробу потрібно строго відведений час, який залежить від діаметра з'єднуються. Неточне виконання чревато неякісним з'єднанням: і в разі перегріву, і в разі недогріву.

prokladka-i-montazh-trub_3

Не можна прокручувати вироби один щодо одного, коли вони з'єднані після нагрівання в апараті. Це призведе до дефектів. Якщо відразу не вдалося належним чином з'єднати вироби, доведеться переробляти: виправити в процесі навряд чи вийде. Тому рекомендується, якщо досвіду недостатньо, попередньо потренуватися на непотрібних шматках, потім перевірити якість з'єднання.

Фіксувати труби необхідно на спеціальні пластикові кліпси. Їх особливість не тільки в тому, що вони зручно утримують труби (вироби можна виймати і знову вставляти), але дозволяють матеріалу розширюватися при нагріванні від гарячої води, наприклад.

Роблячи підведення до кожного сантехнічного приладу, варто встановити для кожного по вентиля.

Перевірка якості

Без цього етапу приступати до експлуатації не варто, інакше можуть бути неприємні сюрпризи, особливо якщо прокладка виконувалася закритим методом. Для перевірки якості з'єднання слід 15 хвилин проливати холодну воду через труби, а потім і гарячу. При наявності дефектів після кожної перевірки слід негайно їх усунути. Необхідно пам'ятати, що найбільшому ризику піддаються з'єднані частини. Саме в цих зонах найчастіше виявляються дефекти через неякісну роботи зі зварювальним апаратом.

prokladka-i-montazh-trub_1

Якщо труби потрібно приховати

При виборі закритого способу монтажу труб у ванній кімнаті своїми руками слід обміркувати заздалегідь варіант обробки: яка технологія і матеріал будуть використовуватися. Від цього буде залежати, потрібно робити штроби чи ні. Наприклад, якщо буде після цього укладатися керамічна плитка (що для ванної найбільш ймовірно), то канавки краще робити. Це дозволить заощадити плитковий клей. В іншому випадку достатньо кріплення на кліпси.

Користуємося інструкцією, робимо своїми руками

Використовуючи представлені рекомендації, орієнтуючись по фото, додатково подивившись відео, можна навіть таку непросту процедуру виконати своїми руками, не маючи для цього навичок. Важливо не поспішати, все зважувати і намагатися продумувати заздалегідь, тоді результат буде якісним і гідним.