Як вибирати і встановлювати низькі душові кабіни

Пройшовши по торговому залу гіпермаркету сантехніки, або відділу в будівельному магазині, мимоволі кидається погляд на красиві душові кабіни, яких велика кількість. І кожен споживач, у кого габарити ванни не дозволяють розгулятися у виборі резервуара для купання, замислюється про покупку саме душової кабіни. Давайте познайомимося з цим товаром ближче. Адже, насправді, душові кабіни з низьким піддоном можуть бути самими різними, не тільки по комплектації, але і за матеріалом складових елементів.

nizkie-dushevye-kabiny_8

Чому низький?

Ось, здається, ходиш по магазину, все кабіни просто ідеальні для ванної. Але коли реально задумаєшся про покупку, приходить розуміння, що в тій - занадто високий піддон, в іншій - вузькі дверцята, там - незручні габарити. Саме тому і варто визначитися в нашому випадку, навіщо потрібен низький піддон.

nizkie-dushevye-kabiny_11

Почати варто з того, що низький піддон вважається до 50 см. Все, що вище - практично повноцінна ванна зі шторками. Природно, коли необхідно тільки приймати душ, найкраще брати саме невисокий п'єдестал. Тільки уявіть собі, наскільки незручно постійно залазити всередину резервуара, після з вологими ногами вибиратися з нього. Набагато зручніше переступати через бортик в 10-15 см, чи не так? Тому багато людей віддають перевагу душових кабін з низьким піддоном, як альтернативі при необхідності швидких водних процедур. До того ж набагато зручніше звертатися з такими кабінами, якщо в будинку є маленькі діти, старі або люди з обмеженими можливостями.

nizkie-dushevye-kabiny_9

Поділ

Низькі душові кабіни можуть бути різних зразків. Розглянемо кожен з них:

Куточок

Це не зовсім кабіна, це скоріше декілька складових, які утворюють місце для купання.

nizkie-dushevye-kabiny_3

Душовий куточок має, по суті, тільки передні дверцята або одну стінку. Він приставляється до стіни, яка служить іншими стінками. Такі душові - найбільш економічний спосіб облаштування простору для купання, однак він має свої нюанси.

nizkie-dushevye-kabiny_7

Наприклад, оздоблення стін повинна бути якісною, спеціальними матеріалами і, бажано, мати гідроізоляцію. Особливо це важливо для багатоквартирних будинків, в яких є ризик затоплення сусідів.

nizkie-dushevye-kabiny_6

Кабіна

Це вже повноцінне обладнання, в комплект якого входить піддон, всі стінки і дверці, а також в деяких моделях різні опції і фурнітура.

nizkie-dushevye-kabiny_10

Відрізняються обидві конструкції за ціною і способом установки. Почнемо з того, що куточки монтуються відразу в обране місце. Для цього піддон надійно закріплюється до підлоги. Для водовідведення використовується спеціальний низький сифон для душової кабіни. Завдяки йому можна встановлювати мінімальний п'єдестал і бути впевненим в його безперебійної роботи.

nizkie-dushevye-kabiny_5

Низький сифон встановлюється під основу. Він забезпечує нормальний стік води. Природно, найкраще, щоб будь-яку душову кабіну встановлювали майстра. По-перше, це економія сил і часу, а по-друге, гарантія правильного підключення. Адже якщо установка низького піддону душової кабіни виробилася невірно, це загрожує затопленням і псуванням всього майна у ванній. А при установці різних електроприладів, тим більше важлива коректна безпечна установка.

nizkie-dushevye-kabiny_12

Єдиний мінус куточків в тому, що їх не можна пересунути, що, природно, утрудняє експлуатаційну чистку. Але зате їх неважко зібрати самостійно за фото інструкції або ж рекомендаціям виробника. Тим більше, збірка такого куточка не займе багато часу. Потрібно буде правильно підключити елементи водопроводу і якісно закріпити кабіну з піддоном.

nizkie-dushevye-kabiny_4

Душові куточки з низьким піддоном можуть бути з різних матеріалів. Для вибору важливо, який матеріал буде у зібраної кабіни, тому що кожен має свої особливості. Умовно можна розмежувати так:

  • шторки кабіна;
  • піддон;
  • Матеріал шторок може бути наступним:
  • полістирол;
  • полікарбонат;
  • загартоване скло.

Кожен з цих матеріалів зі своїми нюансами. Наприклад, зі скла - більш міцний при експлуатації, з полікарбонату - менш вибагливий у використанні. Відмінно переносить вологу і перепад температур. Однак пластик, який би він не був якісний, досить швидко зношується, втрачає первісну прозорість, легко дряпається. Але при цьому він коштує дешевше, що дає йому перевагу, наприклад, для організації душової на дачі, в спортивному залі, сауні, басейні.

nizkie-dushevye-kabiny_2

Скло - природно, найдорожчий матеріал. В основному це душові виключно для домашнього використання. Вони можуть бути оснащені тропічним душем, різною фурнітурою для подачі поди під різними кутами і іншим.

Матеріали піддону можуть бути:

  • акрил;
  • емальована сталь;
  • штучний мармур.

Не найдешевший, але найбільш ходовий акрил має одну важливу перевагу перед сталлю: у нього гарний шумопоглинання. Більш дорогий - піддон з штучного мармуру. Це прерогатива більш елітних душових.

nizkie-dushevye-kabiny_1

Кабіна

Так називається повний комплекс з піддоном, чотирма стінками і дахом. Кабіна має головне - мобільність. Звичайно, це полегшує експлуатацію та гігієну обладнання. Підключення кабін буде залежати від існуючих опцій. Якщо це найбільш простий варіант, без додаткових нюансів, особливих труднощів установка не складе. Але в деяких потрібно встановити освітлення, підключити необхідну фурнітуру. І тут найкраще звернутися до майстра.

На закінчення маємо наступний висновок: вибір кабіни залежить від власних уподобань, але низький піддон - оптимальний варіант для швидкого прийняття душу.