Душ шарко: показання та протипоказання

Зараз досить часто можна чути про душу Шарко. Це процедура, яка покликана оздоровлювати організм. Незважаючи на санітарно-курортну спрямованість цього заходу, воно ефективно застосовується в спа-салонах.

Що це?

Це масаж певної струменем води. Напевно, багато хто бачив у фільмах, коли герой стоїть біля стіни, а медпрацівник виконує процедуру, направляючи в нього потік води під певним тиском. Приблизно так все і відбувається в спа-салоні, тільки трохи сучасніше.

dush-sharko_6

Така процедура має свої показання та протипоказання до застосування. При цьому душ Шарко можна приймати не тільки в спеціальних установах, але і в домашніх умовах. Про це знято безліч відео та фото матеріалів, з якими можна ознайомитися.

Показання

Така процедура передбачена у випадках лікування і профілактики:

  • синдрому хронічної втоми,
  • неврологічних відхилень.

І все це може бути вилікувано або попереджено застосуванням всього лише душу Шарко. А все завдяки тонізуючого дії води на весь організм. Створюване певний тиск відмінно впливає на людську психіку.

dush-sharko_3

Процедура надає тонізуючу дію на імунну систему. Це свого роду частина комплексних заходів по загартовуванню. Таким чином, зміцнюється імунітет. Однак застосовувати процедуру можна, якщо в цей момент організм повністю здоровий.

Також душ Шарко може використовуватися в якості реабілітаційного заходу, якщо до цього були травми опорно-рухового апарату. Однак призначити його може тільки лікар. Адже процедура досить своєрідна, і застосування при певних травмах заборонено. Можна використовувати для лікування остеохондрозів, артрозів і артритів.

Ще душ Шарко часто застосовують для лікування атрофії м'язів через генетичних захворювань, комплексного лікування ожиріння. Також може застосовуватися для корекції целюліту. При цьому поліпшується лімфо і кровообіг, активізується обмін речовин.

Протипоказання

Як і будь-яка оздоровча процедура, душ Шарко має певні обмеження до застосування. Наприклад, його не можна застосовувати при прогресуючих психозах. Протипоказанням також є:

  • захворювання шкіри,
  • простудні захворювання,
  • дистрофія,
  • варикоз,
  • період вагітності,
  • реабілітаційний період після інфаркту або інсульту,
  • гіпертонія і запалення придатків матки при загостренні.

Відгуки

Якщо розглядати відгуки лікарів, то вони позитивні. Захід володіє відмінним терапевтичним ефектом, який перевірений часом. Однак такі враження лікарів не завжди підтримують пацієнти, які відчувають під час процедури хворобливі відчуття. Це особливо актуально для слабкої половини людства, у яких більш чутлива шкіра. Тому після процедури можлива поява синців в результаті ударів струменя води об шкіру. У результаті багатьом стає складно пройти весь курс. Тому лікарі повинні правильно розрахувати поріг чутливості пацієнта. І тільки з урахуванням цього параметра призначати душ Шарко.

dush-sharko_5

З іншого боку, багато пацієнтів люблять бадьорить такої процедури. Але при цьому дуже важливо, щоб виконувалася вона професіоналом. Від цього залежать не тільки відчуття, але і результат. Тому при виборі установи потрібно віддавати перевагу сертифікованим спа-центрам.

Для схуднення

Під кожного підбирається своя тривалість заходу і температура рідини. Доповнюється душ дієтою. Якщо це санітарно-курортні умови, застосовується дієта РАМН, інституту харчування. Також корисними стануть невеликі фізичні навантаження.

dush-sharko_2

Для тих, хто прагне до схуднення, в комплекс заходів, крім душу Шарко, може бути включено: легка аеробіка, дихальні вправи, йога, пілатес, ЛФК або ходьба.

В домашніх умовах

На жаль, в умовах будинку виконати процедуру якісно можна, якщо немає спеціально підготовлених умов для цього. Адже для такого заходу потрібно струмінь з високим тиском, якого немає в звичайному водопроводі. Безумовно, визначеного збільшення тиску можна домогтися спеціальними масажними насадками, однак він не порівняємо з професійним.

dush-sharko_4

Правда, для схуднення або позбавлення від целюліту можна використовувати і насадки в поєднанні з контрастним душем.

dush-sharko_1

До того ж зараз є душі Алексєєва. Вони являють собою насадки, що дають можливість підняти тиск води до шести атмосфер. Це може бути певною альтернативою душу Шарко.