Душ для дачі з підігрівом

Ми настільки звикли до цивілізації, що мінімальний комфорт і комунікації обов'язково повинні бути присутніми. Здебільшого це стосується води. Дійсно, тільки задумайтеся, чому ще кілька десятків років тому дача була справжньою річної «каторгою». І не тому, що там доводилося фізично працювати, а тому, що елементарно помитися можна було тільки повернувшись додому.

dush-s-podogrevom_6

Безумовно, сміливцям вдавалося вирішити це питання, але матеріали були в дефіциті. Зараз все змінилося і повернулося на 180 градусів. Щоб зробити душ на дачі, досить глянути пару трійку фото або відео інструкцій, почитати докладніше різноманітні поради, з'їздити в найближчий будівельний маркет і запастися всім необхідним. Витративши ще трохи свого особистого часу, і чудовий теплий дачний душ буде красуватися на ділянці.

dush-s-podogrevom_4

 Що головне в душі?

Ну, звичайно, тепла вода. Якщо тим більше ви не займаєтеся загартовуванням і подібними процедурами, то навіть у спекотний літній день необхідна тепла вода. Існує кілька способів зробити душ своїми руками з підігрівом води.

dush-s-podogrevom_1

Спосіб 1

Самий природний простий і зручний. Робиться або встановлюється кабінка, виводиться слив. Нагорі встановлюється бак (це може бути і звичайна пластикова бочка). Для кращого нагріву вона забарвлюється в чорний колір. Головне - встановити бочку на максимальній висоті і в саму «гарячу» точку, тобто в те місце, де сонце найбільш тривалий і активне.

dush-s-podogrevom_5

У цьому випадку практично без особливих витрат можна отримати гарну можливість ополоснуться після роботи із землею.

На більшості сучасних дач досі стоїть подібний літній душ. Не дивно, адже його використання всього пару місяців в році, тому, економлячи кошти, часто і встановлюється така конструкція.

Спосіб 2

Другим способом для будівництва душа з підігрівом своїми руками є певна конструкція з додатковими пристроями.

dush-s-podogrevom_3

Для початку буде необхідний радіатор від старого авто. Звичайно, він повинен бути в робочому стані. Його можна придбати на розборках і авторинках. Далі знадобиться віконна рама, до неї буде монтуватися радіатор. Бажано, щоб вона мала кілька стекол.

Вирізається спеціальний паз із зворотного боку рами, після чого в нього вставляється радіатор і закріплюється там.

Наступним етапом буде збір спеціального ящика. Головною умовою буде те, що рама повинна служити кришкою до нього. Ящик обов'язково обкладається пінопластом з внутрішньої сторони. Для цього відмінно підійдуть листи в 3-5 см завтовшки. Радіатор, поміщений в ящик не повинен торкатися його дна, звідси можна розрахувати правильну глибину. Сам ящик може бути з пластику або дерева. Він не є хранителем води.

Після розташування нагрівального елементу своїми руками під сонцем слід провести від нього шланги до бочки Тип бочки, конструкція системи водопроводу вибирається індивідуально, виходячи із загальних параметрів.

dush-s-podogrevom_2

Бак необхідно буде утеплити зовні, таким чином, тепло акумулюється. У підсумку вийде відмінний природний водонагрівач, який зберігає теплу воду навіть після нічної прохолоди. Для утеплення бака можна використовувати пінопласт, мінеральну вату, поролон, на крайній випадок взяти звичайне сіно чи солому.

Встановлюється нагрівач і бочка на деякій відстані один від одного, перший трохи вище, другий - навпаки. Звідси і принцип роботи, коли підігріта вода буде йти вгору, а холодна опускатися вниз. Так виходить, вода з дна бака буде надходити до радіатора, там нагріватися і через патрубок виходити.

Спосіб 3

Тут практично все схоже з другим варіантом, тільки на дно бака встановлюється спеціальний змійовик, його можна зробити, використовуючи труби з певним перетином. До них підключається той же радіатор. У цьому випадку вода буде прогріватися і в баку.

Кожен із способів, звичайно, можна вдосконалювати, якщо зайнятися впритул цим питанням. Виходить душ з підігрівом своїми руками - нескладна конструкція, але до неї бажано підійти ґрунтовно, не зайвим буде подивитися фото приклади або відео уроки.

dush-s-podogrevom_7