Самоклейка бордюрна стрічка для ванної

Установка ванни - не надто складний процес, якщо робити все правильно, дотримуючись мінімальні правила безпеки установки. Подальший питання йде про герметизації утворюватися щілин. Це необхідно в першу чергу для того, щоб постійна вода у ванній і на стінах, яка виникає в процесі експлуатації, могла правильно йти, а не накопичуватися в кутах ванній, забезпечуючи тим самим ідеальне середовище для розвитку грибка і цвілі.

Саме тому бордюру по краях ванни слід надавати велике значення. Отже, існує кілька способів забезпечити стік зайвої води. Перший більш тривалий, і в разі непрофесійного підходу - складний - викласти плиткою.

В даному випадку можна брати як керамічні, якою укладаються всі стіни, так і спеціальні тонкі бордюри, які укладаються на плитковий клей. Однак такий спосіб не можна назвати довговічним. Будь суміш із вмістом цементу або піску з часом від великої кількості води деформується. Потім відбувається часткове руйнування, у зв'язку з цим щілину між ванною і стіною розгерметизується, і вода починає просочуватися під ванну, де забезпечити сухість дуже важко, в результаті постійна сирість забезпечена.

Звичайно, можна використовувати спеціальну піну або інший герметик, але зробити це якісно з першого разу навряд чи вийде.

Другий спосіб куди простіше і практичніше. Для герметизації країв ванни достатньо придбати самоклейну бордюрную стрічку.

Що це таке

bordurnaya-lenta-01 bordurnaya-lenta-02 bordurnaya-lenta-03

Самоклейка стрічка - це спеціальний ПВХ матеріал, який зроблений на клейкій основі. Він є водонепроникним, а його клей - водостійким. Завдяки таким властивостям стрічка прекрасно забезпечує герметичність шва. При цьому стрічка досить гнучка, що дозволяє її приклеювати з першого разу, причому дуже щільно. Завдяки спеціальній биговке по краях вона згинається відповідно до положення ванній. Завдяки цьому кути будуть також щільно забиті, а потрапляє вода, за рахунок нахилу, буде стікати назад у ванну і йти в отвір зливу.

Як наносити самоклеющийся бордюр

bordurnaya-lenta-04
  1. Для початку слід підготувати поверхню. І стіна? і ванна, куди буде клеїтися стрічка, повинні бути сухими і знежиреними. Якщо максимально якісно підготувати поверхню, можна домогтися гарних результатів після проклейки і забезпечити довговічність.
  2. Починати обклеювати слід з одного краю (чи не від кута), поступово розмотуючи рулон і щільно притискати стрічку. Для цього підійде елементарна суха ганчірка, за допомогою якої легко вигнати зайве повітря.
  3. Доводячи до кутів, можна зробити двома способами: розрізати стрічку (це небажано, але при необхідності можна зробити) або ж щільно приклеїти до кута, за рахунок гнучкості матеріалу це можливо.
  4. Після повної проклейки слід дати клею схопитися, для цього бажано починати роботу під вечір, як раз вночі ванній не користуватися. У разі якщо роботи необхідно проводити вдень, хоча б 3-5 годин не користуватися водою. Завдяки цьому клей добре схопитися, і надалі проблем з бордюром не буде.

Особливості та догляд за самоклеющимся бордюром

Тут все просто і зрозуміло. Чистити його можна звичайним миючим засобом, воно не вплине на його міцність. Звичайною губкою. Єдине, краще не використовувати абразиви і металевих губок для чищення, це позбавить від механічних пошкоджень покриття.

плівка в інтер'єрі

Що стосується вологи і температур, то матеріал бордюру абсолютно стійкий до перепадів температур і підвищеної вологості, тому не варто боятися користуватися ним.

До всього іншого, більшість стрічок обробляються спеціальним антисептиком, який перешкоджає утворенню цвілі і розвитку хвороботворних мікроорганізмів.