Особливості та види душових кабін

Ще недавно душові кабіни вважалися одним із проявів розкоші, оскільки були доступні тільки обмеженим верствам населення. Але зараз ситуація змінилася, і багато хто робить вибір на їхню користь завдяки економії місця і зручності використання.

І на цьому шляху з'являється одна проблема: як зробити правильний вибір. А щоб вирішити цю задачу, слід знати, які взагалі існують види душових кабін.

В цілому, вони можуть бути або закритими, або відкритими. Розглянемо кожен вид докладніше з фото.

Закриті моделі

Подібні кабіни ще називають боксами. І нічого дивного в цьому немає, адже в такій душовій закритий простір з усіх боків, включаючи дах. Подібні конструкції досить легко піддаються монтажу.

dushevaya-kabina_4

Можуть відрізнятися за такими параметрами:

 • Матеріал складових частин.
 • Висота піддону.
 • Розміри і конфігурації: 70х70, 80х80 (120-210), 90х90, 100х100.
 • Наявність функціональних можливостей: з безліччю функцій і прості. Перший варіант включає наявність душа, а також інші можливості.

Відкриті моделі

Подібна конструкція не передбачає наявність даху. Простір обмежується чотирма стінами.

dushevaya-kabina_7

Особливості

 • Щоб встановити такого виду душову, буде потрібно якісне вирівнювання стін і підлоги, виконання гідроізоляції. Подібні нюанси викликані тим, що кріплення дверцят відбувається на петлях, регульованих всього до 2 мм. І якщо будуть нерівні стіни, герметичність буде порушена.
 • Установка вироби виконується в кутку кімнати.
 • Через особливості своєї конструкції не можуть бути реалізовані деякі додаткові функції.
 • Припустимо монтаж на підлогу.

Якщо підібрати конструкцію з дверцятами, які будуть відкриватися всередину кабіни, можна істотно заощадити обмежений простір у ванній кімнаті. А якщо вони ще й будуть прозорими - візуально його розширити.

dushevaya-kabina_8

Якщо встановлювати вироби прямо на підлогу, піддон купувати не потрібно, однак доведеться виконати деякі додаткові маніпуляції. Спочатку варто чітко визначити місце установки вироби, а також його розмір. Буде потрібно гідроізоляція підлоги і стін, а також монтаж системи зливу. Адже вода повинна йти в грати, звідки потрапляти в каналізацію. При цьому труба повинна бути під нахилом в кілька градусів.

Багатофункціональні моделі

Якщо вибирати таку душову кабіну, найбільшу роль відіграватиме функціональна начинка:

Гідромасаж

Може бути вертикальним або горизонтальним.

Горизонтальний гідромасаж присутній в дорогих виробах, де гідромасажна ванна замінює піддон. Розміщення форсунок передбачено в дні і бортах ванни.

dushevaya-kabina_9

Вертикальний робить струменя води, що направляються форсунками, які знаходяться на стійці, прикріпленій до стінки кабіни. Враховуючи наявність форсунок, можна робити масаж різних частин тіла. І тоді вельми актуальною стає можливість повертати ці форсунки, щоб направляти струмені води в необхідному напрямку.

 «Турецька лазня»

Ефект досягається завдяки наявності вбудованого вентилятора. Це дозволяє рівномірно розподіляти температуру в 50-60 градусів при вологості близько 100%. Якщо ви вибираєте кабіну з такою функцією, необхідно пам'ятати, що тиск в системі подачі води має бути більше 2 бар. Це стосується і гідромасажною функції.

dushevaya-kabina_3

Тропічний душ

Прекрасний ефект, який можна використовувати перед сном. У дах вмонтована насадка, що створює безліч дрібних крапель - ефект дощу.

dushevaya-kabina_2

Хромотерапія

У дах вмонтовані світлодіоди, розфарбовують воду в колір, який вибирається за допомогою пульта. Дуже корисна і приємна процедура.

dushevaya-kabina_5

Ароматерапія

Завдяки наявності спеціального резервуара, куди наливається ароматичну речовину, прийом душа походить з приємним ароматом. Така функція йде в комплекті «турецькою лазнею» і «тропічним дощем». Також на додаток може бути встановлена ​​вентиляція, що дає можливість комфортно дихати при купанні, а також розподіляти пар по кабіні.

Контрастний

Автоматично поперемінно подає гарячу і холодну воду. Відмінно підходить для загартовування організму.

dushevaya-kabina_6

Голосове управління

Встановлюється в дорогих моделях. Це зручно і сучасно.

Також майже всі моделі обладнуються телефоном гучного зв'язку і радіоприймачем. Враховуючи різноманітність функцій, такі вироби споживають досить багато електрики, до цього потрібно бути готовим. Як і до того, що доведеться прокладати окрему проводку для підключення боксу.

Піддони

Розглядаючи види кабін, не можна не торкнутися піддони.

dushevaya-kabina_1

Вони можуть бути:

 • до 45 см - глибокими;
 • 10-18 см - дрібними;
 • 0-3,5 см - плоскими.

Ще один критерій вибору - матеріал. Сталеві і чавунні мають неслизьке емальоване покриття. Перші більш галасливі і гірше утримують тепло.

Є ще керамічні піддони. Вони прекрасно виглядають довгий час, не вимагають спеціального догляду. Однак мають підвищену крихкість і низьку теплопровідність.

Акрил - сучасний матеріал. Він неслизький, підтримує навколишнє температуру, тому теплий при торканні.

Дверцята і стінки

Подібні елементи роблять, як правило, з акрилу. У деяких випадках застосовується ударостійке скло. Дверцята можуть бути орними. Розсувні також використовуються, мають кращу герметичність і зручність користування (не потрібне додаткове місце, щоб відкривати двері).

dushevaya-kabina_10

Безліч варіантів для правильного вибору

Враховуючи велику різноманітність існуючих комплектуючих і кілька видів душових кабін, представлених на фото, зробити вибір буде непросто, однак такий асортимент дозволить підібрати найбільш оптимальний варіант для вашого конкретного випадку.