Установка душової кабіни своїми руками

Душова кабіна - це хороший спосіб не тільки заощадити простір, але й отримати ефективний інструмент для гігієнічних процедур. І не варто забувати про такий важливий чинник сьогодні як витрата води. Адже, використовуючи душ, витрата води в кілька разів нижче, ніж при купанні у ванні. Але важливо правильно вибрати душову кабіну, щоб вона добре підходила під ванну кімнату і відповідала вашим уподобанням.

Вибираємо душову кабіну

душова кабіна після монтажу

Умовно всі існуючі душові кабіни можна поділити на три групи:

  • закриті;
  • відкриті;
  • вбудовані.

Кожен вид має свої переваги і недоліки, які слід враховувати при виборі кабінки.

Види

Наприклад, монтаж вбудованих кабін виконується в ніші стін, як це відбувається з вбудовуваної технікою. Вони складаються з прозорих скляних дверей, які дозволяють дизайну бути більш ергономічним.

Що стосується відкритих моделей, то вони не мають кришки, однак володіють двома-трьома стінками. Найчастіше вони поставляються зі шторками.

Закриті душові кабіни - герметичні коробки, які мають у своєму складі дах, стінки, піддон і двері, які щільно закриваються. У такій конструкції найбільш комфортно приймати душ, не турбуючись про попадання вологи за її межі.

Піддон для душової кабіни

Піддон повинен швидко нагріватися, бути стійким і максимально герметичним, адже його завдання - злив води. Для більш безпечного миття краще вибрати кабіну з рельєфним піддоном з покриттям, яке не ковзає. Варто подбати і про висоту піддону, яка може становити від п'яти до вісімнадцяти сантиметрів. Форма піддону може бути різною: п'ятикутної, квадратної, прямокутної, кутовий і т.д.

Не завадить врахувати і матеріал піддону. Найчастіше сталеві досить гучні при експлуатації. Чавунні є найміцнішими, проте нагріваються вони досить довго. Керамічні піддони приємно використовувати, але вони вимагають дбайливого до себе ставлення. Є ще один варіант матеріалу - акрил. Це практичний матеріал, але вимагає зміцнення конструкції каркасом.

Якщо крім основної функції, ви ще хочете використовувати душову кабіну як інструмент підвищення свого статусу, тоді можна застосувати мармуровий піддон. Це найрозкішніший і дорогий матеріал.

Двері кабіни

Тепер трохи про дверях. Вони можуть бути поворотно-розсувними, орними або розсувними. Найбільш зручним вважається перший варіант дверей.

Не завадить звернути увагу при виборі душової кабіни на допфункцій. Сучасні моделі можуть надати дуже великі можливості, наприклад: прослуховування радіо, гідромасажна система, з функціями сауни або лазні і так далі.

На додаток бажано подивитися фото кабін, а також рекомендаційні відео, які дозволять зробити вибір більш точно.

Збірка і установка

Придбати душову кабіну - це тільки половина справи. Ще її потрібно зібрати і встановити. Розглянемо кожен етап по черзі. Отже, як виконати збірку душової кабіни самостійно.

Звичайно, правильно буде довірити цю процедуру фахівцеві, однак можна виконати і своїми руками. У такому випадку вам доведеться вивчити правила побудови та встановлення.

підготовка до установки - основа установка стін душової кабіни підключення води прикручуємо ручки ustanovka-dushevoy-kabiny-06

Перед монтажем кабіни слід подбати про каналізаційній системі. Труба каналізації повинна перебувати під нахилом, на відстані 50 мм від підлоги. Це дозволить воді спокійно стікати в слив, тому вдасться не допустити її застою.

Розглянемо основні етапи складання кабіни своїми руками:

  1. Спочатку металева рама прикручується до піддону, а далі слід вставити сифон і екран.
  2. Піддон потрібно вирівняти. Для цього конструкцією передбачені ніжки, які регулюються. Щоб піддон був встановлений максимально рівно, можна використовувати рівень.
  3. Далі до каналізаційної труби підключаємо сифон. Щоб уникнути течі можна використовувати герметичні мастила.
  4. Потрібно зібрати передній профіль і скляні складові конструкції душової кабіни.
  5. Піддон необхідно підсунути до стіни максимально щільно, після чого затиснути його за допомогою кріплень.
  6. Для герметичності всі щілини потрібно залити силіконовим герметиком.

Таким чином, підключення простий душової кабіни завершено. Можна користуватися вже через кілька годин, коли герметик повністю засохне.

Якщо ви не хочете розбиратися в інструкціях і рекомендаціях, дивитися фото та відео, як виконувати монтаж душової кабіни своїми руками, тоді це можна доручити професіоналам, які привезуть готовий варіант або виконають збірку дуже швидко. Таке підключення займе трохи часу, але буде надійним і довговічним, на відміну від непрофесійного «своїми руками».

Який би варіант ви не вибрали, пам'ятайте, що головне - це результат - підключена душова кабіна, яка повністю задовольняє ваші потреби і бажання, має весь набір необхідних функцій.