Ремонт унітазу: що робити, якщо він не працює?

Коли відбувається поломка унітазу, в будинку починається паніка, якщо цей агрегат єдиний. Важливі життєві процеси повинні бути зупинені. Тому ремонт цього пристрою потрібно, як правило, дуже терміново. Викликати сантехніка для цього не завжди доцільно, отже, є сенс самому розібратися в причинах поломки (якщо він не працює або функціонує не належним чином), щоб потім її усунути.

remont-unitaza_1

Текти зовні

Таке відбувається, якщо пошкоджена прокладка. Слід спочатку підкрутити гайку, що сполучає бачок з патрубок. Це має допомогти усунути текти. Інакше отключяем подачу води, викручуємо гайку, замість пошкодженої прокладки можна використовувати ущільнюючу стрічку. Далі все відновлюємо.

remont-unitaza_6

Текти внизу

Причина такої поломки криється в пошкодженні ущільнюючої прокладки, яка встановлена ​​між чашею і бачком. Для цього доведеться трішки попрацювати. Потрібно зняти бачок, прибираємо пошкоджену прокладку, міняємо її на нову. Якщо є іржа в цьому місці, її слід видалити або механічно, або використовуючи спеціальний засіб. Залишається все зібрати.

remont-unitaza_5

Складно змивати

Іноді ручка або кнопка для зливу води натискається із зайвою зусиллям. Якщо рідини в бачку достатньо, то це говорить про те, що слід замінити клапан в сифоні. Коштує ця запчастина недорого, тому ремонт обійдеться копійки.

Щоб його заміна надалі вироблялася простіше, сифонний блок можна поставити з трьох складових. Далі клапан можна замінити без необхідності зупинки подачі води і зняття бачка.

remont-unitaza_4

Стулковий клапан змінюється таким чином. Спочатку перекривається подача води. Потім варто спустити з бачка. Далі від'єднуємо зливний патрубок, відкручуємо контргайку сифона. Потім від'єднуємо труби, відкручуємо елементи кріплення. Дістаємо сифонний блок.

remont-unitaza_3

Мембрану на клапані слід замінити. Далі збираємо сифон і виконуємо дії.

Не змиває

  • Якщо ручка або кнопка провисла, але немає спуску води, важливо зробити таке. Рекомендується перевірити контакт між спускним важелем і штоком сифона. Ланка слід з'єднати, якщо воно було розімкнуте.
  • Може бути недостатнім рівень рідини в бачку. Тоді його варто відрегулювати, змінюючи кут важеля клапана. Зараз для цього передбачений пластиковий гвинт, обертанням якого можна зробити регулювання рівня набору води.
  • Унітаз здатний також не змивати, якщо з чаші постійно біжить вода. Одна з причин вже була описана вище (пошкодження прокладки), тому розглянемо іншу - подача води і слив її виконується з однаковою швидкістю. В результаті повітря не проникає в клапан, тому потік не зупиняється. В агрегаті доведеться замінити сідло низького тиску на пристрій високого тиску. Є й альтернатива - на вході можна встановити вентиль, яким можна регулювати швидкість потоку.
  • Зламаний важіль бачка. Оскільки він виконується з пластмаси, це цілком можливо. Буде потрібно його заміна. На ринку можна придбати універсальний зразок.
remont-unitaza_2

Пам'ятайте, що спуск зливу повинен бути плавним. Для усунення проблеми важіль рекомендується встановити в правильне положення, а гвинт - затягнути.

Не набирає воду

  • У цьому випадку проблема може бути вирішена елементарно, адже бувають випадки, коли ми просто забуваємо, що перекрита подача холодної води. Тоді достатньо лише відкрити вентиль.
  • Зламався впускний клапан. Його можна полагодити або ж замінити. У деяких випадках, якщо, наприклад, використовувалося ароматизирующее і засіб для чищення, яке кидається всередину бачка, міг бути пошкоджений клапанний механізм. Тоді його необхідно вирівняти. І вода буде набиратися.
  • Забився впускний канал. Якщо на вході в будинок не встановлено фільтр грубої очистки води, цілком можливо, що через якийсь час трапиться такий засмічення. Тоді доведеться використовувати шланг з гарним напором або постаратися продути канал повітрям. Як перевірити, чи є засмічення? Якщо на виході шланга вода є, а в бачок вона не потрапляє, значить, проблема на шляху між цими точками.

Немає бажання? Тоді до фахівця!

Якщо навіть наявність фото та відео матеріалів не дозволить виконати необхідні дії самостійно, тоді, звичайно, буде правильніше звернутися до сантехніку. Це буде вірним способом швидко і надійно усунути поломку, щоб не повертатися до неї знову. Тим більше, зараз є достатньо оперативних служб, що надають подібні побутові послуги. Тому чекати не доведеться довго, як це часто буває зі службовцями з ЖЕКів. Головне - не зволікати і діяти прямо зараз.