Самостійна зварювання поліпропіленових труб - це просто

Своїми руками в будинку виходить зробити більшість операцій, включаючи і зварювання поліпропіленових виробів. Процес виконується з використанням нагрівального елементу в розтруб. Підігрівається труба і фітінг - зовнішня і внутрішня поверхня відповідно. Під них і виконана насадка і дрон зварювального пристрою. Подивитися це можна на відео, яких достатньо в Інтернеті.

svarka-polipropilenovyx-trub-01 svarka-polipropilenovyx-trub-02 svarka-polipropilenovyx-trub-03

Виконуючи зварювання поліпропіленових виробів своїми руками, не можна забувати про такий нюанс. Діаметри труби і фітинга відрізняються від номінальних значень. Так, труба товщі по зовнішньому діаметру, а фітінг - тонше за внутрішнім.

А насадки на обладнанні мають форму конуса. Їх середня частина володіє діаметром, який дорівнює номінальному. Тому труба і фітінг не поєднується з насадками і між собою виключно після нагрівання.

svarka-polipropilenovyx-trub-04 svarka-polipropilenovyx-trub-07 svarka-polipropilenovyx-trub-05 svarka-polipropilenovyx-trub-06

При суміщенні дрона зварювального апарату і внутрішньої поверхні фітинга остання починає оплавлятися, утворюється валик, а зовнішні шари фитинга також прогріваються, щоб стиснутися без перешкоди входу в дрон. Так само проходять процеси і при суміщенні труби і насадки.

Упор фітинга і труби відчувається рукою. При досягненні упору більше натискати не варто.

Процес з'єднання

Після нагрівання вироби необхідно зняти дуже оперативно і відразу. Потім елементи з'єднуються до упору. При цьому фітінг і труба пружно розтягується і стискається відповідно. Вироби чинять тиск один на одного, розплавлені матеріали перемішуються.

Охолодження відбувається досить швидко, враховуючи глибину прогрівання.

Установка

При правильній установці поліпропіленових виробів своїми руками вийде цілісна конструкція. Ще якийсь час після цього деталі будуть залишатися пластичними. Щоб уникнути їх деформації, слід їх витримати в статичному стані певний час.

При ручній пайці ця фаза «фіксації» дозволяє усунути ймовірні перекоси. Після закінчення цього часу вироби втрачають пластичність. Щоб конструкція придбала міцність, вона повинна охолонути до сорока градусів.

Робимо все правильно

Поєднуючи фітінг і труби, їх можна звести не до упору, тоді залишається відстань від упору всередині фітинга до торця труби. Це збільшує внутрішній діаметр, а також зменшує товщину стінки на ділянці, яка буде мати менший термін використання, ніж вся конструкція трубопроводу.

Може бути й інший випадок. Виріб при нагріванні не введено в насадку до упору. І зовні такий контакт виглядає нормально, але в фітингу з'являється нетривка область.

Або ще проблема - перевищений зусилля при нагріванні або суміщенні вироби. Це супроводжується видавлюванням великого валика, який після затвердіння перешкоджає потокам при роботі трубопроводу.

Говорячи питання зварювання, неможливо не торкнутися холодну зварювання. Вона зміцнена сталлю, служить для якісного з'єднання, а також відновлення металевих і чавунних виробів.

Устаткування годиться для ремонту і герметизації радіаторів опалення та труб. Така зварювання залишається пластичної протягом п'яти мнуть після замішування. А склад повністю схоплюється через двадцять хвилин. Конструкція підлягає навантаженню вже через пару годин.

Щоб склад не потрапив на шкіру та очі, всі частини тіла повинні бути надійно захищені. В іншому випадку, при попаданні складу, його необхідно змити водою з милом. Якщо спостерігається негативна реакція, необхідно негайно звертатися до лікаря.

Тому заборонено використовувати склад там, де будуть перебувати продукти харчування.

Висновок

Застосування зварювального устаткування для з'єднання поліпропіленових труб своїми руками дозволяє досить оперативно і якісно виконати всі процедури, результатом яких буде надійний і довговічний трубопровід. Для цього слід врахувати всі рекомендації, дані вище, які дозволять уникнути помилок. Адже будь-яка помилка на етапі з'єднання виробів може проявитися не відразу, а навіть через кілька років, що стане неприємним фактом. Тому всі нюанси краще врахувати відразу.

А якщо це перший досвід подібних маніпуляцій своїми руками, можна також ознайомитися з відео інструкціями, які наочно і інформативно повідають про тонкощі в цьому досить простому, але відповідальній справі. І тоді побудована система комунікацій прослужить надійно не менше, аніж якби ви запросили для цього фахівця.