Вибираємо настінні панелі для ванної кімнати

При виконанні ремонту у ванній багато хто замислюється над тим, як краще вчинити: зробити швидко, нехай і з невеликою втратою в дизайні, або ж повільно, але все виконуючи по задуманому проекту. У кожного свої уподобання. Проте зараз багато роблять вибір на користь настінних панелей. Вони дозволяють виконати ремонт з мінімальними витратами коштів, сил і часу. При цьому вони відмінно захищають приміщення від вологи і дозволяють додати кімнаті симпатичний зовнішній вигляд. У цьому можна переконатися, подивившись безліч фото в Мережі.

nastennye-paneli-dlya-vannoy-01 nastennye-paneli-dlya-vannoy-02 nastennye-paneli-dlya-vannoy-03

Переваги настінних панелей

  • Ціни досить прийнятні. Якщо порівнювати з плиткою, то навіть нижче.
  • Широкий асортимент матеріалу.
  • Простота установки. Все, що потрібно для монтажу, є в комплекті. При цьому поверхня не потрібно спеціально готувати, вирівнювати і видаляти стару обробку.
  • Враховуючи підвищену вологість у ванній кімнаті, матеріал не схильний до утворення грибка і цвілі.
  • Простота догляду. Час від часу їх потрібно протирати.

Правила монтажу

Ванну кімнату можна перетворити своїми руками. Щоб встановити настінні панелі, не потрібно обов'язково запрошувати майстра.

Не варто для монтажу використовувати звичайні молотки і цвяхи. Так можна легко пошкодити матеріал. При цьому не допускається для міток використовувати гострі предмети, оскільки вони потім НЕ зітруться. Краще застосовувати спеціальні маркери, які можна стерти, використовуючи мокру серветку.

Матеріали

Вибір настінних панелей слід починати з вибору матеріалу, а це може бути:

  • дерево;
  • пластик;
  • ПВХ;
  • МДФ.

Що стосується останнього матеріалу, МДФ, то він має свої переваги. Приміром, на нього не впливає різка зміна температури. Правда, деякі такі матеріали мають низьку вологостійкість, що не вписується в концепцію ванної кімнати.

nastennye-paneli-dlya-vannoy-04

Найбільш оптимальним для такого приміщення є матеріал ПВХ, відомий своєю вологостійкістю. При цьому йому не страшна і вода, він гігієнічний і не схильний до деформацій.

nastennye-paneli-dlya-vannoy-05 nastennye-paneli-dlya-vannoy-06

Що стосується настінних пластикових панелей, то це практичний матеріал, який підходить для обробки такого приміщення. При цьому такий матеріал має безліч відтінків і розмірів, що дуже зручно при виборі. Це можна зробити, навіть переглядаючи фото в Мережі.

nastennye-paneli-dlya-vannoy-07 nastennye-paneli-dlya-vannoy-08 nastennye-paneli-dlya-vannoy-09 nastennye-paneli-dlya-vannoy-10

Дерево - теж хороший матеріал для обробки ванної кімнати, проте воно повинно бути добре оброблено спеціальними складами, які не дозволять розвиватися в матеріалі хвороботворним бактеріям.

Краще вибирати світлі тони. Це дозволить розширити простір, що особливо актуально для невеликих кімнат.

Виробники

Настінні панелі виготовляє безліч компаній, а саме: «CANFOR» (США), «АВТСо» (США), CANEXEL »(Канада) та інші. Ці виробники займаються успішним виробництвом таких матеріалів вже не один десяток років.

Дерево - це основний матеріал, який використовують ці підприємства для виготовлення панелей за спеціальною технологією. Деревина розщеплюється на волокна, під впливом тиску і високої температури спресовується. Завдяки підвищеній щільності дерево не тріскається і не деформується.

Потім на кожну панель наноситься захисний шар у вигляді ламінату або фарби в кілька шарів. Це не тільки захищає дерево від впливу вологи і води, а й надає матеріалу привабливий зовнішній вигляд. Тому дерево залишається безпечним для використання в житловому приміщенні матеріалом.

Таким чином, панель може мати вигляд кахлю, шпалер, цегли або просто дерева.

Висновок

Вивчивши інформацію про настінних панелях для ванної кімнати, переглянувши фото та відео матеріали, можна зробити висновок, що це гідний матеріал, щоб його застосувати для обробки цієї кімнати. Він досить привабливий, різноманітний, практичний і зносостійкий. Йому не страшна вологість, вода, грибок та пліснява. Тому багато і вибирають такий матеріал для обробки, створюючи ексклюзивний дизайн.