Робимо сауну у ванній кімнаті

Хто ми б міг подумати років двадцять тому, що у ванній кімнаті квартири можна зробити сауну. Зате зараз це можливо. У тій же Фінляндії такими благами користується третина сімей. Головне, знати кілька правил і технологію.

Побудувати сауну в квартирі дозволяє те, що процедура супроводжується не такою високою вологістю повітря, як в російській лазні. Отже, вентиляція та гідроізоляція у ванній кімнаті потрібна простіше.

Проектування

Спочатку потрібно вибрати місце. Для цього підійде поєднання санвузли з коридорчиком, який часто йде на кухню. Створивши таке приміщення, можна замислюватися про будівництво лазні. Для цього також можна замінити звичайну ванну душовою кабіною.

sauna-v-vannoy-01 sauna-v-vannoy-02

Розміри розраховуються виходячи з того, скільки людей буде в ній паритися. Висота не повинна бути більше двох метрів, а на кожного відпочиваючого слід виділити по два кубічних метри.

Навіть якщо сауна не купується готова, а будується своїми руками, підлога у ванній кімнаті міняти необов'язково. Кахельна плитка також підійде. Слід виділити достатньо простору хоча б для однієї лежанки - 1,8х2 метри.

Будівництво каркаса

Об'єкт найкраще зводити з панелей. Їх з'єднують між собою, використовуючи клей, спеціальні шипи і пази. При цьому вийде переносна конструкція. У Мережі є безліч фото.

Після замірів приміщення ванної кімнати слід виготовити каркас з бруса. Як уже зазначалося, висота не повинна бути більше двох метрів. Потім брус обшивається вагонкою з утепленням. Утеплювач кладеться з відображає фольгою всередину конструкції.

Спочатку бруски слід притиснути до стіни щільніше, а потім зробити обв'язку на 5-ти рівнях. Для чого проводяться крейдою лінії на фользі. Перша проводиться вище підлоги на 3 см, друга - 60 см, третя - 100 см, п'ята - в 5 см від стелі, а четверта - між п'ятою та третьою.

Каркас кріпиться по лініях через спеціальні отвори. Крок свердління повинен становити до 70 см.

Після цього потрібно підготувати щит на всі сторони каркаса. Між щитами можна прокласти гуму. Потім можна встановлюватися лицьовій щит, в якому буде проріз для дверей. Після можна встановлювати стельовий щит, не забуваючи про прокладання кабелю для освітлення. Утеплювач тут краще укладати в декілька шарів. Щілини закриваються лиштвами.

Утеплювачем може бути мінеральна вата, а фольга клеїться внахлест, для чого застосовується спеціальна стрічка-герметик. Щоб візуально домашня сауна здавалася більше за розмірами, вагонку краще прибивати горизонтально. Навіть на фото помітний такий ефект.

Внутрішнє оздоблення

sauna-v-vannoy-03 sauna-v-vannoy-04

При виборі деревини для обробки сауни у ванній кімнаті краще відбирати з абаші, вільхи, осики або липи. Але потрібно пам'ятати, що змішування порід у цьому випадку неприпустимо.

Вибір і монтаж печі

Для квартирних умов найбільш підходить електрична піч, оскільки для неї не потрібно палива та димаря. При цьому вона працює не менш ефективно, ніж, скажімо, піч на дровах. Важливо, щоб вона була призначена для лазні, у неї повинна бути спеціальний захист спіралі.

Що стосується потужності, то для габаритів 6х2 м підійде і грубка з харчуванням 220 Вольт. Її тільки треба обрамити каркасом, як це можна побачити на фото подібних конструкцій.

Як альтернатива може бути зведена інфрачервона лазня. Її промені діють на людину, не розігріваючи повітря. Потрібно лише залишити зазор в стінах для вентиляції.

Оснащення

Всі елементи можна придбати в магазині. Кабель, який проходить через кабінку, слід захистити термостатичним шлангом і провести від щитка. Витрата електрики буде порівнянний з витратою при роботі пральної машини і більше. Світильники слід підбирати з волого-і термостійким склом. Потрібно також пам'ятати, що всі вимикачі повинні знаходитися на зовнішній стороні сауни.

Двері

Для інфрачервоної конструкції підійде і скляні двері. При цьому використовується силіконовий ущільнювач.

sauna-v-vannoy-05 sauna-v-vannoy-06

Сауна з пічкою потребують дерев'яні двері, утеплену фольгою зсередини. Краї полотна повинні бути триступінчастими, щоб воно щільно прилягало до косяка.

Висновок

Нічого складного в побудові сауни у ванній кімнаті немає. Потрібно лише правильно підібрати матеріали і виконати збірку. А потім залишиться тільки насолоджуватися результатом своєї роботи.