Як зробити поріг у ванну кімнату

Кожна дрібниця в інтер'єрі має значення, якщо є бажання зробити якісний ремонт. Тому той же поріжок у ванну кімнату не можна робити на швидку руку, неякісно. Цьому питанню доведеться приділити належну час і увагу, щоб на виході отримати гідний результат. Розберемося, застосовуючи для цього фото та відео матеріали, як можна зробити цей поріг з плитки - практичний і привабливий варіант. Адже саме цей матеріал найчастіше використовується для обробки ванних кімнат.

porog-v-vannuyu-komnatu_4

Особливості

Не слід забувати, що ми маємо справу з приміщенням, що володіє особливими умовами. Тому застосування плитки є закономірним кроком. Їй не страшні перепади вологості і температур. При цьому вона здатна витримати великі навантаження. Якщо розглядати поріжок дверного отвору, для цього випадку рекомендується використовувати не просту керамічну плитку, а керамограніт. Це дозволить отримати ті ж якості, але більш високі характеристики.

porog-v-vannuyu-komnatu_5

Як відомо, з метою запобігання проникненню пролитої у ванній води рекомендується робити поріг в цьому приміщенні більш високим, ніж рівень підлоги в коридорі та інших житлових кімнатах. Однак одного лише підняття на певний рівень дверного отвору буде недостатньо. Адже така перешкода може стати причиною травм, оскільки не всі і не завжди будуть його помічати, а значить, будуть заглиблюватися про нього ногами. Тому важливо передбачити опускання рівня всього підлоги ванної кімнати, тоді буде створений не бар'єр, а площа для можливого накопичення води.

porog-v-vannuyu-komnatu_3

Підготовка

Як і будь-яка процедура, зведення порога, як на фото, рекомендується починати з підготовчих заходів.

По-перше, потрібно підготувати засоби індивідуального захисту, адже доведеться виконувати різні операції, пов'язані з ризиком отримання травм. Тому потрібно екіпіруватися - надіти:

  • захисні окуляри;
  • рукавички;
  • головний убір;
  • закритий одяг і взуття.
porog-v-vannuyu-komnatu_6

По-друге, потрібно підготувати саме місце, де буде виконуватися укладка. Для цього слід демонтувати стару дверну коробку разом з порогом, якщо такі були. Для виконання цієї і наступних операцій потрібно такий набір інструментів:

  • ємність для замішування клею;
  • правило - для вирівнювання стяжки;
  • будівельний рівень для правильного розташування поверхні відносно горизонту;
  • три шпателя - один з них повинен мати зуби, другий - гумовий, третій - звичайний;
  • перфоратор для видалення зайвих елементів;
  • болгарка з насадкою для порізки керамограніта.

По-третє, потрібно підготувати плитку. Слід виконати виміри і відрізати, якщо це необхідно, шматки потрібного розміру, використовуючи болгарку. Відзначимо, що плитку необхідно брати таку ж, як покладена на підлозі ванної, щоб уникнути безглуздих переходів. Як вже зазначалося, краще, щоб це був керамограніт. І нехай його відрізати болгаркою складніше, якість укладання буде вище.

porog-v-vannuyu-komnatu_8

По-четверте, потрібно підготувати клей. Якщо використовується керамограніт, слід застосовувати спеціальний склад, що дозволяє закріпити плитку більш якісно. Замішування клею відбувається за технологією, зазначеної в інструкції на пачці. Як правило, потрібно налити в ємність воду, а потім, постійно помішуючи, малими порціями рівномірно насипати порошок. Таким способом знижується ймовірність появи грудочок. Додавати порошок потрібно до тих пір, поки консистенція НЕ буде близька по виду на стан сметани - якщо використовується для закріплення плитки, більш рідка - для стяжки.

porog-v-vannuyu-komnatu_7

По-п'яте, потрібно очистити поверхню порожка від бруду та пилу, а потім прогрунтувати.

Власне, тепер все готово безпосередньо до укладання керамограніта внизу дверного отвору.

Процедура

Тепер можна переходити до процедури укладання. Якщо поріг нерівний або має недостатній рівень висоти, тоді рекомендується зробити спочатку стяжку. Передбачаємо бортики, щоб розчин не виливався за кордону передбачуваної конструкції. Щоб він не прилипав до деревини, можна використовувати поліетиленову плівку. Потрібно налити достатню кількість суміші, щоб потім провести правилом, спираючись на бортики. Необхідно домогтися максимальної рівності, при цьому горизонт повинен бути врахований - користуємося рівнем.

porog-v-vannuyu-komnatu_1

Стяжка може сохнути кілька днів, протягом цього часу її поверхню потрібно змочувати водою, щоб уникнути появи тріщин. Коли розчин схопиться, можна виймати бортики. Далі переходимо безпосередньо до процесу укладання. Для цього у нас все готово. Залишається прочистити поверхню, прогрунтувати.

porog-v-vannuyu-komnatu_2

Клей наноситься на тильну сторону плитки або на підставу, використовуючи шпатель з зубцями. Це заощадить суміш і дозволить наносити її більш рівномірно. Залишається докласти плитку до основи, прістуківаніем вирівнюємо її відносно горизонту, для чого знову використовуємо рівень.

Затирка і контроль якості

Наприкінці залишається за допомогою гумового шпателя нанести на шви затірку потрібного кольору. Коли вона підсохне, залишки можна видалити губкою, як показано на фото. Після цього, коли розчин засохне, можна перевірити якість укладання, простукуючи плитку. Не повинно бути характерного звуку, що свідчить про наявність пустот. Інакше плитка і поріг прослужать недовго.

Якщо все гаразд, можна користуватися і насолоджуватися елементом в інтер'єрі, виконаному своїми руками.