Майстер клас: декупаж на керамічній плитці

Декупаж являє собою метод художнього оформлення різного роду предметів. Якщо докладніше, то цей спосіб дозволяє наклеювати на поверхню картини або візерунки, які можуть бути вирізані з тканини, паперу чи інших матеріалів. Якщо перекладати з французької, «декупаж» - означає «вирізати». Тому всі процеси прийнято виконувати своїми руками.

dekupag-plitki_1

Одним з найпоширеніших матеріалів, який найчастіше використовується для декупажу, - керамічна плитка.

dekupag-plitki_12

Адже такий метод дозволяє досить просто поліпшити її зовнішній вигляд. Тому таке рішення - відмінний спосіб облагородити будь-яке приміщення, надавши йому особливий шарм і стиль.

dekupag-plitki_3

Необхідні матеріали та інструменти

Будь майстер клас з декупажу починається з того, які необхідні для цього інструменти і матеріали. Адже без них спосіб не може бути реалізований якісно і повноцінно.

dekupag-plitki_8

Отже, знадобиться напівпрозорий папір (плюс принтер) або ж серветка з малюнком. Також знадобиться спеціальний засіб по кераміці для випалу. Керамічної плитки потрібно стільки, щоб повноцінно розмістити малюнок. Також знадобиться акриловий лак і фарба. Для їх нанесення - пензлик.

dekupag-plitki_2

Майстер клас

Крім запропонованого опису, можна додатково подивитися і відео матеріал. Це дозволить більш детально вивчити процедуру.

dekupag-plitki_4

Якщо є серветка з готовим зображенням, тоді кілька наступних дій робити не потрібно. Наприклад, знайти цікавий для себе малюнок. Зробити це можна в Мережі. Благо фото зараз вистачає на самі різні теми, найрізноманітніших форматів.

dekupag-plitki_11

Важливо вибрати фото в максимальному розмірі. Потім зображення доведеться розділити на частини, враховуючи кількість і розмір плитки. Для цього можна використовувати горезвісний Paint, який є в кожному пристрої, що працює на системі Windows. Оскільки зображення буде друкуватися на принтері, розміри шматків не повинні перевищувати максимально допустимий формат друку. Як правило, найпоширеніший формат - А4 (297х210 мм).

dekupag-plitki_7

Далі беремо напівпрозорий папір, виконуємо на ній печатку. Для цього можна використовувати лазерний або струменевий принтер (від цього залежить і вибір паперу). Інакше тонер або чорнило не зможуть закріпитися на поверхні матеріалу.

Далі потрібно знежирити поверхню плитки. Для цього можна використовувати спирт. Після чого можна наклеювати шматки зображення. Робиться це на спеціальний засіб для випалу. Спочатку приклеюємо центр, а від нього розгладжуємо по всій поверхні. При цьому потрібно стежити, щоб не утворювалися бульбашки.

dekupag-plitki_6

Далі необхідно дати плитці кілька годин, щоб все підсохло. Після цього вироби із зображеннями поміщається в духовку на півгодини. Температура - близько 170 градусів. Потім вимикаємо духовку, залишаємо там плитку. Якщо різко витягнути вироби, є ризик виникнення пошкоджень від перепаду температур.

dekupag-plitki_5

Якщо є бажання, на поверхню наноситься акрилова фарба. Після цього вироби знову стоїть помістити в духовку, і витримати при температурі 15 градусів 15 хвилин.

dekupag-plitki_9

Коли поверхня охолоне, можна наносити лак для закріплення. Після висихання першого шару рекомендується нанести ще один.

Технологія створення декору своїми руками

Як бачимо, декупаж - досить проста технологія, але вимагає певних тимчасових витрат. Якщо все зробити правильно і послідовно, то своїми руками можна створити шедевр, який не тільки буде прикрашати інтер'єр, роблячи його привабливішим, але і буде радувати господарів і гостей будинку.

dekupag-plitki_10