Продумуємо дизайн ванної 12 кв. м.

Ванна 12 кв. м. - це багато чи мало? У кожного свої критерії. Наприклад, для обителей хрущовок така площа може здатися дуже великий, враховуючи, що зазвичай у таких квартирах близько 3,5 квадратних метра. Однак за сучасними нормами не можна сказати, що 12 кв. м. - це розкіш. Тому варто розглянути варіанти, як можна оформити інтер'єр такий ванної кімнати, який використовувати дизайн і так далі.

vannaya-12-kv-m_2

Розстановка предметів і функціональність

Оскільки ми маємо всього лише 12 кв. м., то розгулятися в такому просторі вийде з працею. Отже, продумуючи дизайн інтер'єру, слід в першу чергу подбати про планування приміщення. Потрібно визначити для себе, чи варто використану ванну. Професіонали стверджують, що вона - це необхідність. Адже, маючи душову кабіну, ми відмовляємося від можливості купуватися у ванні. По суті, ванна може замінити кабіну, але не навпаки.

vannaya-12-kv-m_1

Якщо ж у пріоритеті функціональність і економія простору, тоді варто використовувати душову. З таким рішенням можна виграти хоча б 0,5 кв. м. Кабіну також можна встановити в кутку, що істотно заощадить площу. До того ж не слід забувати, що душова, як правило, оснащена додатковими функціями. Тому можна отримати більше задоволення від процесу.

vannaya-12-kv-m_3

Цей елемент, звичайно, є основним у ванній кімнаті, але не будемо забувати і про решту. Наприклад, про пральній машині. Взагалі, краще уникнути присутності цього пристрою у ванній, якщо це можливо. Адже навіть відносно невеликі габарити пральної машини можуть забрати дорогоцінний простір. Куди поставити прилад? Один з найпоширеніших варіантів - розміщення на кухні. Пральна машина вільно може перебувати в цьому приміщенні, її можна вбудувати в гарнітур. В результаті все буде виглядати гармонійно.

vannaya-12-kv-m_4

Якщо пральну машину потрібно встановити саме у ванній, варто продумати її розміщення. Наприклад, її можна встановити під умивальник. Це дозволить не обмежуватися маленькою раковиною, а підібрати її габарити під розмір машини, яка буде знаходитися під умивальником. Сьогодні досить популярні прямокутні вироби. Вони виглядають стильно і дуже зручні у використанні.

vannaya-12-kv-m_5

Доповнити простір слід потрібними предметами. Наприклад, кошик для брудної білизни - необхідність у ванній. Також необхідно подбати про поличках, тумбочці або іншої конструкції, яка дозволить зручно розставити засоби по догляду за тілом, обличчям і волоссям. Оскільки простір ванної кімнати 12 кв. м. не дозволяє вмістити все, можна використовувати кутові полиці. Вони не віднімуть цінні «квадрати», при цьому будуть виконувати функцію належним чином.

vannaya-12-kv-m_10

Варто також подбати про розміщення на стіні дзеркала. Це необхідний атрибут ванної, що дозволяє проводити гігієнічні процедури більш якісно.

vannaya-12-kv-m_9

Оформлення

Не слід забувати і про оформлення ванної кімнати. Для цього приміщення рекомендується вибирати світлі відтінки. Хоча деякі темні акценти можуть виявитися дуже до речі. Відмінно виглядають жовті, блакитні та інші подібні відтінки. У ціні також чорно-білі тони. Однак поєднувати їх потрібно дуже вміло, щоб простір не виглядало темним. Варто використовувати більше білого, додаючи чорні акценти. Традиційне рішення для ванни - темний низ і світлий верх.

vannaya-12-kv-m_8

В цілому, дизайн ванної 12 кв. м. може бути різним. Це може бути морська тематика або, приміром, східна. Можна оформити приміщення і в більш екзотичних напрямках. Припустимо, використовувати єгипетське напрямок. Можна підібрати для цього матеріали, а також аксесуари. Вийде оригінальний дизайн з особливою атмосферою.

vannaya-12-kv-m_7

Оздоблювальні матеріали

Якщо вибирати серед оздоблювальних матеріалів, не варто винаходити велосипед: можна використовувати плитку. Зараз виробники пропонують цілі колекції, тому складнощі з підбором кольорів будуть виключені. Досить вибрати вподобане рішення. Важливо тільки правильно розмістити вироби, щоб вони виглядали гармонійно.

vannaya-12-kv-m_15

Це особливо актуально на невеликих поверхнях. Наприклад, слід оцентровать розміщення плитки таким чином, щоб по краях відрізалися шматки однакового розміру. Зовнішній вигляд від цього тільки виграє.

vannaya-12-kv-m_6

На підлозі стоїть укладати керамограніт, який характеризується поліпшеними якостями.

vannaya-12-kv-m_11

Стеля найпростіше робити підвісним. Тоді можна підібрати і розмістити світильники, які створять додатковий антураж. Як матеріал для обшивки можна використовувати вологостійкий гіпсокартон або ж пластикові панелі. Звичайно, гіпсокартон буде виглядати привабливіше і солідніше.

vannaya-12-kv-m_14

Закрити стики між стелею і стінами можна за допомогою стельового плінтуса. Зараз на ринку великий вибір різних кольорів і форм, тому можна підібрати актуальні вироби.

vannaya-12-kv-m_12

Висновки

Якщо порівнювати ванну кімнату 3,5 кв. м. і 12 кв. м., то, звичайно, переваги останньої очевидні. У цьому випадку можна собі дозволити розмістити у ванній предмети першої необхідності. При цьому можна застосувати прийоми економії вільного місця, в результаті чого можна отримати функціональний простір. А доповнить все це сучасний дизайн і якісні матеріали. У підсумку перебувати в такому інтер'єрі буде одне задоволення.

vannaya-12-kv-m_13

Досить подивитися на фото приклади, щоб переконатися, наскільки привабливим може вийти дизайн. При цьому всі процеси можна реалізувати самостійно, а значить, подвійне задоволення гарантоване.