Ніша в ванній кімнаті - як зробити?

Створюючи інтер'єрне простір у ванній кімнаті, ми прагнемо отримати не тільки естетичне задоволення, але і функціональне. Дуже важливо, щоб у кожної речі було своє місце. Для цього можна подбати про шафці, спеціальних пристроях, поличках, а також можна передбачити нішу, в якій можна зберігати лазневі приналежності, рушники або інші засоби особистої гігієни та побутового використання.

Взагалі, ніша у ванній кімнаті - це досить поширене явище. І фото в Мережі це зайвий раз підтверджують. А дивного в цьому нічого немає, адже це і зручно, і виглядає достойно.

Визначення та функціональна складова

Ніша являє собою отвір в стіні, необхідної висоти і глибини, для зручного розміщення різних речей. Розміри ніші залежать від кожного конкретного випадку. Одне можна сказати точно, дуже глибокою і високої її робити не варто. Адже діставати з глибини речі - незручно. Оскільки доведеться спочатку прибирати предмети, що знаходяться ближче до краю ніші. А по висоті вона може бути досить тривалою, якщо розділити її на полички. Це дозволить вмістити більшу кількість речей.

nisha-v-vannoj-01 nisha-v-vannoj-02 nisha-v-vannoj-03 nisha-v-vannoj-04

Що можна зберігати в цьому просторі? Як уже згадувалося, це можуть бути складені рушники (за умови, що у ванній кімнаті присутній відмінна вентиляція); гелі для душу, шампуні та інші засоби особистої гігієни (зручно, якщо ніша знаходиться одразу біля ванни); побутова хімія і так далі. Словом, умістити в цьому просторі можна багато, головне, не варто захаращувати його, оскільки це буде не тільки виглядати погано, але ще й не дуже функціонально.

Як зробити?

Є кілька варіантів, як зробити нішу у ванній кімнаті, і на підтвердження цього наводиться безліч фото. Найпростіший спосіб - це наявність ніші в плануванні квартири. Тоді її доведеться тільки обробити, згідно інтер'єру всього приміщення, і можна користуватися. Якщо вона має велику висоту, можна розбити її на полички.

nisha-v-vannoj-05 nisha-v-vannoj-06

Якщо ж ніші немає в стіні, а зробити її дуже хочеться, найпростіший варіант - використовувати гіпсокартонну конструкцію. Завдяки простоті зведення такої споруди зробити все буде досить легко і швидко. Виходить, потрібно зробити фальш-стіну, висунувши її на кілька сантиметрів. Це і буде глибина ніші. Тобто робиться спочатку каркас з профілів і направляючих. Передбачається поглиблення. Потім вся конструкція зашивається гіпсокартоном. В результаті ми отримуємо нову стіну, тільки зі зручним поглибленням. Причому висоту, глибину і ширину ми вибираємо самі, створюючи каркас гіпсокартонної конструкції.

nisha-v-vannoj-07 nisha-v-vannoj-08

Якщо у вас вже встановлені стіни з гіпсокартону. Якщо відомі габарити каркаса, можна прорізати один з листів гіпсокартону, а потім зміцнити його за допомогою профілів. Зробити це буде досить складно. Можливо, доведеться відірвати один лист, створити конструкцію з профілів, а потім знову зашити.

Також нішу зручно зробити, якщо стіни у ванній кімнаті утворюють отвір. Його частину можна зашити гіпсокартоном, залишивши лише необхідну для такого використання.

Якщо не знаєте, де і як краще буде виглядати ніша у вашій ванній кімнаті, можна подивитися приклади з фото. Це дозволить підібрати найбільш оптимальний варіант. Головне, піклуючись про красу, не забудьте про зручність. Щоб отриманої конструкцією було зручно користуватися.