Заміна рушникосушки у ванній кімнаті своїми руками

Здійснюючи ремонт у ванній, перше, про що замислюєшся, - установка всієї необхідної сантехніки. Якщо основні деталі водопровідної системи підготовлені, монтаж не займе багато часу і не викличе особливих труднощів. Це стосується будь-якого атрибуту, в тому числі і рушникосушки.

За великим рахунком, сушку можна встановити самому, тільки для початку потрібно володіти деякою інформацією, а потім вже використовувати покрокову інструкцію.

Для того щоб правильно монтувати сушку своїми руками, існує ряд усіляких фото і відео уроків, які допоможуть швидко, а головне, надійно і правильно встановити або замінити полотенцесушитель.

Заміна сушки своїми руками займе час в залежності від типу пристрою.

Водяний полотенцесушитель

zamena-polotencesushitelya-01 zamena-polotencesushitelya-02

Тут можуть виникнути складнощі при установці своїми руками. Звичайно, в даному випадку краще подивитися наочний посібник у вигляді фото чи відео уроків. Особливість пристрою в тому, що воно має врізатися в загальну систему подачі води. Інших способів монтажу водяного полотенцесушителя немає.

Також складність роботи залежить від конструкції і розмірів. Заміна водяного полотенцесушителя виробляється в кілька етапів:

  1. Підготовчі роботи. Спочатку необхідно очистити простір. При знятті старого bлі установці нового пристрою у вас під руками не повинно бути зайвих предметів, що створюють дискомфорт і перешкоди. Також, якщо установка відбувається вже після ремонту, слід накрити ванну, раковину або душову кабіну будівельної плівкою або картоном. Це захистить емаль від пошкодження. Після чого підготувати необхідні інструменти. УВАГА! У випадку з установкою водяного полотенцесушителя, обов'язково перекрийте воду! Справа стосується води з температурою ближче до 80-90 градусів, що йде під високим тиском, це може викликати сильні опіки.
  2. Демонтаж старого рушникосушки. Тут все залежить від ступеня складності кріплення. Це може бути, як стандартне підключення на спеціальних перехідниках, або цільна труба, що йде від загального проводу системи водопостачання. Можливо, знадобиться зварювальний апарат. І знову, потрібно бути гранично уважним, перекрита вода - не гарантія того, що в самій арматурі не залишилося гарячої рідини.
  3. Далі? в залежності від типу рушникосушки, варто визначитися з підключенням, є кілька способів: діагональне, последовательноt, паралельне, нижнє. Все залежить від форми арматури і від труби у ванній.
  4. Незалежно від перекритою води, на час роботи трубу слід заглушити, це робиться з метою безпеки.
  5. Потім в основну трубу врізаються перехідники, до яких і буде кріпитися труба рушникосушки.
  6. Прикручуючи основну арматуру до перехідникам, слід щільно затягнути гайки, при цьому не перетягувати. Також ущільнити спеціальній герметичній стрічкою.
  7. Тільки після того, як усі роботи закінчені і всі переперевірено, слід включати воду.

Електричний полотенцесушитель

заміна полотенцесушителя підключення до електропроводки стара модель з іржею установка нового полотенцесушителя

Заміна цього пристрою своїми руками набагато простіше. Тут взагалі не треба мати справу з центральним водопостачанням. Єдине, що слід знати при установці полотенцесушителя своїми руками, - це поняття електромережі, а також основні правила техніки безпеки.

  1. Якщо ви збираєтеся встановлювати для сушки для рушників у ванній розетку, подивіться фото або відео рекомендації з вибору таких. Справа в тому, що для приміщень з підвищеною вологістю використовуються спеціальні розетки, які мають прогумовану кришку, вони закривають вилку і не дають вологи потрапити всередину. Безумовно, ціна їх вище в рази, в порівнянні зі стандартними електроприладами, але краще не ризикувати.
  2. Визначившись з місцем, де буде розташовуватися пристрій, слід встановити кріплення. До речі, полотенцесушитель повинен знаходитися на вільній стіні, як можна далі від джерела води.
  3. Після установки кріплень на них монтується і сам пристрій.

При установці електричного приладу слід бути дуже уважним. Включати пристрій треба після того, як є повна впевненість у надійності кріплення і якості розеток. Також слід пам'ятати, що прилад за рахунок нагрівального елементу буде давати відчутну навантаження на мережу. Тому для нього краще окрема розетка, а не використання декількох приладів на одному розгалужувачі.