Панно з плитки в інтер'єрі ванної кімнати

Інтер'єр ванної кімнати вимагає спеціального підходу при його оформленні. Адже це особливе місце, яке має обмежену площу, як правило, відсутні вікна, а також є підвищена вологість і потреба в розміщенні предметів першої необхідності: ванни, раковини, пральної машини, дзеркала і так далі. Тому актуальним є особливий дизайн цього помещенія.Однім із сучасних рішень, наприклад, яке часто зараз використовується, є панно з плитки. Напевно, його популярність полягає не тільки в можливості отримання цікавого малюнка, але і в присутності керамічної плитки - самого затребуваного оздоблювального матеріалу для ванних кімнат.

panno-vanna_7

Але для початку варто більше розібратися в призначенні приміщення, перш ніж приступати до вибору панно.

panno-vanna_8

Особливості ванній

Ванна - приміщення, в якому прийнято займатися процедурами гігієни. Тому це інтимний простір. Це перше. Друге - в цій кімнаті можуть бувати не тільки члени родини, а й гості квартири або будинку.

panno-vanna_6

Третє - ванна - середовище розслаблення. Тут можна відпочити після важкого робочого дня, зручно розташувавшись в теплій водичці. А можна і набратися бадьорості і сил вранці, використовуючи контрастний душ.

panno-vanna_5

Всі ці моменти потрібно враховувати при оформленні приміщення. Тільки так можна досягти гармонії та актуальності сюжету панно, виконаного з керамічної плитки.

Вибираємо розмір

Враховуючи розмір самої кімнати, вибирається і панно. Якщо простір дозволяє, можна вибрати сюжетне панно. Ще один варіант - об'ємне виріб.

panno-vanna_4

Якщо ж кімната не дозволяє розвернутися, можна вибрати, наприклад, панно-панораму. Прекрасно буде виглядати тут небо або водойму. Це додасть візуальної об'ємності приміщенню.

Створюючи такі елементи, виробники враховують особливості експлуатації плитки. Тому панно підготовлено до перепадів температур, високої вологості та іншим впливам.

panno-vanna_3

Раніше зображення наносилося на поверхню плитки шелкографией, але такий спосіб був нестійким, при чищенні картинка з часом стиралася. Тому через деякий час такий варіант вже не можна було назвати естетичним.

Зараз же застосовується інший метод - деколь. У цьому випадку малюнок запікається при високій температурі, тому поверхня виходить зносостійкою. Як підтверджують виробники, такий малюнок може триматися і п'ятдесят років. Звичайно, навряд чи хтось захоче такий тривалий період споглядати у ванній кімнаті одну і ту ж картинку, але довговічність - це факт.

До того ж крім стандартних варіантів, кожен може зробити індивідуальне замовлення у вигляді: портрета, улюбленого містечка, знімка і так далі.

Створення панно

Якщо говорити про монтаж панно, то процес нічим не відрізняється від укладання плитки з кераміки. Для спрощення побудови панно кожна плитка пронумерована.

Для створення індивідуального панно можна зателефонувати в профільне підприємство. Якщо є своя картинка, тоді прихопити з собою і файлик з великою роздільною здатністю в необхідному форматі.

Малюнок наносять на керамічну плитку дуже просто. Спочатку картинка друкується на папері, потім її поверхня покривається лаком, а далі її розмочують і переносять на виріб. Для додання надійності плитка поміщається в піч, де обробляється при високій температурі, папір згорає, а малюнок прикипає до поверхні виробу.

Ексклюзивне панно готово, залишиться тільки якісно виконати укладання на стіні у ванній. Про це є відео та інструкція з фото.

Монтаж

Якщо ви вирішили виконати укладання плитки своїми руками, тоді для цього буде потрібно цементно-піщаний розчин (змішати цемент і пісок в пропорції 1: 4 відповідно або використовувати готовий, який можна придбати в будівельному магазині), шпатель з зубцями і ще один плоский. Також бажано мати дриль з насадкою для розмішування розчину, кельму для змішування інгредієнтів. Якщо використовується готова суміш, тоді в неї потрібно лише додати води в необхідній пропорції, а потім ретельно розмішати. Далі необхідно дати близько 10 хвилин, щоб суміш настоялась.

panno-vanna_2

Займатися укладанням можна тільки після ретельної підготовки поверхні. Вона полягає у вирівнюванні, очищенні від пилу, бруду та інших елементів. Важливо, щоб стіна була фактично ідеальною по рівню. Це дозволить якісно відтворити панно.

Після підготовки поверхні її потрібно заґрунтувати. Як правило, вже через годину можна починати укладання. Потрібно розмітити, як буде розміщуватися зображення на стіні, а потім почати з нижнього лівого кута, враховуючи нумерацію виробів. Спочатку викладається перший ряд, потім другий і так далі, поки панно не буде готове.

Клей наноситься на плитку або на стіну. Тут різні майстри чинять по-своєму, але важливо наносити розчин на поверхню шпателем з зубцями. Це дозволить і заощадити суміш, і рівномірно її наносити. Далі притискаємо плитку до стіни і підрівнюємо, щоб вона правильно перебувала в просторі, для чого використовується рівень. Наступну плитку слід укладатися поруч, розмежовуючи вироби між собою за допомогою спеціальних пластикових хрестиків.

panno-vanna_1

Коли вся площа буде заповнена, малюнок буде викладений, можна затирати шви спеціальної затіркою. Для цього використовується гумовий шпатель. Коли затірка трохи підсохне, її надлишки можна видалити, використовуючи губку.

Панно - прекрасне рішення для ванної

Представлені фото підтверджують, що панно є прекрасним варіантом для оформлення ванної. Досить гармонійно підібрати малюнок, виконати якісне укладання плитки, і дизайн буде ексклюзивним і оригінальним.