Фарбування стін у ванній кімнаті

Ванна кімната являє собою досить специфічне приміщення в квартирі або будинку. Тут підвищена вологість і посилений знос від повсякденної експлуатації, в результаті чого часто виникають проблеми з фарбою. Може з'явитися грибок, бульбашки, відшарування фарби. Можна зустріти досить страхітливі фото, що взагалі може бути. Щоб не отримати всі ці проблеми, потрібно виконати правильну фарбування стін у ванній кімнаті своїми руками, а для цього їх потрібно підготувати.

готуємо стіни

Підготовка

Будуть потрібні:

  • відро для шпаклівки;
  • грунтовка;
  • кюветка;
  • шпаклівка;
  • валики;
  • шпателі.

Спочатку поверхні потрібно зачистити. Якщо вони були побілені, тоді потрібно змочити їх теплою водичкою. Якщо ж на них наклеєні шпалери, їх також потрібно намочити і зняти. Для цього можна використовувати шпатель. Все складніше, якщо до цього у ванній кімнаті була нанесена масляна фарба. Загалом, поверхня повинна бути зачищена.

Після зачистки потрібно видалити дефекти на стінах. Неглибокі тріщини зашпакльовуються базової шпаклівкою. Якщо ж тріщини глибокі, то доведеться використовувати розчин. А потім все потрібно заґрунтувати. Якщо штукатурка відвалюється шматками, а це часто явище, тоді потрібно молотком її збити. Місця сколів потрібно заґрунтувати і зашпаклювати.

вирівнюємо стіну

Якщо на стінах у ванній кімнаті помічений грибок, його можна видалити спеціальними засобами.

Грунтовка

pokraska-sten-v-vannoy-02

Гарантувати потрібно після усунення дефектів на поверхнях. Застосовується акрилова грунтовка, яка підходить для будь-яких площин. Використовувати для цих цілей слід поролоновий валик, його потрібно обмокти в грунт (в Кюветка) і віджати. Грунтовка наноситься знизу вгору, не поспішаючи. Потрібно приділити увагу всім місцям.

Шпаклювання

pokraska-sten-v-vannoy-01

Потім приходить черга шпаклювання. Шпаклівка наноситься рівномірно великим шпателем, а малим шпателем знімаються надлишки. Шпаклівка, звичайно ж, потрібна для використання в приміщеннях з підвищеною вологістю: водостійка, бажано з водовідштовхувальними характеристиками. Додатково до таких властивостей такі шпаклівки можуть включати до свого складу антимікробні або антибактеріальні добавки, що захищають поверхню від грибка або цвілі. Якщо в цьому ключі необхідний додатковий захист, можна застосовувати фунгіцидні склади, які розраховані для використання при обробці стін до фарбування.

Після висихання шпаклівки її потрібно проштукатуріть дрібним наждачним папером, щоб поверхні були рівними і гладкими. Потім залишиться заґрунтувати стіни у ванній кімнаті, і можна переходити до фарбування.

Фарбування

Почекавши, поки стіни висохнуть, можна почати виконувати фарбування. Масляна фарба для цих цілей - не найкращий вибір. Вона протримається недовго: почне лущитися і тріскатися.

Для приміщень з постійною вологістю розроблені спеціальні сучасні латексні фарби або акрилові фарби на водній основі. Такі склади прекрасно лягають на поверхню, не тріскаються. І, що важливо, - сохнуть швидко, а служать довго. За ними (стінами, покритими такими фарбами) просто доглядати. Фарба може наноситися пензликом або валиком - на розсуд.

До речі, ванні кімнати в панельних будинках досить часто має пофарбовані стіни, так як при муніципальної обробки будівельники не кладуть плитку, щоб заощадити на обробних матеріалах.

після підготовки можна фарбувати

Як бачимо, в процесі фарбування стін своїми руками у ванній кімнаті немає нічого складного. Потрібно тільки час, певні інструменти і матеріали. Зате результат буде гідний того, щоб відобразити його на фото і показувати своїм друзям.