Трафарети для ванної кімнати: декор своїми руками

Бувають моменти, коли в навколишньому домашній обстановці хочеться оновлення. Однак це не означає, що доведеться виконувати дорогі процедури. Сьогодні завдяки сучасним матеріалам і технологіям можна додати приміщенню новий вигляд, відкриваючи незвичайні можливості. Один з варіантів - трафарети, які можна використовувати для облаштування меблів, стелі, стін і інших поверхонь. Вони дозволяють нанести малюнок досконалого різного змісту.

У сучасному дизайні дуже часто застосовуються трафарети для декору ванною або іншого приміщення, адже працювати з ними нескладно, а естетика здатна приємно здивувати. Тому, якщо хочеться зробити особливий інтер'єр своїми руками, застосування трафарету - вірний шлях.

trafarety-dlya-vannoj_2

Застосування

Трафарети для декору дають можливість досягти того ж ефекту, що і вінілові наклейки. Однак вони мають істотну відмінність - наносяться на будь-яку поверхню, навіть шорстку. Як правило, їх застосовують на однотонному підставі. Для створення більш яскравих зображень може застосовуватися кілька кольорів. В цьому випадку краще використовувати швидковисихаючі склади, щоб довго не чекати переходу до можливості нанесення нової фарби.

trafarety-dlya-vannoj_1

Трафарети - це пластиковий лист або папір, на яких вирізаний малюнок. З їх допомогою можна акриловими фарбами наносити зображення. Для стін можна підібрати трафарет будь-якого стилю. До того ж застосування одного і того ж малюнка в різних умовах може дати різний результат, адже він залежить від освітлення, фону, способу нанесення і так далі.

trafarety-dlya-vannoj_3

Розмір малюнків може бути різним. Якщо потрібно нанести великий малюнок, то може знадобитися кілька трафаретів.

trafarety-dlya-vannoj_8

Види

Зараз створити трафарет не складає труднощів навіть для звичайного користувача. А от раніше така процедура займала багато часу, тому застосовувалася набагато рідше.

trafarety-dlya-vannoj_5

Трафарети для декору можна умовно розділити на такі типи:

 • Прості. У цьому випадку створюються одноколірні зображення.
 • Комбіновані. Трафарет складається з декількох шарів, завдяки чому можна отримати багатобарвні малюнки. Один шар трафарету - одна фарба.
 • Зворотні. У цьому випадку фарба наноситься навколо прорізів, в результаті виходить щось типу малюнок-негатив.
 • Об'ємні. Картинка виходить об'ємною. Для цього використовується полімерна плівка. Щоб надати зображенню об'ємності, в прорізи вкладається шпаклівка.

trafarety-dlya-vannoj_6

Вибір

Є кілька варіантів, як можна отримати малюнок:

 • необхідно відшукати фото візерунка або намалювати його, роздрукувати і вирізати своїми руками;
 • придбати готовий зразок;
 • замовити виріб на профільному підприємстві;

Для отримання трафарету знадобиться кольоровий або прозора вінілова плівка.

trafarety-dlya-vannoj_4

Підготовка трафарету

Будуть потрібні:

 • плівка;
 • ескіз;
 • олівець або маркер;
 • гострий ніж.

Малюнок слід скопіювати на плівку, далі по контуру необхідно вирізати зображення. У цьому випадку слід вибирати нескладні картинки, без дрібних елементів. Інша справа - професійне обладнання, яке дозволяє створювати самі різні трафарети для ванної кімнати. Для цього використовується ріжучий плоттер.

Слід зазначити, що створений трафарет спочатку потрібно випробувати, завдавши зображення з його допомогою на папір. Це дозволить підтвердити, що підсумкове зображення наноситься коректно. Такий тест не займе багато часу, навіть якщо малюнок багатобарвний, адже для цього використовується акрилова фарба.

trafarety-dlya-vannoj_7

Вибір фарби

Фарба вибирається водостійка і швидко всихаюча. Підійдуть силікатні фарби на основі рідкого скла. Цілком застосовні і звичайні склади, але тоді доведеться розкривати барвистий шар водостійким лаком.

Причому фарба може наноситися пензлем або ж пульверизатором. Вибір залежить від уподобань майстра.

trafarety-dlya-vannoj_9

Нанесення малюнка

Будуть потрібні:

 • трафарет;
 • клей, щоб закріпити трафарет;
 • малярський скотч для захисту навколишнього поверхні;
 • кисть, валик або губка.

Перед нанесенням поверхню потрібно очистити і знежирити. Далі приклеюється трафарет у ванній кімнаті в певному місці. Потім наноситься фарба. Шар повинен висохнути, після чого можна зробити ще один, якщо в цьому є необхідність. Потім трафарет можна прибирати.

trafarety-dlya-vannoj_10

Альтернатива трафаретному декору

Наприклад, замість застосування трафарету можна використовувати техніку декупажу, для чого потрібні:

 • багатошарові серветки;
 • клей ПВА;
 • кисті;
 • акриловий лак;
 • ножиці.

Процедура виконується таким чином. Вирізаємо потрібний декор з серветок. Знімаємо їх нижні шари, а вирізаний малюнок прикладається до стіни ванної кімнати. Далі кистю наноситься клей. Коли він висохне, можна лакувати поверхню.

Головне в цій справі - бажання, тоді можна нестандартно і привабливо оформити стіни будь-якої ванної. Додатково можна подивитися запропоновані фото, які дозволять підібрати найбільш оптимальний варіант.