Чим обробити стіни ванної кімнати

Дизайн ванної кімнати повинен бути не тільки красивим, але і зручним в експлуатації. У рішенні про ремонт слід подумати, як виконуватиметься обробка і чи потрібно вирівнювати стіни у ванній кімнаті, наприклад. А ще слід не забувати, що ванна кімната - це місце постійної вологи, і просто обклеїти її паперовими шпалерами буде більш ніж нерозумно.

Але сьогодні пропонується безліч матеріалів, з якими обробити стіни буде максимально просто, і в підсумку вийде гарний зовнішній вигляд, гідний фото, яке не соромно показати друзям.

Для того щоб зрозуміти, яка обробка буде найбільш підходящою за ціною і зовнішнім виглядом, варто поглянути на способи і матеріали, які використовуються найчастіше. Фото в цьому також можуть допомогти.

Фарбування

фарбування яскравою і контрастною фарбою спокійні зелені тони

Просто пофарбувати стіни у ванній кімнаті, особливо, якщо вони рівні, - це найпростіший варіант обробки. Ось тільки потрібно правильно підібрати фарбу. Раніше на стіни у ванній або туалеті використовували емаль. Це їдка фарба на масляній основі з моторошним гострим запахом. Безумовно, як покриття вона дійсно добре відштовхувала вологу, була довговічною, але процес фарбування, тим більше з урахуванням габаритів кімнати, був досить клопіткий і неприємний.

Зараз у більшості випадків використовується акрилова фарба. Вона також має водовідштовхувальні властивості, але при цьому не має яскраво вираженого запаху. У білу акрилову фарбу можна додавати будь пігмент, відповідно, колір стіни у вашій кімнаті буде залежати від загального проекту інтер'єру чи від бажання.

Облицювання плиткою

обробка стін ванної плиткою

Цей спосіб самий перевірений стандартний і улюблений. Хоча обробка ванни з допомогою керамічної плитки - справа, яка краще довірити професіоналом. Це не означає, що самостійно з плиткою не впоратися, просто рівна укладка - процес досить ємний, і без досвіду займе довгий час. Що стосується дизайну, то для прикраси існують окремі плитки і так звані панелі або бордюри. Це - декоративні елементи, які кладуться разом з плиткою. До того ж є величезний асортимент плиток і навіть цілих колекцій. Це допоможе підібрати відразу необхідний комплект, щоб зробити вигляд більш витонченим, красивим і оригінальним.

Пластикові панелі

обробка пластиковими панелями мдф панелі на стінах

За допомогою такого облицювання можна створити ефект дерева. Але в ідеалі з панелі краще зробити тільки частина облицювання. Наприклад, область, де встановлена ​​ванна. Таким чином, можна розбавити загальний декор у ванній.

Безумовно, при бажанні можна і всю ванну викласти пластиковими панелями. Обробити кімнату таким чином не складно і можна самостійно. Однак без будь-яких акцентів пластикова панель буде виглядати досить сумно. До того ж пластик - горючий матеріал, і це треба враховувати при його використанні, рівно, як і нестійкість до механічних пошкоджень.

Шпалери або плівка

красива плівка на стіні розпис стін

Оздоблення стін шпалерами має місце бути у ванній, у випадку з вініловими, акриловими або склопластиковими. Як згадувалося раніше, дане приміщення - це в першу чергу волога. Відповідно, і клей повинен вибиратися з урахуванням цього умови. Можна використовувати і самоклеящуюся плівку, але це недовговічний матеріал, який незабаром треба буде переклеювати.