Установка і підключення водяного полотенцесушителя своїми руками

підключення сушки для рушників

Сьогодні вибір водяних полотенцесушителей величезний. Кольори, розміри, форми - все можна вибрати індивідуально. Але зробити вибір - це ще не все, його потрібно правильно підключити і закріпити, тоді він буде працювати ефективно і довго. Розберемося, як це можна зробити своїми руками, без допомоги професіоналів.

Отже, полотенцесушитель призначений для сушіння дрібної білизни та рушників. Від його установки залежить швидкість сушіння і робота всього стояка водопроводу. Все це повинно бути враховано при підключенні.

Нам потрібні:

  • рівень;
  • ключі;
  • втулки;
  • фітинги;
  • вентилі;
  • викрутка або шуруповерт;
  • дриль.

Закріплення

стандартне кріплення рушникосушки на стіні

Подумати про закріплення рушникосушки варто ще при його покупці. Потрібно відразу поцікавитися, які моделі мають в комплекті кріплення. Але не варто дивуватися, якщо ви вибрали пристрій, який ними не комплектується. Їх потрібно буде придбати окремо, і в цьому немає нічого страшного. Також необхідно перевірити наявність сполук, для води.

Для початку потрібно підготувати місце для установки. Якщо є старий, його в обов'язковому порядку доведеться демонтувати для заміни. Слід перекрити доступ води, відкрутити гайки, якими пристрій кріпиться до труб водопроводу. Потрібно обережно викрутити все кріплення, притримуючи агрегат, а потім зняти його зі стіни.

Далі потрібно розпакувати агрегат. До нього потрібно прикрутити тримачі. Можна скористатися викруткою або шуруповертом. При цьому потрібно накрутити з'єднання, за допомогою них буде здійснено підключення води. Це можуть бути муфти, куточки та інші. Всі суто індивідуально і залежить від умов.

Слід приставити водяний полотенцесушитель до стіни туди, де ви припускаєте його розміщувати. Використовуючи олівець, потрібно зробити розмітку для свердління дрилем отворів. Це буде робити легко вдвох, інакше можуть виникнути складності. Один може робити позначки, а інший за допомогою будівельного рівня буде вирівнювати пристрій і тримати його рівно.

Після розмітки пристрій відкладаємо вбік. Беремо дриль, вставляємо свердло потрібного діаметру по кахлю в патрон. По мітках, які були зроблені, просвердлюємо всі необхідні отвори в плитці. Далі замінюємо свердло по кахлю на свердло по бетону. Тепер досверліваем отвори в бетоні до необхідної глибини. Далі вставляємо дюбеля.

Дриль більше не буде потрібно, тому її можна взагалі прибрати. Беремо водяний полотенцесушитель, приставляє його до отворів і закріплюємо за допомогою шуруповерта або викрутки. Тепер залишилося підключити до системи гарячого водопостачання.

Підключення до водопостачання

підключення полотенцесушителя до водопроводу ustanovka-vodyanogo-polotencesushitelya-04 ustanovka-vodyanogo-polotencesushitelya-05 ustanovka-vodyanogo-polotencesushitelya-06

До полотенцесушителю труби приєднуються або спеціальними фітингами, або втулками.

Необхідна установка байпаса, який забезпечить подачу води. Байпас має три вентиля: один перекриває воду всередині самого пристрою, а монтаж інших двох здійснюється в місцях з'єднання з полотенцесушителем. Така система дає можливість міняти його, не відключаючи стояк.

Якщо ж байпас вже є, до установки полотенцесушителя потрібно відкрити кран на ньому, щоб води циркулювала вільно, а інші крани закрити. Таким чином, подача води в пристрій буде припинена.

Як бачимо, процес установки досить простий, якщо ж потрібні додаткові фото та відео матеріали, їх достатньо в Мережі. Головне в підключенні водяного полотенцесушителя своїми руками - бути уважним і слідувати інструкції, тоді все вийде правильно, і він служитиме довго і практично.