Сирість у ванній - проблема?

О, це страшне слово - вогкість, а поряд з ним: цвіль, грибок. А далі захворювання, причому дуже часто досить важкі. Однак саме вогкість є головною проблемою у ванних кімнатах, особливо, невеликою площею, в якій розташовується та сушка, і пральна машина.

Від чого з'являється

Головною причиною постійного скупчення вологи і як підсумку освіти вогкості є погана вентиляція або її повна відсутність. Ванна - саме вологе місце у квартирі, на трубах з холодною водою і змішувачі осідає конденсат, вся вода не встигає висохнути, в результаті утворюється вогкість.

не усунули вогкість? вас чекають ремонт!

Якщо зайти в більшість стандартних ванних кімнат, в яких відсутня вентиляція, а двері щільно закриваються, можна побачити безліч скупчень грибка. Він часто збирається в кутах ванній, на пластикових елементах, вінілових шторках, в деяких частинах дзеркала або інший банної начиння не з натуральних матеріалів. А якщо заглянути під ванну, видовище, швидше за все, буде ще більш жахливим, тому як там вже буде жити цвіль. Рівно як і на гумових деталях пральної машини.

Як попередити постійну сирість

Найголовніший і корисну пораду - забезпечити хорошу вентиляцію і просушку приміщення. Якщо в квартирі погана централізована вентиляція, можна поставити спеціальну витяжку для ванних кімнат або вбудований вентилятор. Єдиний нюанс, ці прилади повинні максимально бути віддаленими від дверей. Тоді просушка буде рівномірною і повною.

syrost-v-vannoy-02 syrost-v-vannoy-03

Якщо не можна з якихось причин встановити електроприлади, то хоча б варто тримати двері у ванну постійно відкритими. Багато хто цього не роблять по дурним забобонам, наприклад, боячись за естетичний вигляд або приватне невдоволення відкритими дверима. Безумовно, це справа кожного, проте хіба естетика може стояти вище, ніж здоров'я всієї родини. А грибок та пліснява - це невидимі вороги, які потихеньку, але день у день убивають імунітет.

Як позбутися

У разі якщо перераховані вище способи не допомагають, варто задуматися про більш радикальних методах боротьби з вогкістю. Одним з таких може стати полотенцесушитель або обігрівач. Однак з останнім треба бути вкрай обережним, не тримати його постійно у ванній, а лише включати на певний час для просушування.

syrost-v-vannoy-04 syrost-v-vannoy-05 syrost-v-vannoy-06

З електричним полотенцесушителем, у якого можна регулювати температуру, набагато простіше. Коли вже водні процедури закінчені, достатньо поставити терморегулятор на високу температуру і відкрити двері. Тоді ванна добре просохне.

Якщо волога виявляється ще більш стійким противником, можна придбати спеціальні осушувачі повітря. Вони коштують не так дорого, але в цьому випадку надають достатньо хороший ефект. Зараз дуже багато побутових моделей, раніше ж подібні осушувачі були в промислових масштабах і встановлювалися, наприклад, в басейнах.

Тому, якщо немає ні сил, ні часу боротися з постійною вологістю у ванній кімнаті, досить на ніч, наприклад, встановлювати осушувач повітря, після чого вже після першого застосування буде помітний позитивний результат.

Підводячи підсумок, варто повторитися, що позбавлення від вогкості - це життєво важливий захід, який вбереже вас і вашу сім'ю від небажаних захворювань, для яких постійна волога - ідеальне середовище.