Як покласти плитку на підлогу в ванній кімнаті

Добре, коли всі роботи з будівництва та ремонту виконує хтось інший. Але не завжди є можливість звернутися до фахівців. І тоді, як кажуть, все своїми силами.plitka-na-pol_2

Насправді, будь-яку роботу в будинку можна виконати своїми руками, навіть не маючи досвіду. Головне, щоб були хороші якісні інструменти, достатньо матеріалів і бажання. Ось взяти, наприклад, плитку у ванній. Здається, це настільки складно, перший переглянутий відео або фото урок взагалі може відлякати від цього заняття.

Але не все так, як здається. Викласти плитку на підлогу в ванній кімнаті цілком реально, причому декількома способами, використовуючи різні матеріали. Найцікавіше, що можна закладати самостійно плиткою навіть нерівна підлога, при цьому зробивши його ідеальним.

plitka-na-pol_1

Що треба для укладання підлоги?

Отже, почнемо розписувати інструкцію з укладання підлоги. Насправді, слідуючи їй, оновити підлогу зможе навіть жінка, практично без зусиль. Головне, не поспішати і робити все уважно.

Щоб покласти підлогу у ванній, треба мати саму плитку і, звичайно, розчин, на який буде вона укладатися. Спочатку пару слів про розчині, а потім вже більше конкретики про підручних засобах та кроки виконання роботи.

Клей для плитки

Це перший вид розчину. Його перевага в тому, що він вже містить всі необхідні компоненти. Для отримання суміші досить буде додати рекомендовану кількість води і слідувати інструкції.

plitka-na-pol_4

Клей буває різною серії, відрізняється злегка складом і типом виконуваних робіт (внутрішні чи зовнішні, підлогу, стіни і т.д.).

Цемент

Для тих же, хто не шукає легких шляхів або просто повинен поки економити, є другий варіант - приготувати розчин самостійно. Важливо! Якщо ви зважилися на роботи вперше, не маєте особливого уявлення, що таке розчин, плитка і все інше, якщо навичок з даної теми - один-два фото і відео майстер-класу, краще використовувати вже готовий розчин. Він простіше, податливою.

Для цього ж варіанту знадобиться цемент і пісок (бажано самої дрібної фракції, тобто з дрібними гранулами). Пропорції 1 до 4. Тобто, якщо ми використовуємо 1 кг цементу, на нього піде 4 кг піску. Замішувати необхідно, додаючи воду і доводячи розчин до консистенції сметани. Але тут є свої нюанси. Розчин повинен бути однорідним, тому хоча б для замішування краще використовувати спеціальний віночок на дриль. Якщо і такої можливості немає, тоді просто слід довше і ретельніше розмішувати. Після необхідно дати суміші час постояти: зазвичай це не більше 5 хвилин.

Є також ті, хто додає в розчин клей ПВА, нібито для більшої міцності. Але він ускладнює структуру і роботу з розчином. Є ще один нюанс для тих, хто вирішив класти плитку на цементний розчин. Обов'язково перед нанесенням суміші плитка повинна смачиваться водою. Якщо цього не буде, вона «витягне» всю вологу з розчину і, як підсумок, останній не буде достатньо пов'язувати шари.

Укладання підлоги

Ну що ж, визначившись з тим, на який розчин будемо укладати плитку, можна приступати до підготовчих робіт.

Для початку розглянемо інструменти.

  • Шпатель (краще всього з широкими зубами, але через брак такого, можна брати звичайний.
  • Пензлик (нею найзручніше буде змочувати плитку).
  • Болгарка (з колом для різання, на жаль, майже ніколи плитка не лягати строго впритул, і десь необхідно буде підрізати або вирізати певні частини).
  • Ємності для розчину (краще всього одну побільше, іншу поменше, щоб не тягати з собою постійно важке відро, наприклад).
  • Рівень (причому точний і невеликий, до 60 см буде достатньо).
  • Ганчірочки (для видалення випадково потрапив розчину на декоративну поверхню плитки).
  • Пластикові хрестики (це необхідний атрибут, щоб плитка мала рівні зазори між собою).
  • Мастика або замазка в тон плитки (це вже фінішний етап роботи, але цей матеріал краще взяти заздалегідь).

Приготування

Пол повинен бути чистим, знежиреним і прогрунтувати. Це обов'язкові умови для того, щоб надалі не знімати покладений підлогу по одній плитці з причини того, що розчин не схопився. Також кімната повинна бути добре освітленою. При поганому освітленні працювати буде набагато важче.

plitka-na-pol_6

Всі інструменти повинні знаходитися під рукою. У разі необхідності різати плитку, робити це треба не у ванній, а в іншій кімнаті, щоб пил не потрапляла в свіжий розчин.

Необхідно знайти найвищу кутову точку кімнати, від якої і буде йти укладка. Для цього потрібно використовувати рівень, прикладаємо його паралельно підлозі. Після цього можна починати укладання.

Рівна підлога

Якщо підлога вже вирівняний і залишається тільки покласти плитку, все одно починається робота від кута. Однак, у випадку з рівною підлогою, укладання перетворюється на казку. Для цього рівним середнім шаром (близько 3 мм) наноситься розчин на плитку. Після цього вона кладеться на підлогу і гарненько придавлюється, але не так, щоб суміш вилізла за її краї.

plitka-na-pol_3

Далі слід на плитку встановити рівень, щоб переконатися, що ніде немає перекатів і виріб належить рівно. Таким чином продовжувати укладання та інших елементів.

Нерівна підлога

У цій ситуації все набагато складніше. Як згадувалося вище, для початку знаходиться найвища точка кімнати, і вже по ній буде вирівнюватися підлогу. Тут шар клею або розчину наноситься по ситуації, залежно від перепадів самої підлоги. Тобто там, де є горби, розчину на плитку кладеться менше, там, де в підлозі ямки, більше.

plitka-na-pol_5

Далі, як і в першому випадку, триває процес в тому ж дусі, між плитками обов'язково вставляються пластикові хрестики для рівного відстані.

Примітка!

Обов'язково перевірте плитку перед укладанням на наявність орнаменту або малюнка. Тобто, якщо його потрібно буде підганяти, витрата буде більше. А з урахуванням того, що це може бути перше виконання своїми руками, варто брати матеріалу на відсотків 10 більше.

У висновку варто зазначити, що, виконуючи роботу з належною увагою і повагою, можна впоратися з будь-якою справою. І, звичайно, важливою частиною є якісний інструмент і матеріал. Тому найкраще при самостійних роботах користуватися хорошими перевіреними засобами.