Вибираємо плитку на підлогу у ванну кімнату

Для правильного вибору плитки у ванну кімнату важлива не тільки її краса. Звичайно, зовнішнім виглядом матеріалу приділяється багато уваги, тим більше, що від фото в каталогах очі розбігаються. Однак коли йдеться про підлоговому покритті, та ще якщо його укладання проводиться в приміщенні з непростими умовами експлуатації - підвищена вологість, перепади температури, то тут слід врахувати більш важливі фактори.

плитка у ванну під мозайку plitka-na-pol-v-vannuyu-02 plitka-na-pol-v-vannuyu-03 plitka-na-pol-v-vannuyu-04

Збираючись за покупкою, слід знати, яким вимогам повинна відповідати матеріал, призначена для укладання на підлогу, якщо місцем роботи буде ванна кімната. У першу чергу необхідно визначитися, якого типу плитка найкраще підходить для укладання на підлогу, а також який варіант буде кращим для ванної кімнати.

Типи плитки для підлоги і властивості

Існують чотири основних типи плиткового матеріалу, для виготовлення кожного з них використовується своя технологія, що і служить причиною розходження їх властивостей. Компанії- виробники завжди надають на своїх сайтах фото кожного типу.

Монокоттура - таке правильна назва має добре відома всім глазурована плитка. Для її виробництва використовується глина, яка в процесі виробництва обжигается одноразово. Вона стійка до стирання, а водопоглинання має до 3,5%, що дозволяє використання цього матеріалу для укладання на підлогу ванної кімнати. Однак міцність у неї не надто висока, тому висока ймовірність пошкодження покриття при падінні на нього навіть не дуже важких предметів. Найчастіше покупці зупиняють вибір на глазурованої варіанті через багатого вибору забарвлень і невисокій вартості.

Клінкер і котто - ці два дуже міцних типу за своєю суттю є аналогами, оскільки технологія їх виробництва однакова і глазур не використовується. Поверхня не має глянцю, а відтінки, одержувані при її виробництві, знаходяться в діапазоні від червоно-коричневого кольору до жовтого. Водопоглинання становить 1-2%, а на перепади температур практично не реагує. Це робить її відповідним матеріалом для укладання на підлогу у ванній кімнаті.

Керамограніт - на даний момент це найбільш міцне покриття, надзвичайно водостійке (водопоглинання має в межах 0,01-0,05%) Висока стійкість до перепаду температур робить його ідеальним матеріалом для будь-якого приміщення, а якщо в ванній кімнаті передбачений «тепла підлога», то кращого варіанту покриття, ніж керамограніт, знайти неможливо.

Деякі властивості плитки

Про низьке водопоглинання уже говорилося, однак, крім цього фактора слід врахувати, що будь-який матеріал, призначений для укладання на підлогу в приміщенні ванною, повинен мати високу стійкість до застосування хімічних побутових засобів. Ця якість позначається на упаковках з допомогою маркування.

Найвищий ступінь стійкості до хімічних реагентів має маркування літерами АА. Ступінь неслизький не повинна перевищувати цифру 9. Оптимальним варіантом буде придбання матовою плитки, що має шорстку поверхню. Крім того, є ще таке поняття, як класність. Перший і другий клас вимагає, щоб у приміщенні використовувалася м'яка взуття. Третій клас більш зносостійкий.

plitka-na-pol-v-vannuyu-05 plitka-na-pol-v-vannuyu-01 plitka-na-pol-v-vannuyu-07 plitka-na-pol-v-vannuyu-08

Що ж стосується дизайну - це справи смаку. Вибирати можна по фото в каталогах. Тільки любителям чорного кольору слід знати, що така підлога потребує постійного ретельного догляду. Всі сліди від води і засобів для миття, на ньому дуже помітні.