Польська плитка для ванної кімнати: від вибору до укладання

Якщо досліджувати основне думку, то більшість, відповідаючи на питання про те, які країни виробляють найякіснішу плитку, дадуть відповідь - Іспанія та Італія. І в цілому будуть праві. Але не варто скидати з рахунків більш привабливого за ціною, але гідного за якістю конкурента - Польщу. Ця країна вже досить давно гідно конкурує на світовому ринку з відомими брендами.

polskaya-plitka_5

Адже, дійсно, польська плитка, особливо для ванної, може похвалитися гідною якістю і колірним спектром, але даючи можливість заощадити. Роблячи вибір матеріалу для ванної кімнати, варто пам'ятати, що тут плитка буде контактувати з водою і хімічними речовинами, отже, зовнішній вигляд може швидко постраждати. Вибирати потрібно такий матеріал, який буде легко митися. Тому правильний вибір - кераміка. Адже зносостійкість в цьому випадку не грає головної ролі.

polskaya-plitka_8

Характеристики та зрозумілі критерії вибору

Польська плитка, крім своєї міцності і досить низької вартості, може похвалитися й іншими якостями. Наприклад, естетичною привабливістю. Не варто забувати, що навіть якщо приміщення - ванна кімната - представляє особливі вимоги, зовнішній вигляд все-таки повинен бути привабливим. Більше того, важлива певна спрямованість стилю. І реалізувати дизайнерський задум якраз без проблем допоможе польська плитка. На підтвердження цього можна навести безліч фото прикладів.

Відповідність розмірів - важливий параметр. Кожен виріб повинен в точності відповідати заявленим на упаковці розмірами. При цьому не допускається найменших деформацій. У цьому ключі якість виробів повністю відповідає якості визнаних брендів в цій галузі з Італії та Іспанії. Якщо дати «наосліп» зразки, то навіть багато фахівців не зможуть відрізнити польські вироби від інших високоякісних. Це підтверджують відгуки на професійних форумах.

polskaya-plitka_10

Справа в тому, що багато польських виробництва працюють на італійському обладнанні з застосуванням кращої сировини і з залученням іспанських і італійських фахівців. Це дозволяє відповідати високим стандартам і в дизайні.

Серед різноманіття вибору можна виділити керамогранітні зразки польського виробництва. Це міцний і зносостійкий матеріал.

polskaya-plitka_3

Слід дивитися на піктограми, зазначені на упаковці. Зображення у вигляді руки - вироби створені для укладання на стіни, у вигляді ступні на чорному фоні - на підлогу.

Як зазначалося, плитка повинна добре протидіяти кислот і лугів. Тому повинен бути вказаний символ «АА».

Слід також звернути увагу на місце установки. Адже одні вироби можуть бути призначені для установки на підлозі, а інші - на стіни. Для такого вологого приміщення плитка на підлозі повинна бути неслизькою. Тому при виборі, як правило, досить поглянути на характеристики плитки, наявні на упаковці.

polskaya-plitka_9

Основні види

Слід спочатку розібратися в різновидах цього матеріалу.

  • Стіни в основному облицьовуються керамічною емальованому плиткою. Подібна поверхня захищена від впливу навколишнього середовища і має характерний блиск. Характеризується матеріал невисокою міцністю, тому використовується для стін.
  • Для підлоги само може застосовуватися мозаїка. Це міцний, простий в укладанні матеріал. Має презентабельний і досить оригінальний зовнішній вигляд.
  • Керамограніт має матову поверхню. Є в асортименті вироби з ребристою поверхнею, завдяки чому є жолобки для води, а значить, є не такими слизькими. Єдиний недолік такого матеріалу - підвищена вартість.

polskaya-plitka_7

Плитка у ванну

Не потрібно читати відгуків, щоб зрозуміти, що для ванної кімнати потрібно матеріал з хорошими водотривкими характеристиками. І тому особливу увагу слід приділити швах. Адже саме це місце є найслабшою в цьому сенсі. Навіть якщо виконана обробка вологостійкої затерла.

Тому плитку варто вибирати з глазурований шаром. Така поверхня продемонструє стійкість до зношування. Для ванної кімнати підійде II група.

polskaya-plitka_4

Не варто забувати при виборі і про термін експлуатації. Якщо найближчі пару років новий ремонт планується, але використовувати для цих цілей дорогі іспанські та італійські зразки не хочеться, можна придбати як раз польську плитку. Благо її асортимент настільки хороший, що дозволить зробити правильний вибір. Єдине, продукція повинна бути відомого бренду, інакше можна наштовхнутися на підробку.

І в цьому ключі варто звертати увагу на товщину плитки:

  • 9-12 мм - для напільного;
  • 6-9 мм - для настінного.

Підготовка до укладання

Коли вибір зроблено, можна приступати до активних дій. І починати потрібно, звичайно ж, з підготовчих заходів.

Спочатку потрібно очистити і вирівняти поверхні, на яких буде проводитися укладка. Їх відхилення по горизонталі і вертикалі не повинно перевищувати 5 мм. При цьому важливо дотримати перпендикулярність стін, підлоги і стелі.

Не завадить також у ванній кімнаті гідроізоляція. І в її складі слід приховати водопровідні та каналізаційні труби, використовуючи, наприклад, вологостійкий гіпсокартон. При цьому необхідно забезпечити доступ, наприклад, лічильників обліку споживання води.

polskaya-plitka_1

Тільки після цього можна оцінити те необхідну кількість матеріалу, яке доведеться придбати. При цьому потрібно визначити кількість необхідних підрізів, варіант розкладки плитки (основний, у розбіг, по діагоналі і так далі). Також слід врахувати, що плитку краще оцентровивать, щоб по краях були однакові обрізи. Розрахунки можна робити або в «квадратах», або в штуках. Якщо приміщення невелике, тоді варто використовувати другий варіант.

Кількість клею розраховується, виходячи з інформації, нанесеної виробником на упаковку. При цьому врахувати потрібно товщину шару. Чим гірше рівність поверхні, тим більше буде потрібно клею. До речі, всі матеріали слід закуповувати з запасом в 10%.

Коли плитка куплена, можна приступати до підготовки поверхні, яка в результаті повинна бути чистою і рівною. Після цього її слід обробити ґрунтовкою. Далі замішуємо клей до консистенції сметани. Його кількість не повинна перевищувати обсягу витрат на один квадратний метр. Інакше він почне засихати, що, безсумнівно, позначиться на якості з'єднання.

polskaya-plitka_6

Починати укладання необхідно з боку, протилежного вхідних дверей у ванну. Клей укладається на тильну сторону виробу за допомогою зубчастого шпателя. Наносити потрібно максимально тонкий шар по всій поверхні. Вийде розчин з борозенками. Далі прикладаємо плитку до поверхні і співвідносимо її положення в просторі по горизонту.

Не можна допустити, щоб під плиткою утворилися порожнечі. Це буде говорити про короткому терміні служби, а якщо мова йде про поле, то і можливих травмах, оскільки виріб може зламатися під час експлуатації. Клей в швах не повинен бути присутнім, інакше нанести затірку буде неможливо. Відстань між плитками регулюється за допомогою пластикових хрестиків.

Завершення

Завершує облицювання затирка швів, яка в даному випадку повинна бути вологостійкою. Робити це можна гумовим шпателем, здійснюючи діагональні руху. Коли затірка підсохне, можна, взявши вологу губку, протерти плитку, зробивши шви акуратними.

polskaya-plitka_2

Наостанок можна відзначити, що проблем зі стикуванням і укладанням плитки бути не повинно, адже її якість дозволяє все зробити на високому рівні. Підтвердження тому - відгуки фахівців і фото результатів.