Самостійна облицювання ванною плиткою

Про важливість санвузла говорити не доводиться. Це саме те приміщення, в якому ми буваємо як мінімум двічі на день: збираючись вранці на роботу і ввечері відпочивати. І тому функціональність, атмосфера повинні бути на висоті. Тут все повинно бути продумано до дрібниць. І обробка в цьому сенсі - не виняток. Вона повинна бути привабливою, гармонійною. При цьому в користуванні вона повинна бути зручною і довговічною, адже стіни, стеля та підлога зазнають в цьому приміщенні високий рівень вологості, перепади температур та інші негативні фактори. Тому багато хто вдається до відмінного варіанту для обробки - облицювання плиткою.

plitka-v-vannuuy_7

Таке рішення може здатися звичайним, але за рахунок застосування високоякісного матеріалу, правильної компоновки, а головне, якісної укладання можна досягти дивовижних результатів.

Тому наведемо досить докладну інструкцію, використовуючи для наочності фото та відео матеріали, як класти плитку у ванній кімнаті, причому своїми руками.

Підготовка

Багато хто, починаючи ремонт, першим ділом біжать в магазин за матеріалом, а вже потім беруться за роботу. Частково це правильно. Але не варто забувати, що непідготовлена ​​поверхня може змінити кількість необхідного матеріалу. Тому починати процедуру облицювання варто саме з підготовки поверхні.

Засоби індивідуального захисту

Перш ніж приступати до активних дій, в наявності має бути амуніція для захисту організму:

 • захисні окуляри;
 • захисний одяг;
 • тканинні рукавички;
 • респіратор (на етапах, супроводжуваних пилом);
 • головний убір.

Безумовно, серед наших людей не прийнято надягати на себе «зайве». Але не варто забувати, що це не просто речі, а захисні елементи, без яких здоров'я може бути погіршене. Тому цей момент не варто ігнорувати.

Інструменти і матеріали

Перелічимо основні, які необхідно застосувати для облицювання ванної кімнати:

 • плитка - про розрахунок її кількості поговоримо трохи пізніше;
 • клей - витрата і, відповідно, потрібну кількість визначається за даними, нанесеним на упаковку;
 • ємність;
 • хрестики для створення однакових по ширині швів;
 • дриль з міксер-насадкою;
 • три шпателя: плоский і з зубами (два металевих), гумовий;
 • рекомендовано два рівні різної довжини;
 • затирка необхідного кольору (або в готовому, або в порошковому вигляді);
 • губка;
 • дерев'яний молоток - для вирівнювання горизонтальності положення плитки.

Підготовка поверхні

Цей етап включає основний захід - видалення старого покриття. Якщо на стінах були шпалери, їх потрібно видалити, змочивши за допомогою валика теплою водою, а потім знімаючи металевим плоским шпателем. Якщо на поверхні присутня плитка, її доведеться видаляти. Для цього можна використовувати ударний режим дрилі або перфоратора з зубилом. Потрібно домогтися, щоб підстава, на яке доведеться класти плитку, було рівним і максимально гладким.

Рекомендація: чим якісніше буде підготовлено підстава, тим простіше буде виконувати процедуру, і тим якісніше буде результат.

Кількість плитки

Важливим етапом є закупівля матеріалу. Слід точно розрахувати необхідну кількість плитки. Зробити це можна, якщо обчислити площу стіни (підлоги) і самої плитки, після чого розділити ці цифри. Результат - кількість штук. До цього значення потрібно додати ще 10 відсотків. Це запас «на всяк випадок».

plitka-v-vannuuy_3

Якщо ванна кімната невелика за площею, що для наших реалій - норма, тоді краще робити розрахунки не в квадратних метрах, а поштучно. Потрібно врахувати, щоб дотримувалася оцентровка плитки. У цьому випадку по краях повинні залишатися шматки рівних розмірів. Найточніший спосіб - приміряти за місцем. Також, враховуючи орієнтацію плитки при укладанні, можна розділити висоту поверхні на довжину виробу. Аналогічно з шириною. Отримані дані - кількість рядів і число плиток в одному. Шляхом множення цих чисел ми отримуємо необхідний обсяг матеріалу в штуках. Залишається тільки додати традиційних 10 відсотків. Округляти значення необхідно так. Припустимо, якщо вийшло 55,5 плитки, то вважати потрібно як 56 штук. Але коригування потрібно робити на метод розкладки.

Розкладка

Зробити розрахунок плитки правильно, не знаючи, якою буде розкладка, неможливо. Адже кожен метод передбачає певний розрахунок. А існує їх декілька:

 • основний спосіб;
 • у розбіг;
 • по діагоналі;
 • шахами.

Який варіант вибрати? Все залежить від уподобань і конкретних умов. Так, наприклад, спосіб «по діагоналі» передбачає велику витрату матеріалу, так як вироби доведеться підрізати по всьому периметру. А як виглядає кожен метод в інтер'єрі, можна подивитися на фото.

plitka-v-vannuuy_1

Клей

Коли основні елементи підготовлені, можна готувати клей. Класичний спосіб - змішування піску та цементу в пропорції 3: 1 або 4: 1. Іноді до складу додається клей ПВА. Але з недавніх пір цей варіант заміщає більш простий - використання сухої суміші. У цьому випадку для замішування клею потрібно лише додати води. Завдяки високоякісної підготовці такого складу клей виходить дуже якісним, рівномірним. Потрібно створити консистенцію сметани.

Змішування відбувається так. У ємність наливаємо необхідну кількість рідини (дані з упаковки), а далі включаємо дриль з міксером і, перемішуючи, додаємо порошок. Кількість отриманої суміші не повинно бути великим. Як правило, використовується обсяг, достатній для укладання одного квадратного метра.

Інструкція з облицювання

Після підготовки можна починати класти саму плитку. Технологія така. Починати укладання необхідно або зі стін, або з підлоги. Тут думки майстрів розділилися. Зазвичай ремонт в приміщенні виконується зверху вниз, проте з плиткою можна відступити від цього правила - почати знизу.

plitka-v-vannuuy_5

Стартувати потрібно з протилежного двері зони. Оскільки розрахунок виконувався з урахуванням укладання з центру, то і процедуру починаємо так само. Розмічаємо центр поверхні. Першу плитку встановлюємо так. Наносимо на тильну сторону необхідна мінімальна кількість клею: так, щоб він покрив всю поверхню. Для цього використовуємо зубчастий металевий шпатель. Це створить на поверхні борозенки, що дозволить добре утримувати матеріал, при цьому економно витрачаючи клей. Така сучасна технологія процедури облицювання.

plitka-v-vannuuy_8

Після цього акуратно прикладаємо плитку до поверхні, притискаємо. Далі, орієнтуючись на рівень, вирівнюємо її під необхідну площину. Для цього можна використовувати дерев'яний молоток.

Аналогічно укладаються інші вироби, а між ними задається відстань за допомогою пластикових хрестиків.

Що стосується облицювання стін, тут є нюанс. Якщо укладання виконується спочатку статі, а потім стін, то починати потрібно з першого ряду. Якщо ж спочатку обробляється стіна, а потім підлогу, перший ряд не заповнюється, укладання починається з другого. Для цього прикріплюється профіль або брус, який буде опорою, щоб плитка не з'їхала вниз, поки не схопився клей.

plitka-v-vannuuy_4

У потрібних місцях плитку доведеться різати. Це можна робити одним з інструментів:

 • склоріз (найдоступніший варіант - є у всіх);
 • плиткорез (найбільш професійний спосіб);
 • болгарка (оптимальний, універсальний варіант).

Якщо край плитки вийшов недостатньо рівним і красивим, його можна обробити шліфувальним колом.

Затирка

Це остаточний етап. Приступати до цих дій варто через добу після описаної процедури. Для затірки підійде гумовий шпатель. Наноситься склад акуратними рухами, стежачи за якістю швів, як на фото.

plitka-v-vannuuy_2

Після завершення процедури, через годину, або пізніше, можна видаляти надлишки вологою губкою. Припустимо виконувати процедуру вже наступного дня.

А в кінці можна порадіти, що все зроблено своїми руками, що не всім під силу. Адже в результаті ми отримали якісну і затишну ванну кімнату з практичним покриттям на стінах і підлозі.

plitka-v-vannuuy_6