Як краще закрити стик між ванною і стіною з плитки

Напевно, всім відома основна проблема ванної кімнати - підвищена вологість. Вона стає основою багатьох складнощів в цьому приміщенні, з яким стикаються мешканці. І тому велике значення має стан герметичності стику між ванною і стіною, яка часто оброблена плиткою.

Адже вода може литися через цей нещільний стик, потрапляючи під ванну. І це місце стає хорошим середовищем для розвитку грибка і корозії металу, якщо такий є. Більш того, в приміщенні можуть з'явитися мокриці. Тому закрити щілину потрібно обов'язково. Розберемося, чим і як це робиться.

Ще не так давно щілини зашпаровувалися звичайним цементним розчином, який зафарбовує фарбою. Сьогодні вибір більш різноманітний не тільки методів, але і матеріалів. Але перед якими роботами пам'ятайте, що поверхня потрібно гарненько підготувати: очистити від іржі, бруду, просушити і знежирити.

Пластикові плінтуси

styk-v-vannoj-01 styk-v-vannoj-02 styk-v-vannoj-03 styk-v-vannoj-04

Пластикові плінтуси з прогумованими краями - відмінний спосіб закладення стику. Герметизувати таким способом дуже дешево і просто, проте є у нього істотний недолік - можлива поява жовтизни. Тому такий спосіб краще використовувати на обмежений час, а далі скористатися одним із запропонованих нижче варіантів.

Вологостійкий герметик

Герметик на силіконовій основі - прекрасний засіб для забивання стику між плиткою і ванною. Спочатку він має в'язку консистенцію, а потім стає твердим, але еластичним. Така властивість дозволяє ефективно герметизувати стик, що виключає протікання. Особливість цього матеріалу в тому, що він може застосовуватися навіть при значних зазорах - до 30 мм.

А на герметику економити не варто, від його кількості залежить надійність герметизації. Якщо щілина дуже глибока, тоді рекомендується заздалегідь заповнити її піною. Якщо хочете отримати рівні кордону при обробці стику герметиком, варто скористатися малярським скотчем.

Рекомендація: після використання суміші краще добре провітрювати приміщення, оскільки при висиханні герметика виділяється оцтова кислота, що не для всіх приємно.

Бордюр

Прекрасна можливість закласти стик - використовувати бордюр з кераміки. Правда, таке рішення має недолік - обмежений дизайн. Найбільш поширені мармурові, гранітні і пластмасові.

styk-v-vannoj-05 styk-v-vannoj-06

Однак при використанні бордюру необхідно обробляти зазори герметиком. Не потрібно чекати, коли він висохне, а можна відразу кріпити бордюр. Це дозволить більш надійно закрити щілини.

Що стосується пластикових виробів, то їх краще кріпити на рідкі цвяхи. Так буде надійніше.

Плитка

Закласти стик між плиткою на стіні і ванною можна за допомогою звичайної плитки. Потрібно тільки підібрати правильний розмір, який дозволить захопити весь простір. Це дозволить створити єдину конструкцію. Такий спосіб не варто застосовувати, якщо ви збираєтеся міняти ванну.

Затирка

При невеликих зазорах (до 5 мм) можна використовувати затірку білого кольору. Закласти таким чином стик можна, якщо білий колір не буде випадати з загального ансамблю оформлення інтер'єру ванної кімнати. В іншому випадку доведеться використовувати інший метод.

Найпростіший варіант - використовувати затірку, яка залишилася при закладенні швів між плитками.

Перевагою такого методу є висока вологостійкість, а також білосніжність тривалий період часу. Щоб цей період був ще більше, можна обробити поверхню фуга-блиском.

Бордюрна стрічка

Герметизувати стик між ванною і стіною можна і за допомогою бордюрної стрічки. Для її встановлення не потрібен клей або інші склади. Стрічка має самоклеящуюся поверхню. Вироби бувають різної ширини, тому легко можна підібрати для свого випадку.

Недолік такого рішення - висока ймовірність розгерметизації. Це може бути викликано неакуратністю здійснення поклейки. Тому додатково можна використовувати герметик. Поверхня все також обробляється, і зайва область заклеюється малярським скотчем.

На чому зупинимося?

Який би спосіб ви не обрали, щоб герметизувати стик між ванною і стіною, в будь-якому випадку варто використовувати герметик. Це дозволить максимально надійно закрити щілини, а також суттєво зменшити ймовірність появи грибків і іржі.

Єдине, в гонитві за герметичністю не забудьте і про привабливість, тому вибирайте оптимальний варіант, щоб закладення і була надійною, і виглядала красиво.