Пральна машина не набирає воду: що робити?

Напевно, багато господинь стикалися у своїй практиці з такою проблемою. Закладаєш в пральну машину потрібне брудну білизну, засинаєш порошок, заливаєш кондиціонер, вибираєш необхідну програму, закривши дверцята, але прання не розпочинається. Що робити? Не стирати ж ці речі руками?

ne-nabiraet-vodu_3

Доводиться розбиратися в можливих причинах. І для початку потрібно перевірити ще кілька ймовірних.

  • Можливо, відсутня вода у водопроводі або ж вентиль перекритий. Адже в наших умовах дуже часто відбуваються якісь планові та непланові відключення води. Чому б цьому не статися зараз? Слід перевірити цю версію. До того ж іноді ми можемо з якоїсь необхідності перекрити подачу води в будинок або в пральну машину, і забути про це. Цей варіант слід також перевірити.
  • Пропускає чи воду подає шланг? Він може бути передавлений. Необхідно оглянути його по всій довжині. У разі виявлення проблеми, перешкоду потрібно усунути, а потім перевірити працездатність шланга. Якщо він не придатний до подальшої експлуатації, доведеться міняти на новий.
ne-nabiraet-vodu_1

Якщо наведені маніпуляції не дозволили усунути проблему, тоді слід приступати до більш радикальних засобів. І для початку необхідно вимкнути пральну машину з розетки, витягнути з неї брудну білизну (якщо воно там є). А далі потрібно аналізувати і діяти.

Найпоширеніші причини та методи їх усунення

  • Мабуть, найпоширенішою проблемою є сміття у впускному клапані. Як відомо, пральна машина захищається від можливих дрібних домішок у воді за допомогою впускного клапана і сіточки перед ним. Якщо ця сіточка забилася в силу низької якості споживаної води, її надходження в машину не буде. І вирішити проблему можна своїми руками, якщо розібрати машинку, зняти сіточку і промити її. Потім повернути елементи у вихідне положення.
  • Порушена робота клапана подачі води. Подача води відкривається клапаном, при наявності сигналу від модуля. Якщо клапан зламаний, набір води здійснити неможливо. Слід замінити клапан.
  • Зламаний електронний модуль. Оскільки електроніка не подає сигнал про необхідність набору води, цього і не відбувається. Ця ситуація протилежна попередньої. Клапан в цьому випадку готовий функціонувати, але сигналу від модуля немає. Модуль доведеться перепрошивати або міняти.
  • Не працює датчик води. Цей елемент здійснює контроль над тим, скільки води надходить для прання. Якщо датчик вийшов з ладу, прання не може розпочатися. Потрібно заміна елемента.
  • Зламалося пристрій блокування люка. Симптом такої причини - світлова сигналізація «замок» ще на початку прання. Пристрій блокування покликане захищати роботу від відкриття дверцят під час прання, оскільки це небезпечно. При непрацюючому пристрої блокування люка прання не розпочинається. Для усунення проблеми потрібно заміна пристрою.
  • Забитий зливний фільтр. В деяких випадках, коли фільтр засмічений, пральна машина не починає роботу, оскільки в електронний блок управління приходить сигнал про неготовність зливної системи до роботи. Звичайно, причина може бути, наприклад, і в поломці насоса. Але найбільш часто все ж це відбувається через засміченість зливного фільтра.
ne-nabiraet-vodu_5

Потрібно зазначити, що наведені причини, чому «пралка» не набирає воду на початку прання, - це лише ймовірні поломки. У кожному конкретному випадку розглядати слід всю картину того, що відбувається до поломки. Можливо, виконувалася неправильна експлуатація, були перепади напруги і так далі. Все це може допомогти встановити справжню причину швидше. Адже без спеціального діагностичного обладнання, яке є в майстернях, зробити точну діагностику неможливо, особливо якщо немає досвіду на цьому терені.

ne-nabiraet-vodu_2

Тому, перш ніж переходити до дій, слід все зважити, оцінити свої можливості. Якщо є сумніви, тоді краще не починати, а відразу передати проблему фахівця. Так йому буде легше визначити причину поломки і, відповідно, усунути її. А вам це обійдеться дешевше. Адже набагато простіше робити відразу, ніж виправляти чужі помилки.

ne-nabiraet-vodu_4