Затирка швів при укладанні плитки

Оздоблення - важливий етап формування необхідного стилю оформлення приміщення. Не виключенням є і ванна кімната. У цьому приміщенні найчастіше застосовується плитка в якості оздоблювального матеріалу. Це практично, гігієнічно, функціонально і довговічне.

zatirka-shvov_2

І в цьому ключі відіграє важливу роль не тільки якість укладання плитки, але і затирка швів. Виконати цей процес без проблем можна своїми руками. Розберемося, як це можна зробити і чому. На додаток можна подивитися відео та фото матеріали, щоб досконально вивчити техніку.

Матеріали

А починати все потрібно з вибору матеріалів. По суті, для плитки застосовується суміш або на епоксидної, або на цементній основі.

Епоксидна

Така суміш містить смолу і затверджувач. Це дозволяє отримувати міцні і стійкі до хімічного впливу шви. Коштує такий матеріал досить дорого, застосовується найчастіше у виробничих чи торгових приміщеннях.

Цементна

Така суміш розводиться водою або рідким латексом. Буває трьох типів:

  • Промцемент;
  • латекс і цемент;
  • сухий затверджувач.

Підготовка

Перш ніж приступати до робіт, слід перевірити, висох чи клей. Далі можна починати очищати шви від сміття і бруду. Якщо «хрестики» ще залишилися, природно, їх також потрібно прибрати.

zatirka-shvov_5

Навіщо це потрібно?

Крім естетичної функції, герметик запобігає шви від появи плям, захищає плитку від вологи.

Інструменти

Щоб затерти шви між плитками, потрібно певний набір інструментів. Краще убезпечити себе, і надіти засоби індивідуального захисту. Крім цього, знадобиться сама затирка, гумовий шпатель, ємність для суміші, губка і шматок тканини (краще декілька).

zatirka-shvov_4 zatirka-shvov_3

Ширина

Цей параметр визначається майстром. Найчастіше для цих цілей застосовуються спеціальні пластикові «хрестики», їх товщина і визначає відстань між плитками. Також ширина швів залежить від розмірів самої плитки: чим вона більше, тим ширше будуть і шви у ванній кімнаті. Вузькі шви - це незручно, оскільки їх важче затирати.

Інструкція

Основні етапи

  • приготування суміші;
  • очікування і повторне перемішування;
  • розподіл суміші;
  • очистка плитки.

Приготування

У суху і чисту ємність наливається рідина, враховуючи рекомендовані пропорції і обсяг робіт. Далі потрібно додавати сухої інгредієнт і постійно помішувати, використовуючи електромешалкой або кельму.

Після ретельного розмішування необхідно дати розчину постояти кілька хвилин. Перед початком процесу суміш ще раз перемішується.

Варто відзначити, що зараз можна придбати вже готову затірку необхідного кольору. У такому випадку потрібно тільки підготовка поверхні, суміш одразу можна наносити, згідно інструкції.

Нанесення

Використовуючи м'який гумовий шпатель або спеціальну тертку, потрібно наносити суміш на стики плитки по діагоналі. Кут інструменту до плитки повинен бути на рівні 30 градусів. Суміш потрібно вдавлювати в шов, щоб його добре заповнити. Затірку потрібно розподілити по всіх наявних швах між плитками.

zatirka-shvov_6

Видалення

Сухе

Потрібно переміщати терку або шпатель по діагоналі, видаляючи зайву затірку. Через деякий час (п'ять-двадцять хвилин), коли суміш почне засихати, можна переходити до наступного етапу.

Вологе

Губку потрібно змочити у воді і пройтися по швах. Якщо є великі скупчення залишків, можна застосовувати шпатель.

zatirka-shvov_1

Волога очистка

Кахельна плитка очищається від затірки таким способом. Потрібно круговими рухами вологої губки видалити основну частину, що залишилася суміші. Шви можна розгладити і вирівняти за допомогою розшивки.

У цій процедурі затирання своїми руками немає нічого складного. Головне тут - увага. І тоді результат вийде якісним. А це означає, що шви будуть рівними, суцільними і будуть служити багато років. А ванна кімната той же перетвориться.