Як затирати шви плитки при кладці

Коли всі основні роботи з укладання плитки підійшли до кінця, залишається одна важлива процедура - затирка швів. Якщо зробити все правильно, то і плитка прослужить довше, і її зовнішній вигляд тільки покращиться.

zatirka-shvov_2

Тому розглянемо всі нюанси щодо цієї процедури, як її можна виконати своїми руками і так далі. На додаток надаються наочні фото матеріали, а також відео інструкція.

Види

Щоб затирати шви якісно, ​​потрібно розуміти, з чим маєш справу. Тому почнемо з розгляду видів затерли.

По суті, можна виділити два типи, заснованих на:

 • епоксидної смолі;
 • цементі.

zatirka-shvov_1

На базі цементу

Такі суміші пропонуються в сухому вигляді. Це означає, що їх необхідно розводити водою або рідким латексом.

На базі епоксидної смоли

У складі є смола з затверджувачем. Це дозволяє отримати міцні і стійкі до різних хімічних речовин шви. Коштує така суміш чимало, тому основне середовище застосування - виробничі або комерційні приміщення.

Підготовка

Спочатку необхідно перевірити, а чи висохла суміш, на яку укладалася плитка. Після цього можна приступати до зачистки поверхні, яка підлягає обробці. Якщо при укладанні застосовувалися хрестики, їх потрібно видалити.

zatirka-shvov_6

Герметик: навіщо необхідний?

Він виконує захисну функцію від зайвої вологи, а також від появи плям.

Основна частка таких складів базується на силіконі, лаку або акрилі. Роблячи вибір герметика, слід враховувати умови застосування, тип застосованої плитки і використовуваної для неї затірки.

Рекомендації по ширині швів

Не рекомендується створювати вузькі шви, оскільки заповнити їх сумішшю буде складніше. Широкі ж шви погіршують ефект від плитки. Але вони красиво і гармонійно виглядають при великій плитці.

Процедура затирання

Виконується в кілька кроків:

 1. Приготування суміші.
 2. Пауза і повторне перемішування.
 3. Нанесення затірки.
 4. Очищення поверхні плитки.

zatirka-shvov_7

Приготування суміші

Склад створюється так:

 • Беремо суху і чисту ємність, наливаємо в неї рідину, враховуючи приблизно необхідний обсяг. Краще зробити менше, оскільки залишилася суміш не зможе бути використана в подальшому.
 • Далі поступово додається сухий склад. Для змішування використовується мешалка або кельма. І тут варто врахувати одну рекомендацію. Мішалку варто повністю занурювати в суміш, інакше в неї потрапить повітря.
 • Коли перемішування завершено, в отриману суміш додається залишок рідини.
 • Тепер розчин повинен трохи настоятися. Час витримки указується в інструкції до суміші. Як правило, це близько десяти хвилин.
 • Повторно перемішуємо склад, стежимо, щоб не було грудочок.

zatirka-shvov_4

Процес нанесення

Для цих цілей зручно використовувати гумовий шпатель. З його допомогою наносимо частина розчину на плитку і розподіляємо по швах характерними втираючими рухами. Важливо добити щільного і рівномірного заповнення шва. Процедурі необхідно приділити належну увагу, щоб заповнені були всі порожнечі, включаючи кути і важкодоступні місця.

zatirka-shvov_5 zatirka-shvov_10

Видалення затірки

Коли, згідно інструкції, прийшов час для видалення залишків суміші, операцію можна проводити двома способами:

 • сухим;
 • вологим.

У першому випадку затирочная терка повинна переміщатися по діагоналі, щоб прибрати зайву суміш. Після цього потрібно залишити затірку, щоб вона схопилася перед виконанням вологого видалення. Час складає до двадцяти хвилин.

Волога очистка виконується губкою, змоченою у воді. Зайва суміш видаляється краєм терки.

zatirka-shvov_3

Працювати потрібно плавно, акуратними круговими рухами. Так видаляється більшість надлишків складу. Губку слід промивати в чистій воді, як тільки вона забрудниться залишками суміші.

Виконуючи видалення залишків затірки, неможливо не порушити цілісність шва. Підрівняти його можна, використовуючи, наприклад, зворотний кінець зубної щітки. Шви повинні вийти приблизно однаковими.

Остаточне очищення поверхні слід виконувати чистою, але вологою (без сильної просочення водою) губкою. Після цього суміш повинна підсохнути. А далі шар можна покривати герметиком.

Очищення

Для регулярного очищення надалі можна застосовувати спеціальний засіб. Воно наноситься на деякий час, потім змивається.

Якщо шви зносилися, тоді для їх відновлення можна використовувати спеціальний маркер. В іншому випадку буде потрібно видалити стару затірку, щоб нанести нову. Якісно доповнити навряд чи вийде. Це буде помітно як мінімум за кольором.

Затирка: останній етап

Після завершення укладання плитки не варто розслаблятися, адже доведеться ще виконати затирання швів. Робити це нескладно, однак процедура все рівне вимагає належної уваги і відповідального ставлення. Тільки так можна якісно завершити всю процедуру з облицювання приміщення.

zatirka-shvov_9 zatirka-shvov_8

В результаті отримаємо якісно виконану обробку, яку буде приємно бачити щодня.