Як клеїти плитку на гіпсокартон у ванній кімнаті

Застосування гіпсокартону сьогодні не обмежується сухими приміщеннями. Сучасні рішення дозволяють використовувати цей матеріал навіть у вологих кімнатах. Адже його якості дозволяють дуже швидко і якісно вирівняти стіни, додати стін або стелі необхідні форми. Тому подальша обробка може бути виконана без проблем. Це стосується і укладання кахлю.

Переваги матеріалу

Розберемося, чому ж гіпсокартон так добре використовувати в якості основи для того, щоб клеїти плитку.

plitka-na-gipsokarton_9

Але розглянемо питання з іншого боку. Що потрібно, щоб укладати кахель якісно? Важливою умовою є рівна поверхня, основа, вірно? І якщо раніше для цього використовувалися складні техніки із застосуванням штукатурки, шпаклівки або інших розчинів, то зараз завдяки гіпсокартону процес спростився. Таке рішення вимагає менше часу, сил і навіть іноді засобів.

Не потрібно чекати, коли висохне суміш, щоб приступити до подальших операцій. До того ж найчастіше доводиться кілька разів виконувати нанесення суміші, щоб отримати рівну поверхню.

Звичайно, особливих відмінностей від звичайного варіанта в тому, як клеїти плитку на гіпсокартон у ванній кімнаті, немає. Тим не менш, є певні нюанси, які варто врахувати.

Вибір матеріалу

У складі листів гіпсокартону присутній пресований гіпс і распушенная макулатура. Це дозволяє створити пожежобезпечний і екологічний матеріал, що володіє достатніми якостями міцності і характеристиками по теплоізоляції.

Завдяки своїй універсальності матеріал може легко використовувати навіть новачок. Але слід розрізняти два види гіпсокартону, які сьогодні застосовуються:

  • ГВЛВ - має просочення у складі, за рахунок чого його можна застосовувати у вологих приміщеннях.
  • ГВЛ - пропонується для використання в сухих кімнатах або з рівнем вологості і температури не вище норми.

Оскільки зазвичай плитка укладається в приміщеннях з високим рівнем вологості, наприклад, у ванних кімнатах, то в якості основи використовувати варто ГВЛВ. Якщо в гіпсокартоном листі не буде спеціального просочення, це викличе деформації вже в той момент, коли буде наноситися клей.

Клей

Вибір клею для цих умов - ще один важливий аспект. Роблячи покупку, слід ознайомитися з рекомендаціями виробника, чи можливе застосування конкретного клею для плитки для нанесення на гіпсокартон.

plitka-na-gipsokarton_8

Для цих цілей може бути запропонований один з потягів:

  • суха суміш, яка стає готовою до застосування тільки після додавання у відповідній пропорції води, або вже готовий склад;
  • клей, в складі якого є цемент. З його допомогою може бути оброблена паперова основа;
  • «Рідкі цвяхи». Відмінне рішення для склеювання поверхонь.

Рекомендація: приготувати суміш краще в невеликій кількості, щоб встигнути за час його придатності приклеїти необхідну кількість плитки. Найкраще орієнтуватися на укладку по одному квадратному метру.

Інструкція

Якщо раніше не доводилося клеїти плитку на гіпсокартон, не варто впадати у відчай. Крім наведеної зрозумілою інструкції, додатково можна подивитися наочне відео про деталі процесу. У будь-якому випадку процедура цілком піддається навіть новачкові.

plitka-na-gipsokarton_2

Установка гіпсокартону

Спочатку виконується монтаж каркаса. Відстань між профілями в цьому випадку краще зробити не більше 40 см. Якщо дистанція буде більше, можливе погіршення міцності конструкції. Адже не варто забувати, що профілем доведеться витримувати не тільки гіпсокартонні листи, а ще й плитку, яка буде приклеєна на них.

Після розмітки і закріплення профілів за допомогою дюбелів можна переходити до закріплення листів. Робиться це за допомогою саморізів. Якщо слідувати технології, яка застосовується закордоном, то аркуші потрібно укладати в два шари. Профілю залишаються тільки під нижнім.

У деяких випадках майстри додатково під гіпсокартон ще й укладають штукатурну сітку (закріплюючи або скобами, або клеєм ПВА), щоб зменшити ймовірність набрякання листів, а також збільшити міцність конструкції.

Шпаклювання і ґрунтування

Коли гіпсокартонна конструкція встановлена, можна приступати до її підготовки до того, щоб клеїти кахель. Стики між листами підлягають ретельній обробці шпаклівкою. Це, до речі, не може бути гіпсовий склад, який не витримає такі «вологі» навантаження.

Після цього поверхню підлягає грунтуванню. Для цього використовується відповідний склад, який наноситься валиком і кистю (у важкодоступних місцях).

Клеїмо кахель

Отже, готуємо клей, чекаємо кілька хвилин (згідно інструкції виробника), а потім наносимо на ділянку близько одного квадратного метра за допомогою зубчастого шпателя. Далі плитку потрібно прикласти до поверхні. Якщо необхідно підрівняти поверхню плитки, можна використовувати дерев'яний молоток з гумовою насадкою. Матеріал повинен бути покладений з перевіркою на горизонтальний рівень.

plitka-na-gipsokarton_7 plitka-na-gipsokarton_6 plitka-na-gipsokarton_4

Між кахлем слід дотримуватися рівномірність відстані, для чого використовуються пластикові хрестики.

Рекомендація: коли укладено хоча б чотири-п'ять рядів, рекомендується зробити годинну перерву, щоб клей краще схопився, а напругу в основі зменшилася.

plitka-na-gipsokarton_5 plitka-na-gipsokarton_3

Коли процедура укладання завершена, слід почекати стільки часу, скільки вказано виробником, а потім нанести затірку за допомогою гумового шпателя в стики між виробами. Далі дочекатися висихання затірки, щоб вологою губкою прибрати надлишки і привести поверхню в порядок.

Щоб шви після цього виглядали так само тривалий період, рекомендується використовувати додатково лак, який наноситься на затірку.

Висновки

Якщо слідувати наведених рекомендацій, уважно читати інструкції по застосуванню матеріалу від виробників, намагатися виконувати всі операції якісно, ​​тоді плитка у ванній кімнаті буде нанесена найкращим чином. І отриманий результат буде надихати для нових звершень в обробці приміщень.

plitka-na-gipsokarton_1