Сантехнічний люк під плитку своїми руками

Створюючи свій затишний куточок, хочеться зробити його максимально комфортним, приємним і функціональним. Дуже часто для цього використовуються фото приклади. І бажання отримати зовнішній вигляд, як на картинці, дуже велике. Однак ідеалізація завжди пов'язана з необхідністю подолання певних труднощів. Наприклад, якщо необхідно зробити обробку ванної кімнати і туалету, в обов'язковому порядку стане питання, як естетично приховати комунікації. При цьому доступ до них повинен бути забезпечений.

luk-pod-plitku_2

Для цього використовується спеціальний сантехнічний (або його ще називають ревізійний) люк. Він може бути зроблений невидимим. Адже на нього, як і на стіни, клеїться плитка. Тому таке пристосування буде непомітним для всіх, крім тих, хто знає про існування такого люка.

Види

Перш ніж зайнятися облаштуванням такої конструкції своїми руками, слід розібратися в її види та особливості. А їх три:

  • стельові;
  • підлогові;
  • настінні.

Конструкція кожного виду має певні особливості.

Стельові

Вимог до них два: легкість і надійність. Оскільки виріб знаходиться на стелі, управлятися з ним повинно бути не важко. До того ж дверцята його не повинна під впливом сили тяжіння мимоволі відкриватися, оскільки це є великою небезпекою для оточуючих.

Як матеріал для такої коробки можна успішно використовувати алюміній. Важливо знати, що, у разі стельового сантехнічного люка, не можна використовувати для його створення той же матеріал, що і для обшивки стелі. Наприклад, гіпсокартонна конструкція ризикує бути швидко зруйнованої, що небезпечно.

Настінні

Це найпоширеніший вид. Адже комунікації, як правило, доводиться ховати в стіні. У цьому випадку рекомендується використовувати зручний матеріал для його маскування. Тому плитка - відмінний варіант. І навіть якщо вона виявиться занадто важкою, дверцята буде відкриватися легко. Важливо тільки підібрати якісну конструкцію.

luk-pod-plitku_7

Сучасні зразки пропонуються навіть без петель. Приміром, на магнітах. Залишається тільки якісно обробити шви. Для цього підійде герметик на основі оцту. Колір можна підібрати найбільш гармонійним до відтінку плитки. Коли суміш засохне, її слід акуратно прорізати. Адже дверцята повинна відкриватися.

Підлогові

Такий люк не повинен виділятися на загальному фоні. Важлива вимога до нього - міцність. Адже він повинен вільно витримувати вагу людини, щоб по ньому можна було ходити.

Розміри

Конструкція може включати одну або дві дверки. Найменшим виробом вважається виріб габаритами 10х10 см, а найбільшим - 80х80 см. Але найбільш поширеним за розміром є конструкція 20х30 см, що підходить під розміри плитки.

luk-pod-plitku_6

Установка

Для початку потрібно підготувати інструменти:

  • сам люк;
  • алюмінієвий профіль;
  • шуруповерт з саморізами;
  • рівень;
  • клей для плитки.

В першу чергу створюється алюмінієвий каркас. Його розмір визначається потребами і бажаннями. Положення його варто вибирати посередині щодо стін. Це дозволить симетрично розмістити плитку.

luk-pod-plitku_5

До алюмінієвому профілю слід прикрутити раму люка. Дверцята слід розмістити максимально рівно. І тільки після цього можна займатися облицюванням. В якості обшивки вільно може використовуватися гіпсокартон, який кріпиться саморізами.

luk-pod-plitku_3

Як буде відкриватися дверцята? Для цього можна використовувати меблеву пуш-систему. Працює вона так: натискаємо на дверку, вона відкривається. І не варто думати, що це складно, достатньо приділити цьому питанню трохи часу, щоб розібратися. Зате потім такою системою буде дуже зручно користуватися.

luk-pod-plitku_4

Важливо відзначити, що сучасний ринок дозволяє люк зробити повністю своїми руками або ж придбати готовий зразок.

luk-pod-plitku_8

Виконуючи укладку плитки, слід звертати увагу, щоб з боку петель вона не виступала більш ніж на п'ять сантиметрів.

Периметр потрібно заповнити монтажною піною. Коли клей плитки підсохне, можна приступати до затірки швів.

luk-pod-plitku_1

Для створення непомітності люка необхідно застосувати силіконовий герметик. Проклеюємо шви малярською стрічкою, щоб залишилася щілину в кілька міліметрів. А далі герметиком повністю заповнюємо поглиблення. Зайву суміш необхідно зрізати відразу, поки герметик НЕ засох. А потім прибрати і стрічку. Через дві доби після цього можна ножем прорізати шов. Причому не під прямим кутом, а під 45 градусів.

Варіант №2

Магнітна плитка - відмінна альтернатива. Для цього будуть потрібні неодимові магніти діаметром до одного сантиметра в кількості восьми штук. Чотири з них клеять до плитки по кутах. Коли вони закріпляться, до них примагничивается решта - по одному на кожен.

luk-pod-plitku_4

Отвір для люка повинно бути менше його, щоб магніти можна було закріпити. Клей намазується виключно в місцях контакту плитки і магнітів. Плитку можна витягнути, використовуючи ніж, а потім прикріпити до неї меблеві ручки. Адже такі магніти володіють достатньою силою.

Як бачимо, нічого надприродного в процедурі установки сантехнічного люка своїми руками немає. На додаток можна скористатися фото і відео матеріалами, для наочності. Взагалі, це завдання допускає творчий підхід. А наведені варіанти - лише одні з можливих. Тому нічого не заважає для своїх умов розробити якусь особливу дверку з цікавим декором і належної функціональністю.