Пристрій настінного пісуара: сифон, кран, змив

Для багатьох наших співвітчизників як і раніше залишається традиційним унітаз в туалеті, а застосування пісуарів вважається певної дивиною. Однак цей пристрій поступово стає затребуваним і в житлових будинках і квартирах, не тільки в громадських місцях.

Приділимо цьому пристрою більше часу, розібравшись з використанням відео та фото матеріалів у його будову, особливості.

ustrojstvo-nastennogo-pissuara_8

Пристрій

Це свого роду спрощений унітаз. Вгорі конструкції подається вода, і знизу вона зливається. Після натискання кнопки або спрацьовування сенсора струмінь води омиває чашу пісуара. Щоб запахи каналізаційної системи не потрапили до приміщення, традиційно використовується сифон. Зустрічаються вироби, у яких є зливний бочок, кришка. Останній варіант використовується в основному в приватних володіннях. Для установ, як правило, застосовується відкрита модель.

ustrojstvo-nastennogo-pissuara_3

Види

Можна виділити дві групи пісуарів:

 • підлогові;
 • настінні.

Перші є найбільш поширеними. В установах такі пристрої в основному збудовані в ряд уздовж стіни.

Настінні моделі є більш прогресивним видом. Вони застосовуються як в громадських туалетах, так і в домашніх умовах. Для їх монтажу потрібно менше місця, тому обмеженість простору - не перешкода для них. Підвісні моделі встановлюються на спеціальні перегородки або ж безпосередньо на стіну.

ustrojstvo-nastennogo-pissuara_6

Вироби можуть бути з сифонами і без них. В основному вони мають у складі бачки, зливний кран, подача води включається їм безпосередньо з водопроводу при необхідності.

Змив

Найпоширенішими є три системи:

 1. Вода тече постійно, змиваючи все. Зручно, але досить затратно.
 2. Із застосуванням важеля для змиву, що є негігієнічним заходом, особливо в установах.
 3. Автоматичні - найпоширеніші. Є два поділу таких виробів. Перші використовуються для громадських місць (вода подається в чашу через певний проміжок часу), інші - для окремого випадку (вода подається в чашу при закриванні туалетного двері). Зустрічаються також моделі з голосовим і сенсорним управлінням.
ustrojstvo-nastennogo-pissuara_7

Розглянемо декілька існуючих автоматичних систем:

 • Сенсор. Нічого натискати не потрібно - зручно і гігієнічно. Після спрацьовування датчика включається система подачі струменя - практично і сучасно.
 • Інфрачервоний датчик. Тіло людини - відмінне джерело теплового випромінювання. Потрібно підвести руку до пристрою, щоб здійснити змив.
 • Соленоїдний. Рішення про подачу води приймається на підставі зміни PH всередині чаші.
 • Фотоелемент. На фотоелемент може потрапляти світло або може припиняти це робити (в залежності від налаштувань), що викликає включення подачі води.

Матеріал

Основний матеріал - фарфор або фаянс. Вони виглядають дуже схоже, коштують вони майже однаково. Але краще все ж фарфор: він має більш гладку поверхню, це знижує загрязняемость і вбирання запахів матеріалом.

ustrojstvo-nastennogo-pissuara_2

Підведення води

Може бути зовнішній або прихований спосіб.

Перший варіант характерний при зовнішньому крані і сифоні. Подача води відбувається з отвору, що знаходиться вгорі корпусу.

Прихований варіант - це і функціонально, і естетично. Пристрої знаходяться за інсталяційної системою, тому конструкція може встановлюватися в зручному для господарів приміщення місці. При цьому не спостерігається порушення дизайну інтер'єру.

ustrojstvo-nastennogo-pissuara_1

Є також безводні моделі, які не використовують воду, що компенсується іншими можливостями. Як правило, вони мають картридж для збору матеріалу. Гігієнічність такої конструкції на висоті, оскільки пристрій не сприяє поширенню мікроорганізмів, а значить, і запах.

Про монтаж

Настінні пісуари кріпляться до інсталяційної системі, що купується окремо.

Інструменти

 • Сурикова замазка;
 • асбестоцементная суміш;
 • лляна пасмо;
 • свердла, дриль;
 • будівельний рівень.

У корпусі настінних пісуарів є отвори, які дозволяють закріпити виріб на стіні за допомогою дюбелів. Якщо фортеця стіни стоїть під питанням, пристрій можна встановити в стіну або застосувати інсталяційну систему.

ustrojstvo-nastennogo-pissuara_5

Спочатку потрібно зробити позначки на стіні, враховуючи рівень. Далі робляться отвори. Виріб слід підключити до труби зливу. Інтегрований сифон можна підключити до каналізаційної системи, використовуючи патрубок, кінець якого необхідно обробити суриком. Після цього потрібно додати льняне пасмо, намотавши її, відступивши від краю до чотирьох міліметрів. Зверху знову використовується сурик. Патрубок вставляємо в розтруб. Наприкінці все стоїть замазати розчином.

У пісуара немає сифона? Тоді його необхідно підключити. Це робиться аналогічно.

Закріплення вироби на стіні виконується дюбелями.

ustrojstvo-nastennogo-pissuara_4

Залишається виконати підключення пісуара до водопровідної системи. Щоб це виглядало солідніше, використовуються металеві труби, а не гнучкі шланги. З'єднання також необхідно обробити лляної пасмом і суриком.

Якщо пісуар має монтажну раму, установка виконується аналогічно монтажу унітазу. Якщо передбачено кріплення всередині стіни, моделі можуть мати зливний бачок, монтаж якого ідентичний установці прихованого бачка в складі унітазу.

Додаткові помічники

Щоб краще розібратися в пристрої пісуара, ми привели додатково фото та відео матеріали. Для ще більш детального вникання в тему варто також ознайомитися з відгуками реальних людей. Саме завдяки відгукам іноді можна почерпнути для себе важливі деталі, яких немає ні в літературі, ні в будь-яких статтях-рекомендаціях по установці.