Як вирівняти підлогу в ванній кімнаті

Ванна кімната - особливе місце в будинку хоча б тому, що в цьому приміщенні завжди підвищена вологість. Тому до її ремонту або обробці потрібно ставитися з особливою ретельністю. Зокрема, до підлоги. Його вирівнювання і укладання є непростим завданням. Можна сказати, що підлога у ванній кімнаті - одне з найскладніших місць ремонту в цьому приміщенні.

З чого почати

вирівнювати підлоги в новобудові

Для початку виконується очітка ретельно від попереднього покриття, бруду і пилу. Це важливий початковий етап. Крім того, слід згладити всі нерівності механічним методом. У цій справі добрим помічником стане перфоратор. Він дозволить вирівняти підлогу з мінімальними зусиллями.

процес у самому розпалі

Щоб отримати рівну поверхню, слід виконати бетонну стяжку. Потім потрібно зробити гідроізоляцію підлоги у ванній кімнаті. Це важливий підготовчий етап перед тим, як вирівняти підлогу. Благо сьогодні існує величезна безліч методів створення гідроізоляції. Ця умова є обов'язковою, оскільки вода просто-напросто зруйнує бетонні перекриття та стіни. Спочатку вода проточите покладену плитку, а потім добереться і до бетону. У Мережі досить фото і відео, де відображуються подібні наслідки.

Види гідроізоляції

Що стосується видів гідроізоляції, то їх зараз існує декілька:

  • наплавляюча;
  • обмазочная;
  • оклеечная.

Яку вибрати - справа суто індивідуальна. Все залежить від ваших уподобань і умов. Гідроізоляцію потрібно робити двошарову. Не забудьте і про те, що вона зобов'язана покривати стіни у ванній кімнаті хоча б на сто міліметрів. Що стосується тих стін, які стикаються з душовою, то їх краще ізолювати від води повністю. Варто пам'ятати і про ізолювання сантехзони, оскільки саме тут вода найбільше присутній на стінах і підлозі.

vyravnivanie-pola-v-vannoy-01 vyravnivanie-pola-v-vannoy-05

Етап зроблений? Тоді сміливо можна переходити до виконання захисної стяжки, на яку потім буде клеїтися плитка. Для цих цілей слід вибирати водостійкий клей. Потрібно стежити за тим, щоб після наклеювання плитка не була намоченою. Слід почекати, поки вона повністю висохне, щоб вирівняти підлогу кращим чином. Для цього буде потрібно близько доби. Затирати шви між плитками слід водостійкою затіркою. Це захистить плитку, вона буде довше і надійніше триматися.

Робимо поріг

Якщо в квартирі, крім дорослих, живуть ще й діти, звичайної гідроізоляції у ванній кімнаті може бути мало. Слід подбати про щось по типу захисного бар'єру.

Як свідчать будівельні правила, вирівнювання підлоги у ванній потрібно робити, щоб він був на рівень нижче, ніж в інших приміщеннях. Для цього робиться високий поріг. При цьому, якщо підлога знизити не виходить, тоді поріг потрібно максимально підвищити. Звичайно, потрібно враховувати і зручність користування ванною після цього.

Ще можна створити систему захисту на додаток. Наприклад, створити слив на підлозі. Але при цьому слід враховувати, що поверхня в такому випадку повинна бути дещо нахилена до зливу. Інакше вода буде збиратися в різних місцях, що призведе до руйнування покриття.

vyravnivanie-pola-v-vannoy-03 vyravnivanie-pola-v-vannoy-06

Якщо потрібні більш наочні приклади, як виконується вирівнювання поверхні, можна скористатися фото і відео, яких достатньо в Інтернеті. Ну а після завершення цього етапу ви вже можете ховати труби у ванній в короб і робити інші етапи ремонту.