Укладання підлоги у ванній своїми руками

Багато домашні майстри, які знають толк в ремонтних роботах, цілком упевнено справляються не тільки з косметичним ремонтом в квартирі, а й гідно справляються з більш складним перебудовою свого житла. Однак якщо в ремонті потребує ванна кімната, а особливо тоді, коли необхідно привести в порядок її стать, домашні умільці часто не ризикують братися за цю роботу.

Робимо самі

самостійна укладання підлоги у ванній

Часто кажуть, що неможливо навчитися чогось, не скуштувавши зробити це самостійно, своїми руками. Це твердження повністю стосується й до такої роботи, як укладання плитки на підлогу ванної кімнати. Початкове завдання полягає в тому, щоб вивчити черговість необхідних дій. Тільки при точному їх виконанні можна отримати високу якість роботи, а домашній майстер отримає можливість з гордістю говорити, що ця краса зроблена своїми руками.

Перед тим, як буде розпочато основна робота, необхідно провести підготовчі дії:

  • звільнити приміщення від меблів та сантехніки;
  • демонтувати старе покриття підлоги;
  • при необхідності виконати роботи по перенесенню комунікацій;
  • підготувати підлогу для подальшої роботи, вирівнявши його;
  • нанести ґрунтовку на його поверхню.

Старе покриття доведеться знімати обов'язково, адже поверхня тут повинна мати рівень нижчий, ніж у всій квартирі. Вирівняти підлогу в ванній кімнаті - це не означає, що необхідно зробити його поверхню горизонтальної. Ідеальним варіантом буде зробити невеликий ухил від ванни. Мета ухилу - при випадково пролитої воді не допустити її накопичення у важкодоступних місцях.

Гідроізоляція

Після підготовчого етапу слід пристрій гідроізоляції. Кращим способом буде використання спеціальних полімерних мастик, наносяться пензлем або валиком на прогрунтовану для кращого зчеплення з гідроізоляцією поверхню. Слід пам'ятати, що нижню частину стіни теж необхідно покрити шаром гідроізоляції.

Наносити мастику слід в три шари через 24 години, необхідних для висихання кожного з них. Поле того, як останній шар мастики повністю висохне, вся поверхня покривається спеціальною ґрунтовкою, що має високий вміст кварцового піску. На висихання шару грунтовки теж відводяться добу, а потім вся поверхня заливається складом, що носить назву «Наливна підлога».

Заливка суміші починається з боку стіни ванної кімнати, віддаленої від дверей, при цьому розчин ретельно розрівнюється. Для цієї мети використовується спеціальне правило. Подальша робота може виконуватися не менше ніж через три доби, необхідних для повного застигання суміші.

Укладання

Останній етап роботи - укладання плитки, однак перед його початком рекомендують на поверхню нанести закріплює ґрунтовку. Зачекавши 3:00 для повної просочення покриття, можна починати роботу з плиткою. Ванна кімната, вкрита своїми руками плиткою, знайде закінчений вигляд, адже підлога - важлива складова частина її інтер'єру.

робочий момент - укладання плитки робота добігає кінця

Відео

Укладання плитки проводиться за допомогою цементно-клейової суміші, наносячи на плитку шаром не більше 5 мм. Проводиться постійний контроль поверхні, а шви вирівнюються за допомогою дистанційних хрестиків. Через три дні можна приступити до закладення швів за допомогою спеціального герметичного заповнювача.

Очевидно, що ванна кімната, в якій своїми руками виконана укладання плитки на підлогу, послужить трампліном по шляху до ще більш складним будівельних і ремонтних робіт.