Жорстка підводка для змішувача

Жорстка підводка для смесітіеля

Відмітна особливість такої підводки полягає в жорсткому кріпленні змішувача і труб. Деякі фахівці вважають його естетичніше гнучкого підведення, хоча це питання скоріше особистих переваг і смаків.

плюси

До позитивних сторін підводки жорсткого типу можна віднести:

 • Виглядає досить стильно в порівнянні з гнучкою;
 • Тривалий експлуатаційний термін, який складає близько 20 років;
 • Висока якість матеріалів, які не схильні до корозії;
 • Монтаж досить зручний (хоча має свої нюанси, тому суто плюсом його назвати не можна);
 • Виріб надійне;
 • За рахунок гладкої поверхні, підтримка підводки в чистоті не стає проблемою. Бруд на трубці не скупчується;
 • Пристрій не боїться термічних і хімічних впливів, здатне витримати більш високі температури і перепади, ніж гнучкі аналоги.
Переваги жорсткої підводки для змішувача

мінуси

Як не крути, але без мінусів тут не обійтися.

Ми відзначали, що монтаж - питання спірне, тому його також варто віднести до мінусів. Виконувати його досить проблематично, оскільки ви обмежені в переміщенні підводки. Власне, це формує ще один недолік - стаціонарність. Виріб не гнеться, не піддається навіть легкої деформації, яка дозволила б здійснити більш правильний, естетичний монтаж.

В іншому ж навіть досвідчені фахівці не знаходять серйозних недоліків, якими можна було б охарактеризувати жорстку підводку.

Недоліки жорсткої підводки для змішувачів

види

Класифікувати різновиди жорсткої підводки можна на основі матеріалів, з яких вона виготовляється в наш час. Вона являє собою трубки з металу. Цим металом, в свою чергу, може бути:

 • латунь;
 • сталь;
 • Мідь.

Який варіант надійніше - вирішувати вам. Багато в чому це залежить від виробника і його ступеня відповідальності за власну продукцію. Найголовніше, щоб метал мав антикорозійними властивостями, а не був дешевою підробкою. На жаль, деякі фірми використовують звичайний чорний метал, який з часом іржавіє. А щоб приховати цей факт, покривають його спеціальними фарбами і складами. Як результат, трубки виглядають як сталеві, мідні або латунні.

Жорстка латунна підводка для змішувачаЖорстка сталева підводка для змішувачаЖорстка мідна підводка для змішувача

Поради щодо вибору

Вибираючи жорстку підводку для свого змішувача, постарайтеся дотримуватися кількох простих правил. Вони носять рекомендаційний характер, проте дозволяють зробити дійсно правильну покупку.

 • Матеріал. Уважно вивчіть, з якого матеріалу виготовлена ​​підводка. По суті, сталь, латунь і мідь мають свої переваги і деякі нюанси, тому найголовніше - це відсутність підробки. Якщо вам кажуть, що це латунь, ви повинні бути впевнені в справедливості цих слів.
 • Розмір. Жорстка підводка проблематична трохи в тому, що вона вимоглива до правильного вибору розміру. Брати до уваги потрібно діаметр труби водопроводу і входу на змішувач. Деякі будинки оснащуються нестандартними комунікаціями, тому перед походом в магазин неодмінно зробіть виміри.
 • Довжина. Окрема тема для розмови. Суть в тому, що вам потрібно правильно підібрати довжину. Якщо трубка виявиться короткою, доведеться купувати нову або приварювати відсутній елемент, що зовсім є рішенням на самий крайній випадок. Якщо ж трубка довга, ви не зможете її повноцінно встановити, так як матеріал не гнеться. У цьому полягає основна проблема вибору жорсткої підводки.
 • Виробник. Зараз на ринку сформувалася своя еліта виробників сантехніки і сантехнічного обладнання. Також напевно у вашому місті є магазин, який користується найбільшим авторитетом. Купувати продукцію бажано у них. Як виробник, так і реалізатор не зацікавлені в тому, щоб втрачати авторитет і клієнтів. Тому вони намагаються пропонувати товар високої якості. Він вам якраз і потрібен.
 • Зовнішні аспекти. Як правило, підведення намагаються приховати від очей, виконавши обшивку, встановивши меблі для ванної і так далі. Але в деяких ситуаціях підводка залишається на увазі, а значить, доводиться звернути увагу на її дизайн.
 • Ціна. Скажемо лише одне - хороша підводка жорсткого типу не може коштувати копійки.
Поради щодо вибору жорсткої підводки для змішувачів - як вибрати жорстку проводку

монтаж

Дотримуючись послідовність монтажних робіт, ви без проблем підключите жорстку підводку до свого змішувача.

 • Визначте місце для розміщення змішувача.
 • Підготуйте стіну під подальшу установку трубок. Намітьте спеціальні смуги для розміщення труб. Зробіть штробу. Деякі трубки можуть проходити по стіні, інші - з поглибленням. Не забувайте, система буде мати коліна, тому попередньо відзначте їх на стіні.
 • Зберіть труби. Переважно навіть досвідчені домашні майстри доручають цю задачу професіоналам. Так чи інакше, не забудьте на цьому етапі накрутити ексцентрик. Підмотка поки не потрібно.
 • Зафіксуйте старий змішувач, щоб переконатися в правильності розташування системи. Не переживайте, на всіх моделях змішувачів є ідентичне відстань між посадочними точками.
 • Якщо ви зрозуміли, що все виконано правильно і рівно, приступайте до закладення штроб. Для цього вам знадобиться цементна суміш. Також передбачте шар для подальшого нанесення оздоблювального матеріалу (оскільки це ванна кімната, то більшість з нас застосовують керамічну плитку).
 • Коли цементна суміш висохне, можете знімати старий змішувач, встановлювати на його місце новий.
 • Завершальним етапом стане обробка поверхні стін і монтаж кахельної плитки. Переконайтеся в щільності всіх кріплень, щоб не виникло протікання в процесі експлуатації.
Монтаж жорсткої підводки до змішувача

Як поставити замість гнучкої

Ви напевно самі можете помітити, що гнучка підводка варто повсюдно, практично у кожного в будинку, офісі і так далі. Монтувати її легко, коштує вона трохи.

Зате багато хто знає, що її необхідно міняти раз в 3-5 років?

Це викликано тим, що підводка состарівается, шланги всередині неї покриваються тріщинами, ущільнювачі виходять з ладу, порушується еластичність. Як результат, протікання практично неминучі.

У цьому компоненті жорсткий аналог підводки надійніше, здатний працювати з більш високим тиском, а експлуатаційний термін вище в кілька разів.

Фахівці рекомендують при ремонті ванної передбачити можливість в майбутньому підключити жорстку підводку, навіть якщо зараз планується установка гнучкою. Водорозеткі, розташовані під раковиною, не повинні знаходитися більш ніж в 0,5 м від змішувача. При недотриманні цієї умови, ви можете використовувати альтернативне рішення - гофровані трубки. Але вони обов'язково повинні бути виконані з нержавіючої сталі.

Відкрутіть всі старі трубки, демонтуйте змішувач і розгорніть кутові крани. Укрутите в змішувач трубки і за місцем упевніться, що все підходить за розмірами. Якщо немає, розгинайте акуратно виріб або відзначте точки для відрізання зайвих елементів.

Після того, як ви підігнали трубки під потрібні розміри, перевірте співвідношення осей і зберіть систему. Першим фіксується змішувач до раковини, після чого затягуються цанги. Увімкніть воду і переконайтеся, що все працює справно. Також не забудьте перевірити систему на предмет протікання через кілька днів. Якщо передбачена декоративне оздоблення або меблі, що закриває систему, поки її не встановлюйте. Лише коли зрозумієте, що все працює справно, закривайте підводку.

Заміна гнучкого підведення на жорстку

Заходи безпеки

Фахівці рекомендують в процесі установки змішувача з жорстким підведенням використовувати трубогиб. Цей пристрій дозволяє підвести труби, які не згинаючи їх занадто сильно. Перегин може привести до небажаних наслідків.

Зрозуміло, одним з найважливіших умов особистої безпеки є перекриття води перед початком ремонтних робіт. Дотримуйтесь правил безпеки, використовуйте захисні засоби, рукавички при роботі з металом.

Заходи безпеки щодо встановлення жорсткої проводки до змішувача