Підвісний унітаз: особливості вибору та установки

підвісний унітаз

Сантехнічний вузол кожного будинку і квартири обов'язково оснащується унітазом. Але яким саме? Сьогодні їх різноманітність настільки велика, що визначитися з вибором не так-то й просто. Ми поговоримо про підвісних моделях, які останнім часом користуються найбільшим попитом.

плюси

Підвісний унітаз - це вже результат розвитку сучасних технологій в сфері сантехніки. Подібні вироби дозволили вирішити безліч проблем, а також реалізувати цілий ряд нових дизайнерських ідей. Тому вони зустрічаються переважно в квартирах і будинках молодих пар, тих, хто йде в ногу з часом і бажає поєднувати нові тенденції з практичністю.

До основних переваг можна віднести:

 • Полегшений процес прибирання, оскільки після установки сантехніки не доводиться з трудом добиратися ганчіркою до кутів, важкодоступних місць, щоб помити там підлогу;
 • Пол може мати підігрів, якщо в цьому є необхідність;
 • Чи не доводиться порушувати цілісність плитки для підлоги;
 • Комунікації і навіть бачок ховають за стіною, тому приміщення набуває більш естетичний і приємний зовнішній вигляд;
 • Виріб витримує велику вагу, незважаючи на гадану легкість сантехніки.
Переваги підвісних унітазівПереваги підвісних унітазів

мінуси

Але є у таких унітазів і деякі недоліки:

 1. Установка вбудованого туалету вимагає проведення капітального ремонту. Тому монтують його переважно тоді, коли організовується повномасштабне зміна квартири.
 2. Ціна монтажу трохи вище установки звичайного унітазу, але є маса додаткових витрат, доведеться приділити питанню більше часу.
 3. Заплатити потрібно за сантехніку, інсталяцію, а також за саму роботу по їх монтажу.
 4. Таку систему встановлювати з старих будинках, зі старими комунікаціями не рекомендується, оскільки для отримання доступу до них доведеться демонтувати стіну, щоб усунути несправність.
Недоліки підвісних унітазів

Особливості

У такого типу унітазів є свої особливості та нюанси експлуатації, ремонту і установки:

 1. Верхній кран сантехніки слід розташовувати приблизно в 40-45 см від підлоги.
 2. Відстань між отворами під кріплення буває двох типів - 230 і 180 сантиметрів.
 3. Кнопку від системи зливу встановлюють на спереду або збоку панелі бака. Якщо зняти цю клавішу, ви зумієте дістатися до внутрішньої арматури.
 4. При виході з ладу поплавка, конструкція підвісного туалету передбачає наявність дренажу. Через нього надлишок води йде в чашу.
 5. Майже кожна сучасна модель такого унітазу оснащується системою економічної витрати рідини. Вона буває двох типів - з подвійною клавішею або з однієї, рівень натискання на якій регулює обсяг зливається рідини.
Особливості підвісного унітазу

Розміри

Існує три види унітазів, основна відмінність між якими полягає саме в їх розмірах:

 • Найбільш компактні по довжині моделі мають розмір 52 см. Вони актуальні в невеликих санвузлах. Але найбільш вдалими в плані економії простору є кутові моделі;
 • Середні вироби мають довжину 54-60 сантиметрів. Сьогодні вони найбільш популярні, оскільки відповідають потребам середньостатистичного людини;
 • В асортименті багатьох виробників присутні подовжені моделі. Їх розмір становить близько 72 см. Вони призначені для людей з обмеженими можливостями, людей похилого віку. Але якщо у вас в будинку одночасно діти і люди похилого віку, такий унітаз не підійде для малюків. Обов'язково передбачте стільчак для дитини, щоб він не провалювався в чашу.
Види підвісних унітазівВеликі підвісні унітази

Крім того, такі унітази відрізняють по типу інсталяції, на яку вони монтуються:

 • Підлогові. Даний вид інсталяції можна закріпити тільки на підлозі;
 • Кутові. Виконані у вигляді призми, що дозволяє виконати кріплення в кутку;
 • Пристінні. У них рама фіксується на стіні і підлозі одночасно.
Плитка для інсталяція унітазуКутова інсталяція унітазуПристінна інсталяція унітазу

Яку вагу витримує?

Багато людей побоюються вибирати підвісні моделі, оскільки переживають за їх ненадійність і нездатність витримати велику вагу великого людини.

Насправді ці переживання марні, оскільки здається легкість несправжня.

Якщо все встановити правильно, а також вибрати виріб перевіреного виробника, тоді конструкція без проблем витримає навантаження в 400 кілограмів.

економія води

З огляду на нинішню вартість комунальних послуг, питання економії в сантехніці вийшов на абсолютно новий рівень. Тож не дивно, що до підвісних унітазів поставилися настільки серйозно, намагаючись домогтися високої ефективності змиву при мінімізації втрат води.

Як ми вже відзначали, майже всі сучасні підвісні моделі оснащуються системами економії рідини. У звичайному режимі унітаз виводить в чашу 9 літрів, а при економії - в два рази менше. Маючи в будинку лічильник води, ви швидко відчуєте різницю по споживанню води.

Системи економії тут дещо відрізняються від тих, що встановлюються в звичайних унітазу відкритого типу. Полягає ця відмінність в надійності. Виробники розуміють, що доступ до арматури обмежений дуже сильно, тому система повинна бути максимально надійною і довговічною.

Економія води підвісних унітазів

Поради щодо вибору

Щоб зробити правильний вибір, слід звернути увагу на кілька основних нюансів покупки вбудованого унітазу:

 1. Матеріал. Сьогодні виробники готові запропонувати вам вироби зі скла, нержавійки, пластику, чавуну і так далі. Незважаючи на подібні вишукані матеріали, кожен з них має істотні недоліки. Тому оптимальний варіант - це кераміка.
 2. Форма. На смак і колір, як говориться ... Вибирати форму потрібно виключно вам самим, давати раду з цього приводу не має ніякого сенсу. Тільки переконайтеся, що виріб не має гострих кутів, а також складних форм, оскільки доглядати за ними буде складніше.
 3. Система змиву. Найчастіше вода рухається вперед з бачка, змиваючи все на своєму шляху. Але тут краще віддати перевагу круговому змиву. Він не створює бризки, ефективніше омиває чашу.
 4. Арматура. Тільки високоякісна і надійна. Причому сьогодні можна вибрати між механічною і пневматичною системою. Перша краще, оскільки вона надійніше і довговічніше.
 5. Виробники. Чи не станемо робити рекламу того чи іншого бренду, а просто вкажемо вас трохи за цінами. Вироби до 300 доларів є продукцією китайських компаній і деяких вітчизняних. Нічого незвичайного, просто функціональні унітази без особливих дизайнерських вишукувань. Оптимально вибирати за ціною від 300 до 500 доларів. Надійно, міцно, довговічне і ефективно. А ось вироби за ціною від 500 доларів найчастіше є дизайнерськими туалетами. Вони не завжди зручні, зате найкрасивіші і незвичайні.
Поради щодо вибору підвісних унітазівРекомендації по вибору підвісних унітазів

установка

Монтаж подібного сантехнічного вироби краще довірити фахівцям. Їх можна встановлювати на несучі стіни або перегородки, зроблені спеціально під санвузол.

Є три типи інсталяції:

 • За умовчанням. З виготовляють з рам і опор на основі міцного металу;
 • Спеціальні, створені для кутових туалетів. Монтувати їх дещо складніше, але вони мають свої незаперечні достоїнства і переваги. Перш за все, в питанні економії простору всередині сантехнічного вузла;
 • Рейкові. Зроблені у вигляді рейки, на яку встановлюють не тільки унітаз, але і іншу сантехніку. У звичайних квартирах застосовуються досить рідко, оскільки у нас ті ж біде або пісуари поки не увійшли в ужиток, використовуються лише малим відсотком людей у ​​власних будинках. Швидше, це прерогатива громадських закладів.
Стандартна інсталяція для підвісного унітазуІнсталяція для кутового підвісного унітазу

Бачок системи виконаний з високоміцного пластику, що представляє на вигляд просту каністру. Але вона має термооболочку, яка запобігає утворенню конденсату.

Встановлювати виріб не так проблематично, як дехто думає:

 • Спочатку монтують раму і міцно закріплюють її на підлоги і стіни, в залежності від інсталяції;
 • Вгвинчують шпильки для сантехніки;
 • Раму закривають листами вологостійкого гіпсокартону або іншими облицювальними матеріалами;
 • Монтують потім унітаз, ізолюють шпильки;
 • Виконують фінішну обробку.
Установка інсталяції для підвісного унітазуМонтаж підвісного унітазу

Але все ж краще довірити роботу професіоналам, які допоможуть вам грамотно підібрати інсталяцію, дати кілька порад щодо купівлі сантехніки, а також підкажуть нюанси її монтажу на ту чи іншу стінку вашого сантехнічного вузла.

Підвісні унітази сьогодні затребувані, і тому є цілий ряд логічних пояснень. Але чи підійде він саме вам, або варто обмежитися більш стандартними рішеннями? Думайте, вибирайте і купуйте.

підвісний унітаз