Вибираємо бра для ванної кімнати

Ванна кімната, як правило, має невеликі розміри. І дуже важливим в інтер'єрі є правильна розстановка освітлення. Справа в тому, що у ванній ми не тільки приймаємо гігієнічні процедури, багато там же перед дзеркалом приводять себе в порядок, жінки часто завдають макіяж і роблять укладку. А значить, світло відіграє дуже важливу роль.

Як освітити ванну кімнату

Варіантів може бути багато. Дуже часто в сучасних інтер'єрах використовуються точкові світильники. Однак їх не дуже зручно використовувати, як основне джерело світла. Швидше, навіть зовсім незручно. У разі якщо треба висвітлити кімнату, точкових джерел знадобиться дуже багато, адже потужність у них порівняно маленька, і світло не розсіюється на великий простір.

Звичайно, можна повісити повноцінну люстру, а якщо говорити про розкішних ваннах в стилі бароко або ампір, так вона взагалі може бути з кришталю на величезну кількість свічок. Але тоді зникне найголовніший критерій у виборі освітлення - функціональність і простота експлуатації.

У певних випадках на деяких фото можна зустріти освітлювальний прилад, що стоїть на підлозі. Такий хід цілком припустимо, якщо в будинку немає дітей, а дорослі дуже акуратні і взагалі рідко користуються ванною кімнатою, щоб не накопичувалася зайва волога. Перше правило безпеки життя - мінімум електроприладів поблизу підвищеної вологості. Але дуже часто безглузда краса стає на чолі кута, і про безпеку згадується тільки під час події.

А щоб не сталося неприємностей з освітленням, слід вибирати світильник за двома основними властивостями:

  • рівень захисту від вологи і пилу,
  • простоті у використанні.

У цьому випадку прекрасними аксесуарами і освітлювальними приладами стануть бра для ванної кімнати. Їх головною перевагою є пристрій конструкції. Лампочка надійно захищена від бризок і попадання пилу, при цьому спеціальний матеріал абажура дає хороше розсіювання і м'яке освітлення, а також захист очей від занадто яскравих променів.

bra-dlya-vannoj-komnaty-01 bra-dlya-vannoj-komnaty-02 bra-dlya-vannoj-komnaty-03 bra-dlya-vannoj-komnaty-04

Бра бувають різних розмірів і форм. Це дозволяє їм вигідно вписатися в інтер'єр будь-якої кімнати і підходити під будь-який дизайн.

Матеріали абажура бра

У сучасних стильних і компактних бра використовуються кілька матеріалів, які дають прекрасної якості освітлення, а головне, прості у догляді:

  • Скло. Цей природний матеріал, безумовно, лідирує в більшості плафонів. Багато в чому завдяки стійкості, хорошому розподілу світла і зручності використання. Поглянувши на фото асортимент цих пристроїв, можна побачити різноманітність форм і забарвлень. Адже необов'язково плафон повинен бути прозорим або напівпрозорим. Сьогодні світильники зі скла мають різноманітну, навіть саму неймовірну забарвлення.
  • Полімери. Пластик поряд з іншими екологічними синтетики давно вже міцно увійшов в сучасний інтер'єр, і показують себе з кращого боку. Як правило, пластик з якого виготовляють бра, що не розжарюється, не запалюється і не підтримує горіння. Він надійно захищає електричні елементи від попадання бризок. До того ж його легко і зручно мити.
  • Спеціальний папір або тканину. Такі абажури, незважаючи на свою декоративність, мають непогані якості. Вони також просочені спеціальними матеріалами, які надають їм міцності і можливості хорошої роботи в умовах підвищеної вологості.

Де краще повісити бра?

Ідеальний варіант в розміщенні освітлювальних приладів - це місця найбільшого використання. Наприклад, дзеркало, біля якого обов'язково повинен розміщуватися хороший світло. Сама ванна або душова, особливо, якщо вона закривається шторками, рушникосушки, шафки і місце розміщення пральної машини, якщо така є в кімнаті.

bra-dlya-vannoj-komnaty-05 bra-dlya-vannoj-komnaty-06 bra-dlya-vannoj-komnaty-07

Що стосується дзеркала, тут бра краще вішати з двох сторін для правильного повного висвітлення. Також за допомогою бра можна відмінно зонувати кімнату.

Підіб'ємо підсумки

Вибираючи пристрій у ванну, варто все ж подивитися на його придатність до використання в умовах підвищеної вологості, а потім вже на красу. Адже навіть найкрасивіше бра може бути небезпечним для використання у ванній кімнаті.