Насадка на унітаз

Насадка на унітаз

Максимальний комфорт під час експлуатації сантехнічних приладів - це одна з головних задач, яку ставлять перед собою виробники сантехніки. Однак у кожного свої потреби і свої уявлення про зручність тому, якщо ми говоримо, наприклад, про унітази, то важко знайти модель, якій з однаковим комфортом могли б користуватися дорослий чоловік, бабуся і маленька дитина. Здебільшого наші квартири не багаті квадратними метрами, і кількість санвузлів в них рідко буває більше одного, тому всім членам сім'ї доводиться користуватися одним унітазом, в незалежності від того, наскільки їм при цьому зручно. Щоб вирішити цю проблему, багато виробників сантехнічного обладнання потурбувалися про розробку спеціальних насадок на унітаз, призначених для людей (і не тільки) з різною комплекцією і різними фізичними можливостями.

Насадки на унітаз не є стаціонарними - їх зняття і установка займає лічені секунди. Вони надійно кріпляться до чаші унітазу за допомогою фіксаторів. З такими насадками зручно подорожувати - деякі моделі складаються і займають в багажі зовсім небагато місця. Найчастіше ці вироби виготовлені з пластику, тому вони дуже легкі і не потребують особливого догляду. Для підтримки гігієни підходить будь-яка не агресивне засіб для чищення.

Насадка на унітаз для іналідовНасадка на унітаз для збільшення висоти унітазу без поручнівНасадка на унітаз для дітей

Для інвалідів

Серед різних груп населення, для яких виробляються насадки на унітази, велика увага приділяється людям з обмеженими фізичними можливостями. Для них важливо, щоб сидіння було досить високим - так експлуатація унітазу вимагає значно менше зусиль. Саме тому багато насадки на унітаз регулюються по висоті.

Ще однією важливою деталлю є наявність поручнів. Ними оснащені далеко не всі моделі. Якщо в санвузлі, яким користується маломобільний людина, встановлені стаціонарні поручні, то немає необхідності додатково купувати сидіння з поручнями. Однак в дорозі така насадка здатна послужити добру службу. Перебуваючи в поїзді, в лікарні або в будь-якому іншому громадському місці, літній людині буде набагато простіше користуватися унітазом, якщо з собою у нього є зручне сидіння (адже, незважаючи на вимоги СНиП, лише мала частина громадських туалетів має кабінки, обладнані для осіб з обмеженою рухливістю).

Насадка на унітаз для інвалідів

Для дітей

Інша важлива частина «цільової аудиторії» виробників насадок на унітази - це діти. У віці 3-4 років, коли дитина вже виросла з горщика, але ще не доріс до стандартного унітазу, такі накладки просто незамінні. Використовуючи це пристосування, малюки швидко вчаться робити свої справи самостійно, без батьківського контролю. Дорослі можуть не боятися, що дитина не втримається на занадто широкому для нього сидінні.

Насадки на унітаз для малюків

стандартні моделі

Існує кілька модифікацій насадок на унітази, призначених для дітей.

Стандартні моделі представляють собою сидіння, схожі на дорослі, але з меншим за діаметром отвором. Вони можуть бути виготовлені з «голого» пластика або мати м'яку оббивку. Другий варіант значно комфортніше і, крім того, такі сидіння часто прикрашені яскравими малюнками. Кріпляться дитячі насадки на унітаз так само, як і звичайні. Таким чином, один унітаз може бути обладнаний дитячим і дорослими сидіннями одночасно, що не тільки зручно, але й гігієнічно.

Стандартна дитяча насадка на унітазУстановка насадки на унітаз

з сходинкою

Моделі, оснащені сходинкою. Деякі насадки продаються в комплекті з приступцю, яка дозволяє дитині легко піднятися на унітаз і служить опорою для ніг під час експлуатації приладу. Таку сходинку можна придбати і окремо, але предмети, що продаються в наборі, зазвичай мають однаковий малюнок або пофарбовані в однакові кольори (тому, якщо ви віддаєте перевагу єдність стилю, такий варіант кращий). Батьки хлопчиків говорять, що за допомогою цієї пріступочке діти швидко вчаться ходити по-маленькому стоячи, що не так просто робити в горщик або в унітаз. Крім цього, сходинку можна використовувати і для того, щоб залізти в ванну або почистити зуби перед раковиною.

Насадки зі сходинкою

приставні

Приставні моделі - це своєрідні драбини, обладнані зручними сидушкой, які встановлюються поруч з унітазом. Зазвичай такі насадки мають ще й поручні, що робить їх використання ще більш комфортним. Ця монолітна конструкція досить легка, тому дитина може сам пересувати її. Приставні сидіння зазвичай регулюються за розміром, що дозволяється користуватися однією насадкою протягом декількох років життя дитини. До переваг цієї моделі відносяться:

  • універсальність - вона підходить для унітазів всіх форм і розмірів;
  • зручність - більшість моделей обладнано анатомічним сидінням;
  • безпека - поручні і сходи покриті противоскользящим матеріалом.
Приставні модель насадки для унітазуПриставні насадка на унітаз для дітей

Складено

Мобільні та складні моделі призначені, в першу чергу, для використання в дорозі. Перебуваючи в дорозі, важко знайти громадський туалет, обладнаний дитячим сидінням. Крім того, багато батьків не бажають допускати контакту свою дитину з сантехнічним обладнанням в громадських вбиралень (і їх можна зрозуміти, тому що санітарний стан таких закладів зазвичай залишає бажати кращого). Складні сидіння продаються в комплекті з контейнером для перевезення, і в складеному вигляді дуже компактні, тому вони є ідеальним вирішенням проблеми. Майже всі моделі можна регулювати по висоті і ширині, отже, такі сидіння підходять для будь-яких унітазів.

Складна модель переносний накладки на унітазСкладна модель дитячої накладки на унітазСкладна модель приставних моделі накладки на унітаз

Для кішок

Унітаз - це предмет, яким користуються не тільки люди, а й деякі домашні тварини. Багато власників кішок хваляться тим, що їх вихованці без труднощів освоїли цей сантехнічний прилад. Не турбуйтеся, якщо ваш вусатий-смугастий друг так і не навчився справляти нужду по-людські. Для цього любителями кішок була придумана ціла система, що дозволяє протягом лічених тижнів привчити тварину до унітазу.

У комплект зазвичай входять наповнювач для котячих туалетів і одна або кілька насадок на унітаз з різними отворами. У кожного виробника є свої рекомендації про те, як привчити кішку до насадки, однак принцип скрізь приблизно однаковий.

Спочатку насадку ставлять на підлогу, і протягом перших кількох днів кішка користується їй як звичайним лотком. Потім, насадку встановлюють на унітаз, і наступні пару тижнів ваш вихованець вчиться підніматися на нього і тримати рівновагу під час використання. Далі насадка змінюється на насадку з отвором більшого діаметра (або, якщо це передбачає конструкція, отвір вирізається в першій насадки). Отвір збільшується кожні два тижні. В кінці-кінців, потреба в насадці відпадає, і кішка може спокійно користуватися унітазом. Вам залишається тільки привчити її спускати воду!

Накладка на унітаз для кішок