Дзеркало з підсвічуванням для ванної кімнати

Без дзеркала у ванній кімнаті обійтися неможливо, але не слід забувати, що користуватися цим важливим аксесуаром без підсвічування, швидше за все, буде незручно. Деякі споживачі впевнені, що додаткове освітлення роблять тільки для декорування інтер'єру. Це думка абсолютно не відповідає істині, адже дзеркало вішають у ванній не тільки для краси.

Гоління, макіяж, укладання волосся - всі ці дії вимагають якісного освітлення. Якщо ці процедури виконуються у дзеркала, що має підсвічування, то на обличчі людини будуть відсутні тіні, що заважають побачити результати своєї праці. Наявність підсвічування дає можливість провести всі необхідні маніпуляції набагато швидше і якісніше.

Випускають ці корисні у ванній кімнаті аксесуари в двох варіантах - з зовнішнім підсвічуванням і внутрішньої. Каталоги виробників завжди мають фото всіх своїх виробів. Кожна з цих моделей цікава по-своєму, тому вибір завжди залишається за споживачем.

Дзеркала з вбудованою (внутрішньої) підсвічуванням

Для деяких покупців є новиною сама наявність таких дзеркал для ванної кімнати. Ці аксесуари здатні додати приміщенню особливий шарм, додавши інтер'єру ванної дивовижне, чарівне сяйво. Технічне здійснення цієї дизайнерської знахідки не надто складне. Джерела світла розташовують з заднього боку дзеркала - зверху або з боків. Іноді для установки ламп використовують весь його периметр. Варіанти розташування джерел світла можна побачити на фото в каталогах світлотехнічних виробів.

дзеркало з підсвічуванням zerkalo-s-podsvetkoy-01 підсвічування по периметру zerkalo-s-podsvetkoy-09 дзеркало в стилі хай тек

Джерелом світла найчастіше служить стрічка з модулями з світлодіодів, або світлодіодні блоки, виконані у вигляді лінійки. Кожен такий блок складається з трьох світлодіодних ламп. Щоб приховати монтажу використовують рамку з алюмінієвого профілю, якому напиленням надають золотий або срібний колір. Випускають такі аксесуари різноманітних форм і розмірів, що дає можливість їх установки в будь-якому місці, а при бажанні, навіть можна оформити всю стіну ванної кімнати. Такий дизайнерський прийом часто зустрічається на фото багатьох створених інтер'єрів.

Дзеркала з зовнішнім підсвічуванням

Для пристрою такого виду освітлення у ванній кімнаті, обрані світильники прикріплюються за допомогою кронштейнів до рами зверху, або на бічних її поверхнях. Світильники повинні мати білі матові плафони і бути невеликого розміру. Часто використовують люмінесцентні лампи, здатні працювати при підвищеній вологості.

zerkalo-s-podsvetkoy-02 мініатюрне дзеркало для макіяжу у ванній zerkalo-s-podsvetkoy-05 zerkalo-s-podsvetkoy-06 zerkalo-s-podsvetkoy-08

Отримали популярність галогенові світильники, що дають яскраве світло. При монтажі можна передбачити можливість включення кожного світильника окремо. Дуже зручно, якщо світильники закріплені таким чином, що напрямок світла можна регулювати, тоді можна кожному пристосувати освітлення під свої потреби.

Техніка безпеки при монтажі

Оскільки ванна кімната є приміщенням з підвищеною вологістю, то необхідно обов'язкове дотримання правил монтажу та експлуатації електроприладів. Проводка повинна бути прокладена прихованим способом і мати подвійну ізоляцію, а всі електроприлади повинні мати не нижче, ніж другий клас захисту. Повинно бути змонтовано заземлення та бути можливість аварійного відключення.