Бордова ванна кімната - гармонія і вишуканість

Бордова ванна кімната

Іноді при виборі кольору для обробки ванної не хочеться звичних і вже приїлися комбінацій. Якщо ви перебуваєте в пошуку вдалого, привабливого і оригінального кольору для інтер'єру ванної, подумайте про оформлення приміщення в бордових тонах. Чи варто застосовувати бордовий колір в дизайні ванної? Як бордова ванна буде впливати на настрій? Якими кольорами-компаньйонами варто доповнити бордовий? Давайте розбиратися.

Особливості

У бордовому кольорі з'єдналися тони коричневого і червоного кольорів, що впливає на його властивості:

  • Червоні тони вважаються вогняними, їх відносять до символів життя, любові, мужності, влади. Для червоної гами характерно збудливу дію.
  • У коричневого, навпаки, відзначають заспокійливий ефект. Цей колір символізує традиційність і впевненість.

Поєднання даних квітів в бордовому дозволяє додати в інтер'єр все переваги червоного, але в той же час уникнути збуджуючого ефекту. Такий інтер'єр буде урочистим і святковим. Він, як і червоний, виглядає ефектно і розкішно, але завдяки коричневих тонів більш спокійний і зрілий.

Бордова і бежева плитка у ванній

Бордовий колір не буде спонукати до імпульсивних дій, але також і не буде надмірно розслабляти. У такому інтер'єрі ви зможете сконцентрувати свої думки і підвищити тонус.

Відзначимо також, що бордовий в дизайні інтер'єру відносять до елітних відтінкам. З давніх-давен в своїх будинках і одязі даний відтінок використовували лише люди, у яких була влада, а простим смертним такий колір застосовувати було заборонено.

Бордова ванна з бежевимбордова ваннаБордова ванна з іншими квітами

психологічний вплив

У бордовою ванній не вийде повністю розслабитися, зате можна зібратися з думками, оскільки психологічним дією цього кольору є упорядкування думок, формування філософського ставлення, позбавлення від поспішності і метушливості в рішеннях і судженнях.

Бордова ванна кімната - ефектна плитка

Поради по дизайну

Врахуйте, що бордовий можна назвати досить різноплановим кольором, тому при його використанні слід проявляти обережність.

Бордова плитка у ванній

Поєднання з різними відтінками призводить до різнобічного прояву бордових тонів:

  • Оскільки бордовий відносять до теплої гамі, тому його поєднання з іншими теплими кольорами буде кращим варіантом для обробки будь-якого приміщення.
  • Не забувайте, що надлишок бордового може пригнічувати і з часом викличе роздратування. Так що запланувавши бордовий інтер'єр ванної, не забувайте про помірність.
  • Забезпечте ванній в бордових тонах естетичний вигляд, вибравши в якості аксесуарів дзеркало з красивою рамою, плетені кошики, пухнасті килимок і рушники.
  • Пом'якшити бордовий тон стін допоможе меблі зі світлого дерева.

ефектні сполучення

З білим

Білий і бордо відмінно поєднуються в будь-якому приміщенні, і особливо у ванній з білою сантехнікою. Завдяки сусідству з білим бордовий буде виглядати більш життєрадісним. Білосніжні глянцеві стіни і біла шторка для душа забезпечать бордовою обробці величний і енергійний вид, прибираючи її «тяжкість» і «зарозумілість».

Одним з вдалих поєднань цих квітів є доповнення бордового мармуровим білим. Оформити приміщення можна зоровим поділом на дві частини - яскравий бордовий відтінок знизу і світлий мармуровий верх стін. Завдяки такому прийому візуально стелі стануть вище.

Біло-бордова ваннаБордовий і бежевий - ваннаБілий і бордовий у ванній кімнаті

З коричневим

Доповнення бордового коричневим є однією з найбільш популярних комбінацій. Хоча такий інтер'єр швидше виглядає не розкішним, а скромним. Коричнево-бордова оздоблення підійде і для негабаритної ванній, і для досить просторого приміщення. До слова, інтер'єр в бордово-коричневих тонах часто застосовують при обробці в стилі кантрі.

Бордово-коричнева ваннаБордовий і коричневий ваннаБордово-коричнева ванна

З бежевим

Союз бордового і бежевого забезпечить більш ніжний інтер'єр ванною. Гармонійно виглядатиме також поєднання бордо і теракотового. Не менш ефектно виглядає бордова ванна, кольором-компаньйоном в якій виступає молочний.

Бежево-бордова ваннаБежева ванна і бордова ваннаБордовий і бежевий

З іншими квітами

Комбінація «бордовий + чорний» додасть нотки строгості і покаже ваш хороший смак. Таке поєднання дуже сміливе, тому на нього вирішуються тільки любителі експериментів, але при цьому рідко залишаються розчарованими. До того ж, застосовуючи ці кольори, ви з легкістю виконаєте зонування. Якщо для спальні або вітальні таке сумісництво не можна назвати вдалим, то у ванній кімнаті бордово-чорна обробка виглядає дуже добре.

Бордова раковина з білими меблямиБордовий сірий у ваннійБордовий беж в ваннійбордова ваннаБежево-бордова ваннабордова ванна

Якщо міркувати про інших темних відтінках, то з бордовим відмінно поєднується зелений. Так як подібне з'єднання темних тонів відносять до швидко набридає, воно не рекомендується для приміщень, де людина перебуває тривалий час. Так що для ванної кімнати дана комбінація цілком підійде.

Доповнивши бордовий рожевим, ви отримаєте теплу і ніжну атмосферу, оскільки рожеві тони будуть пом'якшувати насичений бордо. Ще одним непоганим доповненням до бордового буде пом'якшувальний його персиковий відтінок. Якщо ж ви хочете додати в інтер'єр строгості, бордовий також можна доповнити світло-сірим кольором. А ось скомбінувавши бордовий і золото або срібло, ви зробите інтер'єр ванної розкішніше.

Радимо прочитати нашу статтю: червона ванна.