Особливості дизайну ванної кімнати без унітаза

Ванна без санвузла

Обдумуючи ремонтні роботи у ванній, в першу чергу вирішують питання - залишити санвузол роздільним або об'єднати туалет з ванною. У ванної кімнати, в якій унітаз відсутня, є безліч переваг. В першу чергу такий вибір дозволяє перетворити ванну в місце, де можна відпочивати фізично і душею, а не тільки швидко проводити гігієнічні процедури.

Коли краще вибрати роздільний санвузол?

Плануючи дизайн санвузла, врахуйте кількість проживаючих під одним дахом людей.

Якщо в одному житлі сполучено кілька поколінь і є діти, роздільний варіант кращий.

Ні маленьку дитину, ні літньої людини не можна змушувати чекати, поки хтось насолоджується ванній. Ізольовані кімнати в такому випадку - кращий вибір.

Роздільні ванна і туалет в одному стилі

Друге часте перешкоду для бажання поєднати простір туалету та ванної полягає в стіні, яка може бути несучої. Зносити її в такому випадку заборонено.

Недоцільним буде об'єднання приміщень і в разі досить просторого туалету, в якому вистачає місця для біде.

Роздільні санвузол і ваннаВанна окрема від туалетуВанна кімната без туалетуРоздільний санвузол і ванна кімнатаРоздільна ванна і туалетОдин стиль в оформлення окремих кімнат ванної та туалету

Правила оформлення

Навіть в разі окремих приміщень для ванної та туалету найчастіше стиль інтер'єру для них вибирають один. Обидві кімнати відбуваються в однакових тонах і оснащуються сантехнікою, яка відноситься до однієї колекції.

Ванна кімната і санвузол в одному стилі

Щоб простір невеликої окремої ванни було візуально розширене, при обробці вибирають дзеркальні / глянцеві світлі поверхні, мозаїку або дрібну облицювальну плитку.

Підлогове покриття можна укласти діагонально, а на стінах зробити горизонтальну смугу (можна використовувати смугу орнаменту, фриз або прямокутну плитку). Таку смугу потрібно розміщувати на рівні 80-90 см вище підлоги.

Збільшення за допомогою дзеркало маленької ванноїДіагональна кладка плитки на підлозі маленької ванноїВізуальне розширення ванною

Для візуального «піднімання» стелі вдаються до таких прийомів, як:

  • вертикальна укладання настінного кахлю прямокутної форми (також можна зробити вертикальні смуги за допомогою фриза або візерунка);
  • обробка декором на рівні очей або вище.
Укладання плитки у ванній для збільшення кімнати

Плитка для роздільних приміщень туалету та ванної може бути однакова, а відрізнятися буде лише укладання.

В цьому випадку для туалету (особливо, якщо він володіє малою площею) краще горизонтальна укладка, щоб приміщення було менш витягнутим вгору.

Плитка для підлоги в туалеті і ваннійРізна укладання плитки для підлоги у ванній і туалетіУкладання плитки на підлозі туалету

Важливо, щоб колір підлоги і колір обробки стін гармонійно поєднувалися. Кращий вибір - світлі тони.

Якщо обидва приміщення невеликі, меблі для них слід підбирати компактну, а також подумати про заміну ванни кабінкою. Для більш повітряного виду у ванній краще повісити скляні шафки. Двері у ванну кімнату можна зробити розсувний - вона і виглядає сучасно, і місце економить.

Гармонійна обробка ванної та санвузла

Щоб інтер'єр окремою ванною не псували комунікації, їх часто приховують за розбірними панелями або гипсокартоновиє коробом.

На підлозі невеликого санвузла краще тримати мінімум речей. Це буде не тільки візуально додавати зайвих квадратних сантиметрів, але і спростить прибирання.

вибір стилю

Досить часто для оформлення ванної вибирають модерн. Кімната в даному стилі відрізняється простим і сучасним виглядом, але при цьому виглядає оригінально і елегантно. Кольори для обробки вибирають різні, але півтони не використовують (лише чистий колір).

Ванну в стилі "модерн" обробляють кольором:

  • синім
  • чорно-білим
  • коричневим
  • жовтим
  • червоним

Меблі, сантехніку та крани підбирають з урахуванням їх функціональності - надмірності в стилі модерн не вітаються.

Коричнева ванна в стилі модерн

Ванна в класичному стилі, як правило, буває приглушених натуральних тонів. Матеріалами вибирають граніт, мармур або їх імітацію. Сантехніку, а також меблі в таку ванну підбирають з округлими формами, часто з обробкою, що імітує бронзу або золото.

Ванна кімната з окремим санвузлом в класичному стиліВанна без туалету в класичному стиліВанна кімната в класичному стилі без туалету

Досить різноманітним оформленням відрізняється східний стиль. За своїм смаком ви можете виголити як орнамент або мозаїку, так і квіткові мотиви.

Кольори в обробці східній ванній - насичені і теплі. Золоті, червоні і жовті відтінки часто доповнюють бірюзовим або синім.

Східний стиль у ванній кімнаті

Дуже модний зараз японський стиль.

Його відмінностями є лаконічність та простота.

Саме в «японських» ванних ви не побачите ні унітазу, ні душової кабінки. Ванну нерідко вибирають у вигляді втопленою в підлогу вбудовується ванни. Оздоблення виконується з використанням прутів, рисового паперу і натурального каменю.

Ванна кімната в японському стилі без санвузлаПростора ванна без туалету в японському стиліЯпонський стиль у ванній кімнаті

Колірна палітра

Вдало підібрані кольори в обробці допомагають змінювати візуальне сприйняття приміщення. Вони і розсовують стіни, і піднімають стелю. Час однотонної обробки ванних кімнат в білому або блакитному вже давно в минулому. Зараз і стіни, і ванна, і будь-який інший предмет можуть мати різний колір.

Найбільш затребувані кольори для місць проведення водних процедур:

  • синій
  • бузковий
  • зелений

Їх доповнюють теплими відтінками, наприклад, червоним, оранжевим або жовтим.

Ванна кімната без туалету в синіх відтінках

Для вдалої колірної обробки (особливо невеликої кімнати) важливо, щоб приміщення не було занадто строкатим.

Вибирайте число основних відтінків в інтер'єрі до трьох. Також враховуйте, що дуже яскраві тони в маленькому приміщенні впливають гнітюче.

Завдяки світлим тонам простір кімнати можна «розширити», а глибокі темні кольори зроблять ванну затишніше і загадковіше.

Поєднання темних і світлих відтінків в маленькій ванні без санвузлаОздоблення маленької ванної в світлі тониСвітла обробка ванної не великого розміру з окремим туалетом

У виборі кольору для оформлення ванної можна враховувати темперамент.

Наприклад, холерикам рекомендується обробка в тонах, які будуть «остуджувати» його запал. Меланхолікові рекомендується обробити ванну теплими кольорами і доповнити все м'якою розсіяною підсвічуванням.

Кращим вибором будуть відтінки піску, теракота, морської хвилі, бурштину.

Світлі відтінки в обробки ванної кімнати

Яскраві рішення для ванної найчастіше вибираються сангвиниками. Таким людям хочеться, щоб приміщення випромінювало енергію. У цьому випадку перевагу віддають червоним відтінкам, а також помаранчевого і жовтого кольору.

Флегматикам більше до вподоби класичні рішення, тому в їх ванних найчастіше можна побачити бежевий, коричневий, сірий, бордовий колір.

Жовта ванна без туалету для сангвінікаВанна кімната для флегматика в сірому кольоріПоєднання світлої гами кольорів у ванній для флегматика

Сантехніка

Якщо роздільна ванна невелика, то сантехніку в неї вибирають за принципом ергономічності і з метою звільнити більше місця (наприклад, підвісну або кутову раковину).

У сучасних ванних кімнатах часто встановлюють багатофункціональні душові бокси або душові кабінки, суміщені з ванною.

Простора ванна з душовою кабіною і роздільним санвузломВанна кімната без санвузлаВелика ванна без туалетуОвальна ванна в просторій ванній кімнаті без туалетуНезвичайна сантехніка у ванній виконаної в японському стиліСіра ванна з білою сантехнікою

Світло в інтер'єрі

Основна відмінність ванній від інших приміщень полягає в необхідності яскравого основного світла. Його джерелами можуть бути і люстра в центрі, і невеликі галогенові лампи на стелі.

Яскраве освітлення ванної кімнати без санвузла

Важливо лише, щоб світильники підходили по стилю і володіли водовідштовхувальними властивостями.

Допоміжними світильниками виконують зонування кімнати, наприклад, виділяють спрямованим світлом область дзеркала або монтують світильники в підлогу.

Підсвічування для кожної зони ваннійГрамотне розташування освітлювальної системи у ваннійОсвітлення ванної кімнати з роздільним туалетом

дизайнерські програми

Зараз комп'ютери допомагають нам побачити майбутню ванну ще до ремонту і розміщення в ній предметів обстановки. Дизайнерська програма створює 3d модель приміщення, показавши вам, як буде виглядати в ванній обрана облицювання, що можна змінити (наприклад, чи можна додати шафка або потрібно щось прибрати).

Скористатися 3d моделюванням особливо варто власникам роздільного санвузла, ще не вирішили, чи хочуть вони залишити приміщення окремими або ж об'єднати їх.

Графічна модель ванної кімнати в чорному кольоріДизайн ванної за допомогою 3D програмиМоделювання ванної кімнати за допомогою дизайнерської програми